Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kézmosás, titeket ez zavarna...

Kézmosás, titeket ez zavarna ez kisbabás édesanyák, vagy én fújom fel?

Figyelt kérdés

Bírom barátom szüleit, bár voltak kisebb nézeteltérések.

Viszont van egy dolog, ami nagyon zavar. A kézmosás hiánya. Nincsenek illúzióim, tudom, hogy az emberek egy része nem törődik ezzel, és hogy nem lehet mindent mániákusan tisztán tartani....de nekem valahogy mégis ez a minimum. Az alapos kézmosás. Normális cuccal.

Sajnos párom szülei nem törődnek ezzel, pedig van két fürdőszobájuk is, de szappan csak egyikben van (mindkettőben van vécé és használják is). Az is olyan szappan, hogy vagy valami agyonrepedezett, kiszáradt szappanmaradvány, de legutóbb már csak egy flakon volt ott, amiben nem is vizezett folyékony szappan volt, hanem simán habos víz.

De amikor volt szappanmaradvány, akkor is kb. csak azt lehetett kihallani, hogy egy-két másodpercre megnyitjak a csapot, lelögybölik vízzel a kezük és hello. Barátom nővérének két hónapja született babája, megetetik a disznókat, aztán kézmosás nélkül nyúlkálnak a gyerek arcához. A kanapén pelenkázzák, aztán kézmosás nélkül mennek főzni. Amikor anyós beteg volt, kezébe köhögött állandóan, majd nagyvécé, akkor rossz volt a lenti csap, szóval nem mosott kezet, utána nyúlt a babáért. Pár napra rá a baba beteg lett és ment a csodálkozás, mitől. De nekem is volt már hasmenésem többször is, miután eljöttünk tőlük. Nem idős emberekről van szó. Közben folyamatosan mondják, hogy ők csak rendben képesek élni és szidják a szomszédot, akinek nincsen rendben tartva a lakása.


Ez hosszú lett, de egy ideje eléggé zavar ez, és nem tudom, hogyan szóljak, mert nem akarom őket megsérteni sem, de közben előre félek, mi lesz, ha gyerekünk lesz...Ti hogyan tennétek szóvá, utóbbi időben vittem magammal saját szappant és kézfertőtlenítőt, néztek is, amikor használtam, ezzel is célozni akartam. Van, akinek volt hasonló?


Köszi a válaszokat.


2017. máj. 22. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Alap, hogy hazajövetel után, vécézés után stb. kezet mosunk. Egyébként olvastam, hogy a szappan a zsíros szennyeződések lemosására van, a többit nem a szappan hozza le, hanem hogy vizesen dörzsölöd, szóval elvileg attól is tiszta lesz. Bár én is tisztábbnak érzem szappannal :)
2017. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Én is agybajt kapok ettől,hogy nagyom sok emberből ez az alap higénia is hiányzik. Szerencsére a közvetlen csaladom nem ilyen,de nagyon sok ilyet ismerek és rosszul vagyok.....
2017. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%

miért vagyunk lehúzva? :0

szemetek

2017. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, de a kézmosás így is alap. Ha hazaérek azonnal fürdő, majd wc, majd megint fürdő. Még a háziállatomhoz sem nyúlkálok hozzá hazajövetel után rögtön, csak kézmosás után. Pláne egy babához.
2017. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

# 11


ez érdekes.


Amúgy én is kezet mosok, még mielőtt a macskához is nyúlnék. Köszönöm a válaszokat, én felpontoztam mindenkit!

2017. máj. 23. 00:15
 16/18 anonim ***** válasza:

A gyerek egészsége fontosabb, mint akárki lelki világa. Tehát: amikor megérkeznek, majd mielőtt a gyerekhez nyúlnak vagy a holmijához, felszólítom őket a szappanos kézmosásra.


Ez nem megbeszélés tárgya. A gyerek nem lehet beteg, nem szenvedhet pusztán azért, mert Józsi néninek meg Józsi bácsinak derogál tisztána lenni.

2017. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

ez igaz is meg nem is

kell kezet mosni normálisan de nem olyan mániákusan ahogy te

2017. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ebben mi a mániákusság? Mióta normálisan, rendszeresen mosok kezet - 10 éve kb.- nem voltam beteg, inluenzás.

Az a mániákusság, hogy szappant akar? :D

2017. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!