Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sértődős szülő kezelése?

Sértődős szülő kezelése?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig megsértődik, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő szeretné, de még akkor is, ha szerinte nem megfelelő hangsúllyal beszéltem vele. Ilyenkor képes heteken keresztül tartani a haragot. Nem hív, nem jön, és ha én megyek, akkor is érezteti, hogy nincs még megbékélve.

Mindig lelkiismeret-furdalásom lesz, akkor is, ha nem én vagyok a hibás.

Igazából nem is jó a kérdés, inkább az lenne a lényeg, hogy hogyan lendüljek túl ezen, és ne legyen rossz érzésem? Hanem hagyjam főni a saját levében, és ne érdekeljen a mártírsága?

27/N


2010. máj. 17. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne engedd,hogy manipuláljon. Apukád vele élt,vagy sikerült elüldöznie maga mellől?
2010. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Anyum ugyanez. A legjobb megoldás ha nem foglalkozol vele. Hidegséggel kell kezelni. Annyira nehéz. Ha játsza a sértődöttet akkor mintha észre sem vennéd. Gyerekes viselkedésre a higgadtság, hidegség a legjobb módszer. Ha van valami akkor keresd, de mintha semmi gond nem lenne, hidd el, ekkor szokott kibújni a szög a zsákból, mert látványosan elkezd duzzogni, s ekkor a legnehezebb. Mosolygás, könnyed elterelő beszélgetés még nehezebbé teszi a duzzogást. Néha nevetni tudnék rajta.
2010. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Apukám meghalt, mikor 10 éves voltam.

De folyton ezen jár az agyam, hogy most megint meg van sértődve, és egyszerűen nem tudok mit tenni. De nem is akarok. Mert már unom.

2010. máj. 17. 13:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen anyám lenne ,(hála az égnek pont az ellentéte, ha még igaza van akkor is inkább enged) én biztos megmondanám neki, hogy gyerekesen és szülőhöz nem méltó módon viselkedik. Mondja el mi a baja, de ne hallgasson+durcizzon , mert néma szülőnek gyereke se érti a szavát...(átírva a mondást). Teljesen egyedül maradhat a viselkedése miatt, abba belegondolt??
2010. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanilyen.Én is meguntam a műsorozását,már nem idegesitem magam,egyszerűen úgy viselkedek mintha semmi nem történt volna.Jópofizást befejztem.
2010. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam neki megmondani, hogy unom a sértődéseit, és 50 felett talán már ki kellett volna, hogy nőjön ebből, de ezen is megsértődött, és újabb mosolyszünet. :))
2010. máj. 17. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi van a háttérben? Valószínűleg nem a konkrét történés az, amin megsértődik, hanem ez egy régebbi gyökerű viselkedés.

A lelkiismeret-furdalás ill. bűntudat keltés egy klasszikus játszma-elem. Próbáld leválasztani magadról a dolgot, gondolj arra, hogy igazából te nem tehetsz az ő sértődéséről, ez az ő egyéni problémája, neki kell megoldania, felnőtt ember. Tudatosítsd magadban, hogy semmi okod a lelkiismeret-furdalásra.

[link]


[link]

2010. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogyan csinálod, hogy nem idegesíted magad? nekem ilyenkor minden gondolatom körülötte forog.
2010. máj. 17. 13:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy először is felgöngyölíted a problémát. Mivel sok fejfájást okoz neked ez a helyzet, ezért meg kell oldani. Beszélni kell vele, és ha nem hajlandó foglalkozni azzal, hogy ez neked is gond, nem segít, akkor egyoldalúan kell megoldanod. De mindenképpen az a cél, hogy tőle függetlenül tudd jól érezni magad, és ne ő befolyásolja a lelkiállapotodat.
2010. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én írtam,hogy már nem idegesitem magam. Meguntam azt,hogy gyerekkorom óta ezzel a sértődősdivel próbál mindig érzelmileg zsarolni,akkor is ha nincsen oka megsértődni..természetesen én hülye meg mindig jópofiztam,sőt még azt is elérte hogy akkor is én éreztem szarul magam amikor neki kellett volna.. azóta valami megváltozott benne,már úgy gondolom ez az ő saját nyomora,és ha bohóckodni akar akkor csinálja de én nem asszisztálok a műsoraihoz.
2010. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!