Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kézmosás, titeket ez zavarna...

Kézmosás, titeket ez zavarna ez kisbabás édesanyák, vagy én fújom fel?

Figyelt kérdés

Bírom barátom szüleit, bár voltak kisebb nézeteltérések.

Viszont van egy dolog, ami nagyon zavar. A kézmosás hiánya. Nincsenek illúzióim, tudom, hogy az emberek egy része nem törődik ezzel, és hogy nem lehet mindent mániákusan tisztán tartani....de nekem valahogy mégis ez a minimum. Az alapos kézmosás. Normális cuccal.

Sajnos párom szülei nem törődnek ezzel, pedig van két fürdőszobájuk is, de szappan csak egyikben van (mindkettőben van vécé és használják is). Az is olyan szappan, hogy vagy valami agyonrepedezett, kiszáradt szappanmaradvány, de legutóbb már csak egy flakon volt ott, amiben nem is vizezett folyékony szappan volt, hanem simán habos víz.

De amikor volt szappanmaradvány, akkor is kb. csak azt lehetett kihallani, hogy egy-két másodpercre megnyitjak a csapot, lelögybölik vízzel a kezük és hello. Barátom nővérének két hónapja született babája, megetetik a disznókat, aztán kézmosás nélkül nyúlkálnak a gyerek arcához. A kanapén pelenkázzák, aztán kézmosás nélkül mennek főzni. Amikor anyós beteg volt, kezébe köhögött állandóan, majd nagyvécé, akkor rossz volt a lenti csap, szóval nem mosott kezet, utána nyúlt a babáért. Pár napra rá a baba beteg lett és ment a csodálkozás, mitől. De nekem is volt már hasmenésem többször is, miután eljöttünk tőlük. Nem idős emberekről van szó. Közben folyamatosan mondják, hogy ők csak rendben képesek élni és szidják a szomszédot, akinek nincsen rendben tartva a lakása.


Ez hosszú lett, de egy ideje eléggé zavar ez, és nem tudom, hogyan szóljak, mert nem akarom őket megsérteni sem, de közben előre félek, mi lesz, ha gyerekünk lesz...Ti hogyan tennétek szóvá, utóbbi időben vittem magammal saját szappant és kézfertőtlenítőt, néztek is, amikor használtam, ezzel is célozni akartam. Van, akinek volt hasonló?


Köszi a válaszokat.


2017. máj. 22. 13:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Barátom normálisan mos kezet, ő korán elkerült otthonról kollégiumba. Érthetően nagyon tiszteli a szüleit, ezért is nehéz bármilyen ilyen dolgot felhozni, mert megalázónak hathat.
2017. máj. 22. 13:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna, viszont attetetnem a csaladi kapcsolatok vagy emberek kategoriaba mert meg a kanyarban sincs a gyerek, tehat nem gyerekvallalas-es neveles a kerdesed.
2017. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Főleg kisbabás édesanyák véleménye érdekel, hogy ők hogyan álltak ehhez, azért írtam ki ide.
2017. máj. 22. 13:27
 4/18 A kérdező kommentje:
De köszi a választ. :)
2017. máj. 22. 13:29
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem főleg apósom ilyen sajnos, engem is nagyon zavar. Viszont. A gyerekem egészsége fontosabb mint az ő lelkivilága, így amikor az első babánk született, megkértem a férjemet, hogy beszéljen vele. Ő amikor először jöttek megnézni a picit szülei, akkor annyit mondott nekik, hogy a védőnő felhívta a figyelmet, hogy ilyen pici babához csak kézmosás után szabad nyúlni mert nagyon gyenge még az immunrendszere. Működött, mert utána odafigyeltek rá.

Pár hónap elteltével aztán lazítottak sajnos, párszor észrevettem, hogy kiment cigizni pl., utána kézmosás nélkül ment a babához.... Illetve egyszer vécézés után is, na akkor megint szóltam a páromnak, hogy rendezze az apját...

Most született a kistesó, most azt a trükköt vezettem be, hogy amikor szükségét érzem, akkor a nagyobb fiamnak mondom, hogy mosson kezet, ő mivel épp dackorszakban van rögtön ellenkezni kezd, erre mondom, hogy de ugye a papával elmész?.. :D... És hát így nincs mit tenni, apósom megy, és kezet mos a gyerekkel ;) :D...

2017. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
9 hónapos a fiam, de nálam is alap a kézmosás. Sajnos a nagyszüleim olyanok hogy de hát megmostam otthon.. már azóta megfogott ki tudja hány kilincset, ajtót stb. én elküldöm megmosni aztán motyog magában. Volt hogy ott álltam mellette hogy használjon szappant is. De apósomék sem híresek a kézmosásról, tisztaságról, de rájuk szólok, illetve a férjem is mert tudja milyen vagyok és kitérek a hitemből, ha úgy nyúl a gyerekhez. Nem hogy az arcát fogdossák... brrr. Tök jogos.sztem ha lesz sajátot lesz majd annyi bátorságod hogy megmondd igenis tessék kezet mosni ez az alap.
2017. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
hát ez nagyon gáz, nekem anyós volt ilyen. Az az igazság, hogy én marhára nem szeretek udvariaskodni, főleg, a rólam, vagy a gyerekemről van szó, én kerek-perec megmondtam, hogy nálunk az a szokás, hogy mindig kezet mosunk, ha hazajövünk, levesszük a cipőt és kézmosás, wc után stb., mert így rengeteg felesleges fertőzést el lehet kerülni. Először csak pislogott, de amikor megérkezett és nem mosott kezet, én udvariasan rászóltam, hogy tessék kezet mosni, persze közben mosolyogtam, meg próbáltam viccesen beállítani, hogy ez az én nagy "mániám" meg hülyeségem, de ragaszkodom hozzá. Párszor ezt eljátszottam, utána már magától ment kezet mosni, hogy tudom, tudom, nálad mindig meg kell mosni... Szégyen, de ez van.
2017. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"kkor a nagyobb fiamnak mondom, hogy mosson kezet, ő mivel épp dackorszakban van rögtön ellenkezni kezd, erre mondom, hogy de ugye a papával elmész?.. :D... És hát így nincs mit tenni, apósom megy, és kezet mos a gyerekkel" Haha ez jó!


Meg a több is. Tényleg köszi!

2017. máj. 22. 13:49
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

óóóh herótom!! :D

mindenképpen mindenkinek kezet kell mosni aki bejön a lakásba. mivel panelban lakunk, bejön a lépcsőház ajtaján ahol eleve megfogja a kilincset, aztán esetleg a korlátba kapaszkodik stb... a bejárattal szemben van a fürdő, még elkerülni sem tudják. persze van amikor figyelmeztetni kell őket(mondjuk ez a párom családtagjaira vonatkozik, nálunk automatikus hiszen sok baba van a mi részünkön). nehéz mert tényleg nem akarod megbántani, de eleve ha hazamegy az ember kezet mos!

mielőtt megszületett nálunk a baba, vettem kimondottan dettol szappant(nem tudom jobb-e mint bármelyik más, árban nem drágább) amivel elégettek vagyunk, szeretjük.

a másik halálom ha a gyerek kezéhez nyúlkálnak és fogdossák, utána Ő nyúl a szájába.....

(3 hós kisbébi)

2017. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Nalunk is kotelezo a cipolevetel es a kezmosas minden hazajovetelnel, nincs apellata :-)


A gyerekek is megszoktak mar.

2017. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!