Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a családom?

Miért csinálja ezt a családom?

Figyelt kérdés
Súlyosan hipochonder és pánikbeteg lány vagyok. Gyakran érzek halálfélelmet, nagyon sokat aggódom általában kisebb dolgokon is, folyamatosan félek, sokszor betegségek tüneteit produkálom magamon, mert hipochonder vagyok. Valamelyik nap mikor tv-t néztem egy betegségről volt szó, nem direkt kerestem ezt a műsort és a betegségről szóló részt, csak mikor odakapcsoltam éppen ez ment és a családom rögtön elkezdte gúnyolódva mondani, hogy biztosan azért nézem, hogy aztán legyen mit produkálnom magamon meg legyen mitől szoronganom, félnem aztán egy semmiért is rohanhassak orvoshoz. Senki ne értse félre, tudom, hogy nem normális ez az állapot, ezért kezeltetem, mégis rosszul esik az, ahogy ők állnak ehhez az egészhez és nem tudom miért csinálják, miért bántanak vele igazából. Másnál is van ilyen?
2017. máj. 23. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Én is voltam pánikbeteg, depressziós. A szüleim folyamatosan terrorizáltak, kötekedtek, hazudoztak rólam mindent az orvosomnak, apám azzal fenyegetőzött, hogy felköti magát, nézték a szemetet amit kidobtam, bejöttek a szobámba, leültek és bámultak, bejöttek a fürdőbe mikor fürödtem, elmondtak mindenféle gyogyósnak, akármit csináltam az volt, hogy ezt csak az idióták csinálják pl abba is belekötöttek, hogy ültem az autóban a hátsó ülésen és a fejemet neki támasztottam az ablaknak, mert így csak az idióták ülnek stb. Undorítóak.
2017. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen normális, hogy rosszul esik, ez nem normális amit itt leprodukálnak.

Hány éves vagy? És az egész családod, vagy pontosan kik csinálták? Eddig is csinálták?

2017. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Biztos belefáradtak már ebbe. Kívülről nem látod magad, de hidd el, baromi fárasztó lehet ez. Fordított esetben te sem lennél mindig Teréz anya.
2017. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
#3 Normális szülő akkor sem csinál ilyet a saját gyerekével.
2017. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem sejtem miért csinálják. Én is pánikbeteg vagyok, ez sokszor hipochondriával is együtt jár, de a rokonoknak fárasztó nézni az állandó picsogást. A leírásodból nekem az jön le, hogy elfogadtad így magad ls szívesen nyomasztod a környezeted a hülyeséggel. Többet kellene küzdened a negatív gondolataid ellen és nem rányomni a többiekre.
2017. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te milyen fárasztó együtt élni egy ilyen emberrel?

Exem volt hipochonder, hát ne tudd meg, hogy állandóan hisztizett, meg ö halálos beteg .

Mellette pánikolt is, és sokszor nem tudtam neki megmagyarázni, hog y foglalja el magát és ne belülre figyeljen, mert ö idézi elö a tüneteit.


Fél év se kellett hozzá, hogy elmenjen minden életkedvem, egyszerűen belefáradtam, hogy mindig öt pátyolgassam meg huzzam ki a maga keverte szrbol.

Végül megvártam mig kigyogyul (másfél év intenzív pszichiáter-pszichoterápia), de addigra én mentem totál tönkre, életkedv nuku, csak halálos kimerültség... aztán kidobott, ,mondván kedvetlen vagyok.


Önsajnáltatás meg pánikhiszti helyett inkább mozdulj ki és élj! Sportolj, az elterel és megerösit lélekben (is).

2017. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy a családot is leterheli az, hogy általában megijedek az ilyen dolgoktól, egy szóval se mondtam azt, hogy ez az állapot normális lenne, ezért járok kezeltetni a problémámat. Azzal sincs baj, hogy ne mozdulnék ki, hogy a problémám mellett ne lenne rendes magánéletem, mert van, kimozdulok, van párom, néhány barátom DE ettől függetlenül, tényleg nagyon rosszul esik az, ahogy a családom áll ehhez a témához. Ahogy mondtátok is, biztosan idegesíti őket a problémám, de azt azért tudni kell, hogy csak utolsó esetben fordulok hozzájuk bármilyen problémával, mert ha valamitől félek, azt előbb a párommal illetve a barátaimmal beszélem meg inkább, pontosan ezért, mert általában mindig így reagál a családom ahogyan most is. A kérdésem pedig az volt, hogy miért csinálják ezt, mire jó ez nekik, hogyan tudok tenni ellene? Nem magamat akarom sajnáltatni azzal, hogy van egy mentális problémám, hanem szeretném normalizálni a kapcsolatomat a családommal, ebben kértem segítséget.
2017. máj. 24. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!