Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy önköltséges szakra menjek. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vesznek fel a megjelölt helyekre. (Nem is tudom hogy lehettem olyan idióta hogy csak matekos szakokat jelöltem meg, aztán elcsúsztam rajta érettségin)

Elmennék orvosi diagnosztikai analitikusnak, de 8 féléves, és félévenként 300e. 35 éves koromtól kéne elkezdenem visszafizetni, de külföldön dolgoznék egyébként is, és az ottani fizetéssel simán kifizetném. De anyukám azt mondja hogy ezt akkor sem kéne.

Nagyon haragszom magamra, mert sokkal többet is gyakorolhattam volna. Várjak inkább egy évet, próbáljam meg újra amit akartam, de közben jelöljem meg ezt is, és ha azt megint elbuknám, akkor menjek államilag támogatottra analitikusként?


2017. máj. 18. 13:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ahol vannak helyek, ott még indítanak.

De mindegy, nem szeretnék akkor önköltséges szakra menni.

2017. máj. 18. 14:35
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
várj egy évet, csinálj ny.vizsgát, emelet érettségit, dolgozz stb. és próbáld meg újra
2017. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon jól teszi, hogy nem engedi. Aki való egy bizonyos egyetem bizonyos szakára, az államis helyre is bejut. És nemcsak pár ponttal a ponthatár felett. A többinek inkább szakmát vagy munkát javasolnék. Hiába lett divat a diploma, akkorsem való mindenkinek. Szerintem a végzettek fele nem is érdemli meg a diplomát. Pl. 8-9 év alatt egy 3-4 éves alapszak.
2017. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is várj egy évet, az még nem vészes, egy éven nem múlik semmi. Addig tudsz még pontokat gyűjtögetni, újra tudsz érettségizni és megpróbálhatod újra azt, amit eredetileg is szerettél volna. Most már egy picit több információd van róla, hogy mégis hogyan működnek a vizsgák, tudod, hogy mit rontottál el, mire kell jobban figyelned, hogyan kellene készülnöd stb., úgyhogy talán jobban fel tudnál rá készülni. Ha nem sikerül, akkor pedig megpróbálhatod az analítikust államilag támogatott szakon. Nagyon drágák a képzések, engem támogatnak a szüleim és én is szeretnék majd dolgozni, de ennyi pénzt nem tudnék kifizetni a tandíjra, én ezért nem is vágnék bele önköltséges szakba. Szerintem még egyszer mindenképpen érdemes megpróbálni, ha már később sem jön össze, akkor végső esetben persze, el lehet gondolkodni az önköltségesen is (bár ezt mindenki maga tudja, hogy mit bír a pénztárcája).

Amit pedig előttem írt az egyik hozzászóló, hogy csak az való egyetemre, aki az államilag támogatott képzésre is bejut, jóval a ponthatá felett, az nettó hülyeség...Az idei érettségi például nem volt nehéz, ez tény, de ettől függetlenül még nagyon nehéz max. pontszámokat hozni és rengeteg szak van, amik 460 pont környékén mozognak...Minden egyes pont számít, nem mindegy, hogy 80%-os ötös vagy 97%-os ötös érettségi dolgozatot írsz. A plusz pontokkal sem lehet mindnet megoldani, jó tanulmányi eredményekre van szükség és nagyon jó érettségit kell írni. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok szakon nincs is nagy különbség az önköltséges és az államilag támogatott szakok ponthatárai között, tehát vannak helyek, ahova kifejezetten nehéz bekerülni. Nyilván, nem való mindenki egyetemre és lehet azon vitatkozni, hogy ma, Magyarországon a diplomának vagy a szakmának van nagyobb haszna, de szerintem mindenkinek joga van dönteni a saját életéről, saját célokat kitűzni maga elé és én nem gondolnám, hogy az, aki pár ponttal lemarad és nem jut be az általa kinézett szakra, annak örökre le kellene mondani a diplomáról.

2017. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
És minek tanulsz analitikusnak ha utána kimész külföldre pincérnek vagy mosogatónak? Csak mert a diplomáddal nem fogsz állást kapni, erre ne számíts. És nem 35 éves korodtól kellene elkezdened, hanem amint befejezted az iskolát.
2017. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Küföldre kimehetsz mosogatni, ami el is megy a lakhatásra.


Frissen egyetemről kikerültként nem fognak a szakmádban alkalmazni, mert semmi tapasztalatod sincs, és kinn sem keresel kapásból egy misit/hó.


A párom developer, x év szakmai tapasztalattal és most keres 2 millát/hó külföldön egy normális cégnél.

2017. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Matek szakra akarsz menni ès elcsúsztál èrettsègin?? Azt meg hogy?

Ha èn tudom, miben vagyok jó, akkor arra a szakra megyek. Ezek szerint te nem vagy elèg jó matekból, az egyetem sokkal keményebb, mint az èrettsègi.

Maradj egy èvet a se.geden,míg rá nem jössz, miben vagy jó ès utàna próbálj felvètelezni!

2017. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezt végeztem, még államin is bánom, nemhogy önköltségesen. Persze lehet, hogy Neked tetszene, de ezt nem tudhatod, ebből a kevésből légből kapottnak tűnik, úgy ne fizess érte. Mi 29-en végeztünk, abból 1 dolgozik kint. Hidd el, 4 év nagyon sok idő, ahhoz, hogy ilyen rizikót bevállalj.
2017. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

9: Aha... hát kár.

Célszerűbb várni szerintem is az állami helyre.

2017. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Nem bántani akarlak, de a vágyaid és a képességeid sajnos nem találkoznak. 45% nagyon kevés emelten, ha matekszakra akarsz menni. Sajnos a matematikát egy matematikus képzés egyetemi szintjén nem lehet csak úgy megtanulni, hanem tehetség is kell hozzá. Ha neked lenne, akkor különösebb erőfeszítés nélkül lett volna 80% fölött az az emelt (ha normális suliba jársz). Most tanulhatsz és készülhetsz egy évet, de akkor sem leszel jobb. Mármint az érettségire tudsz annyit gyakorolni, hogy felvegyenek, de sajnos egy matekszakhoz lehet, hogy kevés lesz. Én sima mérnökként is meghaltam majdnem matekból egyetemen, pedig röhögve mentem belőle érettségizni.


Szerintem keress valami reálisabb vágyat. Pár félév matekot át lehet vészelni bárhol, szóval válogass nyugodtan, de ne keserítsd a saját életed matekszakkal.

2017. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!