Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés esetén...

Eltartási szerződés esetén öregotthonba tehetem az illetőt, ha ugy adódik?

Figyelt kérdés
Ha eltartási szerződést kötök egy idős emberrel, de közben én megbetegszem olyan szinten, hogy nem tudom ellátni, megtehetem, hogy elhelyezem idősek otthonában ?
2010. okt. 28. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Arra viszont készülj fel, hogy vannak anyagi feltételei.
2010. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

1 attól függ, mi van a szerződésben

2 neked kell fizetni az ellátásáért

2010. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az idősek otthona havonta kb 70 ezerbe kerül, hanem többe.
2010. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem akar menni? Az ember nem rongy,hogy odateheted, ahova akarod, és még a házát is viszed.
2010. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, mert az eltartási szerződésekben ki szokták kötni, hogy saját otthonában gondozod haláláig, ezért később a tied lesz a lakása. Ha ezt megszeged, azonnal felbonthaztó a szerződés, mert épp azért kötik, mivel nem akarnak otthonba költözni az ilyen egyedülááló idős emberek. Ha otthonba akar menni, néhány millióért már garzonbaköltözhet, ahol teljes ellátást kap, állandó örvosi felügyeletet és ápolást. Akkor nem köt eltartási szerződést.Ez két különálló dolog.
2010. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy Ő szeretne hozzám költözni. Még nem nyilatkozott, csak célozgatott , hogy majd arra hagyja a lakását akire akarja, és nem az örökösökre ( 2 unokája van)Még most rendbe van a dolog, ugy-ahogy birja magát, de mi lesz, ha ágyban fekvő beteg lesz, és esetleg én sem birom egészségileg az emelgetést, egyebeket. Itt gondoltam az öregotthonra.Természetesen az anyagi oldalát addig is félre tenni, illetve a nyugdija akkor az intézménybe menne.
2010. okt. 28. 20:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Néhány milliója nincs az otthonra....
2010. okt. 28. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor hivatalosan kössétek meg a szerződést, mert az unokák könnyen megtámadhatják a végrendeletet.
2010. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy magánotthon több millió álltalában a lakást iratják az otthonra és annak az értékért cserébe ápolja az otthon amíg él. Az önkormányzati otthonokban is lehet így csinálni vagy a nyugdijt leperkálni minden hónapban de az ilyen helyeken hatalmas a váró lista és erősen fizetni kell hogy erőbre kerüljön.
2010. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!