Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet különkö...

Hány éves kortól lehet különköltözni?

Figyelt kérdés

Tudtommal gyámhatósági jóváhagyással 16 éves kortól a gyermek maga választhatja meg a lakhelyét, 18 éves kortól pedig engedélyre sincs szükség.

Melyik törvény szabályozza ezt? Valaki meg tudja nekem keresni? Köszönöm!


2010. máj. 15. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

18 évesen oda költözöl ahová akarsz


a gyerekkori lakhatásra vonatkozó jogi szabályozás a családvédelmi törvény része, ha jól rémlik

2010. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

pontosan,én is így költöztem el 16 évesen. konkrétan nem tudom melyik törvény ez. sajnos én még mindig harcolok a gyámhatósággal egy év után,mert anyámék az ország másik végére vannak bejelentve én meg ugye ahova anyámmal költöztünk,és két városban tárgyalják az ügyemet :S a távoli város nem engedélyezi,sőt,köteleznek a hazaköltözésre,a másik igen,ahol most lakom.

de mire mindent megtárgyalnak 6x fellebbezünk már 18 leszek :) most párommal élek.

17L

2010. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom 18 évesen már nyugottan lehet költözni,feltéve ha a szüleid benne vannak:)
2010. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Épp,hogy 19 lettem mikor a férjemmel elköltöztünk anyáméktól. Később a főbérlő (fél év múlva) visszajött a lakásba, mi visszamentünk anyámékhoz. Ott nem jöttünk ki velük és most a nagyszüleimnél élünk a férjemmel. Oda mész ahova akarsz csak tudd eltartani magad.
2010. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!