Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tarthatnám a kapcsolato...

Hogyan tarthatnám a kapcsolatot az öcsémmel?

Figyelt kérdés
Van egy 23 évvel fiatalabb öcsém akit az alkoholista apja nevel.Egy időben jártam hozzá,elhoztam nyaralni,de mióta meghalt a nagymamája megszakadt a kapcsolat.Nagyon rossz körülmények között él.Az apja agresszív.Mikor utoljára találkoztunk(kb 5 éve)azt mondta gyűlöli őt.Néha csomagot küldök neki,iskolakezdésre,karácsonyra.Azt szeretném ha tudna róla hogy vagyok neki,de az apja miatt nehéz.Félek a rossz nevelés miatt elkallódik.12 éves kisfiúról van szó.
2011. szept. 8. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy beállítasz, nem működik? Az apja mit szól hozzá? Ha nem engedi, akkor mondd meg, hogy bemész a gyámhivatalhoz, mert a testvéreknek joguk van egymáshoz. És ha nem akar családlátogatást, környezettanulmányt, akkor jobb, ha önként belemegy hogy láthasd.
2011. szept. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha annyira aggódsz a sorsa miatt, akkor akár a nálad való elhelyezést is kérheted...
2011. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom látni az apját,utolsó alkalommal is tök részeg volt összevesztünk,és igen agresszív.Falun laknak mindenki tudja milyen,nem sokat érnék a fenyegetéssel.Anyám is abban a faluban lakik,nem látogatja a gyereket.Sajnálom szegényt.Nem tudom az öcsém emnlékszik-e rám,a csomagokra is ki tudja mit mondott az apja,kitől van stb.
2011. szept. 8. 12:55
 4/13 A kérdező kommentje:
3 gyerekem van,nem tudom Őt vállalni,meg hát a férjem nem hiszem hogy belemenne.
2011. szept. 8. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

nézd, ha annyi áldozatot nem tudsz meghozni azért, hogy lásd az öcsédet, hogy 2 percre lásd az apját, akkor mégis mit akarsz?

nem mellesleg, ha komolyan aggódnál érte, akkor nem csak csomagokat küldözgetnél 5 éve évente 2 alkalommal, hanem elmennél találkozni vele


amúgy meg 3 gyerek mellé egy negyedik bőven elférne


az ilyen emberekre mondják, hogy álszent...és még mielőtt elkezdenéd, hogy nem ismerem a helyzetedet, a rokonságban volt hasonló eset, a nagymamám magához vette a 2 unokáját, mert sem az apjuk, sem az anyjuk nem alkalmas nevelésre...minden támogatást megszerzett a nevelésükhöz, amit lehetett és mindent megadott nekik, amit tudott, pedig már akkor is nyugdíjas volt, amikor hozzá kerültek az unokatesóim

2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a kioktatást,nagyon kedves vagy.Jó hogy van aki jobban tudja az én körülményeimet mint én,és hogy mit tudnék bevállalni.Eszembe se jut hogy én neveljem.Egy nagymam azért nagyon más,ha az lennék én is vállalnám.2 perc látogatás aztán nagy valami.Jó megoldás köszi mégegyszer.
2011. szept. 8. 13:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

milyen 2 perc látogatásról beszélsz? elmész a kölyökért és elviszed sétálni, moziba, fagyizni, mekibe, állatkertbe, vidámparkba....1 perc, míg felveszed a gyereket, 1 perc, míg leadod...


nem tudom, egy nagymama mennyiben más, de ha 70 évesen be tudott vállalni két 10 éves fiút, akkor szerintem minden tiszteletet megérdemel...ellentétben veled, aki csak a kifogásokat keresi...félsz, hogy elkallódik az alkoholista apja mellett, de amúgy leszarod mi van vele...ha annyira érdekelne a sorsa már rég tettél volna valamit az érdekében (ha más nem a gyámhatóságnak jelezhetted volna már 5 éve, hogy a gyereket bántalmazza az agresszív, alkoholista, nevelésre alkalmatlan apja .... még az intézetben vagy nevelőszülőknél is jobb lenne neki valószínűleg)...ehelyett idejöttél rinyálni meg fényezni magad, mert te annyira törődsz vele, hogy 5 éve nem is látogatod, de évente 2 alkalommal azért küldesz neki valami apróságot...mégis mit vártál, hogy istenítünk itt egy kicsit, meg legyezgetjük a hiúságod, hogy te milyen jó testvér vagy? hát nem, nem vagy az...

2011. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont erre kerestem volna megoldást,nem magamat akarom fényezni még véletlen se.Igen a nagymama példaértékű valóban.A gyámhivatal nem veszi el az apjától.Én pedig nem tudom vállalni mint mondtam.És én is hasonló helyzetből jöttem mint az öcsém,engem se vett magához senki.Viszont voltak rokonok akik hasonló dolgokkal segítettek engem,és örültem neki képzeld.Ezért választottam a csomagküldést mert személyes tapasztalatom van.Köszi az otromba választ,bár nem ilyeneket vártam.Megszokhatnám már milyen rosszindulatú emberek vannak,és milyen nagyon tudnak jótanácsot adni.
2011. szept. 8. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok rosszindulatú, csak a képedbe vágtam az igazságot és nem tetszik neked...amúgy meg a gyámügy nem úgy működik, mint 20-25 éve, ha indokolt, akkor el fogják venni a gyereket az apjától, de ha nem tudnak róla, hogy bántják, akkor nem fognak tudni segíteni se neki...
2011. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor valószinű nem indokolt a probléma.Köszi szépen az igazságot "kedves" válaszadó.
2011. szept. 8. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!