Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy önköltséges szakra menjek. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vesznek fel a megjelölt helyekre. (Nem is tudom hogy lehettem olyan idióta hogy csak matekos szakokat jelöltem meg, aztán elcsúsztam rajta érettségin)

Elmennék orvosi diagnosztikai analitikusnak, de 8 féléves, és félévenként 300e. 35 éves koromtól kéne elkezdenem visszafizetni, de külföldön dolgoznék egyébként is, és az ottani fizetéssel simán kifizetném. De anyukám azt mondja hogy ezt akkor sem kéne.

Nagyon haragszom magamra, mert sokkal többet is gyakorolhattam volna. Várjak inkább egy évet, próbáljam meg újra amit akartam, de közben jelöljem meg ezt is, és ha azt megint elbuknám, akkor menjek államilag támogatottra analitikusként?


2017. máj. 18. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Inkább várj egy évet. Mindenki azt hiszi, hogy külföld milyen jó, de honnan tudod, hogy lesz ott munkád egyáltalán? Vagy hogy jobban keresel ott? A lakhatás ott is ugyanannyival több, mint itt, szóval ott lehet hogy jól keresel az itthoni viszonylatba, de ott azért nem tudsz annyit elrakni.
2017. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire elcsúsztál, egyáltalán nem biztos hogy bent maradnál. Én egy évet tanulnék vagy dolgoznék (mindkettőt is lehet) esetleg plusz nyelvvizsgával vagy emelet érettségivel ráhajtanék hogy több pontom legyen, és megpróbálnám megint. A végtelenségig persze nem próbálkoznék államilag támogatott helyjel, de egy év belefér.
2017. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
"de külföldön dolgoznék egyébként is, és az ottani fizetéssel simán kifizetném" Szép terv, de csak terv. ha nem jön be, mit fogsz csinálni? Ki fizeti vissza a pénzt?
2017. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A matekos szakok nem jöttek össze. Ide felvennének államilag támogatottan is, de mivel nem jelöltem meg, ezért csak pótfelvételinél tudok rá jelentkezni, amin már csak önköltséges van.

Emelt matekoztam, a 45% így is meglesz belőle, de 70% kellett volna. Sajnos nem gyakoroltam eleget, ezért nem lett meg.

Onnan tudom mert 1,2 milliós fizetések vannak ebben a szakmában, és kapkodnak az ilyen szakot végzettekért.

Köszönöm a válaszokat.


Akkor az lesz hogy nagyon erősen fogom tanulni a matekot, és ha valamilyen okból megint nem jönne össze, akkor elmegyek ide, de államin.

2017. máj. 18. 13:39
 5/20 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos, csak lehet... Szóval van rá esély hogy megszívjam.. így tényleg nem érdemes.
2017. máj. 18. 13:40
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem pályakezdők kapnak 1-2 milliót, meg az se biztos, hogy te jó leszel a szakmában. Pl. szoftverfejelsztő is hű de jó, h sokan tanulnak, de kevés van, aki rendesen is ért hozzá, a gyengék keresnek normáls fizetést 150-200 ezret, a jók azok meg sokkal többet. De ez nem jelenti azt, h mindenki, aki elvégzi az milliós fizetést kap
2017. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

En a helyedben inkabb dolgoznek most egy evet, a fizut felretennem, aztan jovo ilyenkor probalnam ujra. Ha netan akkor se sikerul, legalabb mar lenne egy kis penzmag.


Nem jo mindjart az elejen bizonytalanra egy rakas hitelt felvenni. 8*3=2.4millio forint, mar ha kozben meg nem emelik tovabb, az mar egy lakas onereje. Jo, elso ev utan talan atkerhetned magad allamiba ha hajtasz, de meg akkor is 600ezer forint, az azert nem kis penz, meg kozben persze kamatozik is rendesen.

2017. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Nyáron a pótfelvételivel már nem jutsz be sehova?
2017. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De, sok szakra bejutnék még, de épp ez az hogy pótfelvételinél minden szak önköltséges.
2017. máj. 18. 14:28
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
pótfelvétein alig indítanak szakot, nem úgy van, hogy minden szak indul csak önköltségesbe
2017. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!