Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem majd ki, ha...

Hogyan tehetem majd ki, ha bejelenti ide?

Figyelt kérdés
Én vagyok a tulaj,anyum a haszonélvező,de mivel szerelmes akár a hátam mögött is bejelentené a pasit,megkerülve az aláírásom..Ha ideiglenesen jelenti be,akkor kitehetem asszem,de mi van akkor ha állandóra jelenti be vagy nedaj isten élettársi nyilatkozatot kötnek?Milyen lehetőségeim lesznek ha anyummal lesz valami,vagy...majd nem lesz??
2010. máj. 15. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell a te beleegyezésed vagy aláírásod,ha anyukád beakar valakit jelenteni abba a házba,amelyiknek a haszonélvezője. A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Amíg fenáll,azt csinál,amit akar,neked semmi beleszólásod nincs. Tehát nem is tehetsz ki senkit a házból. Max, anyukáddal beszélhetsz.
2010. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz hogy a haszonélvezet erősebb a tulajdonnál, de hiába kötnek élettársi szerződést, ha anyuddal bármi történik simán kiteheted, mivel a haszonélvezet nem örökölhető. Ha össze is házasodnának kiteheted utánna, elmegy otthonról te zárat cserélsz cucc az ajtó elé és agyő. Ja és ha már a te neveden van már az ingatlan nem veheti vissza. Kitagadni meg csak akkor lehet, ha be tudja bizonyítani, hogy az életére törtél.
2010. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor megnyugodtam kicsit.

Amíg anyum van nem érdekel de nagyon kis számítónak érzem az embert,és nem szeretnék neki lakást adni ha anyum nem lesz.

Köszi mégegyszer.

2010. máj. 15. 23:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a tulajdonos bármikor kérhet kényszerkijelentést nem tulajdonossal és nem haszonélvezővel szemben. De amíg oda van bejelentve,hiába rakod ki a cuccait és zárod ki,mert onnantól,hogy bejelentkezett,joga van ott lakni. Amúgy a tulaj aláírása is szükséges a bejelentkezéshez.
2010. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen meg kéne akadályozni a bejelentést. ismerek egy elég durva sztorit... a fickó 7 évig élősködött egy kétgyerekes anyukán, mondván, h ő oda be volt jelentve.

az elején a nő szintén nagyon szerelmes volt, és hülye.

2010. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bejelentkezéshez kell a tulajdonos aláírása.

NEm akarlak ijesztgetni, de hogyha bejelentkezik és nem akar kijelentkezni, egy joghézag miatt akár madahta is jó sokáig.

Legalábbis mostanában nagyon sko helyen olvasni olyanról, hogy albérlők bejelentkeznek, nem fizetnek és aztán a tulaj nem tudja kitenni őket, mert a lakhatási jog él. Ilyenkor a jegyzőt kell felkeresni, de neki csak megállapítási joga van (mármint hogy jogszerűtlenül él ott), kilakoltatási joga nincs. A rendőrségnek meg megállapítási joga nincs, bár azzal kilakoltathatna valakit, de a kettőt nem tudják összehozni...

Szerintem beszélj anyukáddal, hogy csak ideiglenesre jelentesse be, hátha hallgat rád.

2010. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A haszonélvezőnek több joga van, mint a tulajnak. DE!! Csakis és kizárólag a haszonélvező lakhat az ingatlanban, ő szedheti hasznait, fizetni köteles a rezsit, stb. Senkit nem jelenthet be a tulajdonos beleegyezése nélkül, se állandóra, se ideiglenesen. A bejelentéshez nem elég a tuloajdonos aláírása, a tulajnak meg kell személyesen jelenni az önkormányzatnál, és ott az ügyintéző jelenlétében aláírni a beleegyezést. Egyéb esetben érvénytelen. Nem ajánlom, hogy beleegyezz, utána már nem fogod tudni kitenni. Ha élettársi kapcsolatba lép vele, mindenét örökölheti is. Bármennyire szereted édesanyádat, ne egyezz bele. Ilyen korú férfinak, ha normálisan él, már szokott lenni saját lakása, éljenek abban, ne a tiedben. Ha neked lesz rá szükséged, vagy édesanyáddal történik valami, te mégy a híd alá? Nehogy már!
2010. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak elvileg kell ott lennie az aláírásnál. Akkor sem csinálnak semmi faxnit, ha nincs ott (tapasztalat) így pedig az sem derül ki, hogyha esetleg más írja alá helyetted.
2010. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De sok itt az okos:)


A haszonélvezet nem örökölhető. Ne ird alá a bejelentéshez szükséges papirt. Ha más irja alá az okirathamisitás. Más módja is van annak hogy kitegyék ha anyukáddal történik vmi és nem hajlandó elmenni. Fel lehet fogadni nagy kétajtósszekrény úriembereket hogy meggyőzzék neki nem egészséges veled egy fedél alatt élni.:)

Üdv:

Ne menj bele bármit igérnek. Ha mégis ragaszkodnak hozzá, nyilatkozzon hogy nem tart igényt édesanyád halála esetén a lakhatásra, KÖZJEGYZŐ ELŐTT!!! Amit közjegyző előtt irnak alá bíróság nélkül végrehajtható.

2010. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!