Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az öcsémmel?

Mit csináljak az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Az öcsém 17 éves fiú, akivel egy probléma van, nem nagyon szeret kimozdulni maximum amikor az iskolába megy illetve mikor röplabdára megy. Mikor otthon van nem is agyon csinál semmi mást csak olvas, és tanul de szerintem ez már egy kicsit túlzás az iskolai eredményei így is dicséretesek, de neki ez sem elég. A barátnőm öccsének az osztálytársa, és nagyon sokszor volt már arra példa, hogy elhívta már egy buliba vagy valami szórakozó helyre de ő mindig a tanulásra hivatkozva nemet mondott. Épp ezért fordultak hozzám, hogyan tudnánk rávenni, hogy csináljon valami mást az éltében, szórakozhatna egy kicsit is :P

Ja és még annyi, hogy miért viselkedhet így?


19L


2010. máj. 13. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem visszahúzódó típus. Ez alapjában véve nem gond, mert tényleg értékes elfoglaltságot választott, de tudni kell összeegyeztetni a szórakozást a tanulással, mert később, amikor majd továbbtanul rájön, hogy ő még nem mozdult ki és akkor egyetemen fog bukdácsolni és nem a butasága miatt, hanem azért, amit most kihagyott. Szerintem ezt próbáld neki vázolni, 17 évesen illene a barátaival is foglalkozni :)
2010. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Szia, amiért nem vágyik bulizni, nem vágyik kimozdulni, az nem betegség :) ő ilyen és így kell elfogadni, mások az igényei. Teljesen felesleges erőltetni, lehet néhány év múlva megjön a kedve. Az én párom 18 éves koráig sehova nem is járt, utána meg alig volt hétvége, hogy otthon maradt volna.
2010. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
vannak ilyen emberek. most ne érts félre, nem akarom megsértei az öcséd, de sztem fél a társaságba, nem mer ismerkedni, ezért a inkább azt mondja mindenkinek, h tanul vagy vmi. vagy szüleid lehet nem engednék el, bár azt nem hiszem, mert akk nem írtad vna a kérdést:D lehet fél elkéreckedni vagy vmi. nem tuggya mi lesz ha elmegy, micsinálnak ott, kicsit megvan késve vele, h beileszkedjen bármijen társaságba is. ált olyan 13, 14éves korba szoktak elkezdeni eljárni valamerre az emberek, ennyi idős korukra már elégé öszekopott bandák vannak. nem lenne könnyű dolga öcsédnek, még akkor se, ha járt volna korábban bulizni, így meg h nem járt semerre, így nagyon nehéz dolga van. ha meg discoba megy, ott se fog merni ismerkedni, mert nem tugya hogy kezdeményezzen. ha akarná, akk egy kis elhatározás, és be tudna illeszkedni, vagy lehet h nagyon elüt a társaitol, nem illik a közösségbe, és azért nem mer elmenni, mert piszkálnák. sok oka lehet:) találjatok ki vmi nagy bulit, ahol a barátai, meg ismerősei ott esznek, lesz csomo pia, pár uj arc, csajok, aztán hívjátok, h muszály h eljöjjön stb, és így megteccik neki sztem:D remélem tudtam segíteni:D 18/f
2010. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

19:39

Az öcsém nem hinném, hogy ezek miatt nem menne, persze van a válaszodban némi igazság, tényleg nem járt el a barátaival, a szüleink meg nem hinném, hogy nem engedték el, hiszen engem is elengedtek lány létemre 17 éves koromban azt meg nem is feltételezném róla, hogy nem tudja megvédeni magát vagy, hogy piszkálják nem egy kis "csontváz". A tanulását illetően meg viszont tényleg tanul. ÉS egy kis negatívuma, hogy egy kicsit bunkó ha valaki bele köt akkor arról le sem szál, nem úgy értem, hogy megveri meg ilyesmi inkább szavakkal bánt. Mikor össze veszünk valamin ami nem tetszik neki inkább rá hagyom mert azért kiborító tud lenni.

2010. máj. 13. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs önbizalma (nem néz ki jól, nem elégedett magával?). És most már nem tudja mit csináljon egy ilyen buliban, mert mondjuk fél, hogy beég. Ezért a tanulásba menekszik. Ez a privát véleményem, saját tapasztalatXD Javíts ki, ha nem így van. Hozzál haverokat, és csapjatok buliiit:)
2010. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát meg mondom őszintén nem tudom mit mondjak, hogyan néz ki, hisz az öcsém, de azt tudom, hogy a 18 éves barátnőmnek (aki mellesleg elég csinos) bejön de ö is nyuszi, hogy kezdeményezzen :P

Lehet mindent az öcsémre kéne hagynom?

2010. máj. 13. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!