Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem körülöttem mindenki...

Úgy érzem körülöttem mindenki révbe ér, én meg sehol sem vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Tudom most sokan meg fognak botránkozni, de egyre inkább úgy érzem kifutok az időből, és nem lesz családom.

Körülöttem folyamatosan derül ki, hogy ennek is én annak is úton van a baba, eljegyzések, esküvők stb. Nekem meg semmi. Még barátom sincs.

Amin kiakadtam ma, hogy az egyik volt osztálytársam, aki 1-szer megbukott a suliban, szőke, szilikon mellű, feltöltött szájú is babát vár + nyáron lesz az esküvője.

Mindig mikor ilyen híreket hallok összeszorul a gyomrom, hogy vajon nekem lesz-e valakim, vagy örökre egyedül leszek. A családtól is már hallom, hogy "bezzeg nekem ennyi idősen 2 gyerekem volt" meg hogy xy IS későn szült. Mert én már későinek számítok. Ebbe teljesen bele fogok betegedni...


2010. máj. 13. 16:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek vagy még, nyugi, de erre majd csak 40 felett jössz rá. Én is folyton ettől paráztam, aztán itt vagyok két gyerekkel,ill. egyik már majd felnőtt, lakás, család. Ne aggódj, éld boldogan nyugodtan az életed, majd később jössz rá milyen szép évek voltak ezek! Fel a fejjel!
2010. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj, mások ilyenkor még javában egyetemre járnak és buliznak minden héten. Ne akarj korán megöregedni, leszel még sok-sok évig feleség, nem kell semmit elkapkodni. Sok 20 éves nem is tervezte még a babát, de jött és megtartotta, persze, hogy jópofát vág hozzá. De hidd el, hogy sokan cserélnének veled, szabad vagy, van még bőven választási lehetőséged.
2010. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Ez ilyen tipikus magyar dolog,h az az elvaras,h ferjhez menj es gyereket szulj a huszas eveid elejen.

Mas orszagokban nem ez a norma es szerintem ez igy van jol. A huszas eveiben jaro nok tobbsegenek szerintem meg elniuk es kepezniuk kellene magukat, de sokaknak pl konnyebb,ha szulnek es otthon maradnak. Nezd meg majd par ev mulva oket, kb 50%-uk lesz elvalt, esetleg uj hazassagban elo, vagy me adj Isten egyedulallo anya.

Hasznald ki a fiatal korodat, utazz, tanulj nyelveket, epitsd a karriered, lass vilagot!

- egy kulfoldon elo, 24 eves, hajadon lany.

2010. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
ez akkora hülyeség, hogy tipikus magyar dolog, legfeljebb néhány faluban megy ez. nézzél már körül, egymás után nyílnak a szórakozóhelyek, ahova 30-asokat várnak, mert annyian vannak már, egyre később érnek a férfiak is, több nő tanul ma már felsőoktatásban, mint férfi, akkor miről beszélünk?
2010. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha ezt tekinted révbe érésnek, hogy lebabázik az ember lánya, hát akkor, ne is haragudj, de emészd csak magad... Ma már semmi kivetnivaló nincs abban, ha valaki előbb "kiéli" magát és az egykor elvárttól eltérően később "hajtja igába" a fejét. Ehhez azonban azért kell valami életcél is: munkatapasztalat szerzése, utazgatás a nagyvilágban, tanulás, kocsira-lakásra gyűjtés, stb.

ha nincs semmi elképzelésed, hogy mivé válj az életedben, ráadásul pasid sincs, hogy gyereket csináljon, csak várod a sült galambot és hülyeségeken agyalsz, akkor nem csoda, hogy kilátástalannak érzed az életed.

Találd fel magad!

2010. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Huszonöt évesen én is megkaptam, hogy 'ennyi idősen már két gyerekednek illene lennie' Aki húsz évesen szól, az általában (ÁLTALÁBAN) műveletlen falusi tanyabanya, akinek huszonhét éves korára ott van kb. három gyerek, meg a részeges, játékgépező férj (már ha egyáltalán volt esküvő) Most huszonkilenc vagyok, még kb. tíz évig nem tervezek családot. Van időm. Nem fogok most azért bepasizni és gyereket szülni, hogy - mint ahogy mondták -, negyvenévesen ne legyek egyedül.


A tisztelt család meg le van szarva. Anyám engem is piszkált, hogy ő már unokázni akar. Megmondtam neki: szüljön ő magának, ha babázni akar. Amikor tovább szekált, azt mondtam: ami nekem kilenc hónap, az öcsémnek negyedóra, intézze el vele, neki van csaja. Na, azóta kuss van.


Te is inkább barátokat keress. Majd ha harmincöt évesen se jött még össze egy párkapcsolat se, akkor ess kétségbe! Egyelőre élj, tanulj, bulizz, most vagy fiatal. Ne legyél már ilyen nyuszi.

2010. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

17.18 - te el vagy tajolva... igenis a magyaroknak az a `normalis`,h ha ferjhez mesz huszon par evesen es ha ez nem igy tortenik akkor megallas nelkul kerdezgetnek,h `te nem mesz ferjhez?`, vagy `nalatok mikor lesz eljegyzes?`,nalatok nem jon baba?`. Mert elmultam mar 20 es 4 eve parkapcsolatban elek, igy szinte elvarjak,h bekossek a fejem es mikor mondom,h nem, nem lesz baba, se eljegyzes, akkor csak lesajnalo szavakat es tekinteteket kapok.

Az is tipukusan a magyarok ehhez a temahoz kapcsolodo mentalitasara vall,h eskuvo utan,ha nem jon a baba beindul az ismerosok kozotti pletyka,h biztos meddo valamelyik, vagy biztos nincsenek meg jol. Nem falurol,hanem Mo egyik regionalis kozpontja.

2010. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
...kozpontjarol beszelek.
2010. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát, én 24 éves vagyok, a párommal már 6 éve együtt vagyunk. Együtt is leszünk, hiszen szeretjük egymást, álmodozunk házikóról, gyerekről. 18évesek voltunk, amikor megismerkedtünk. Először lekellett érettségiznünk, én közben elvégeztem egy képzést, aztán egyetemet. Most fogok államvizsgázni, aztán még dolgozni szeretnék én is. Sok más barátunk esküvőjén voltunk már, hiszen mindenkit támogatnak a szülei- mi sajnos erre nem számíthatunk: párom árva, nekem pedig csak az anyukám él. Úgyhogy azt hiszem, normális, ha először megteremtjük a feltételeket és csak utána vágunk bele a családalapításba. (Lakása van a páromnak, sajnos megörökölte)
2010. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

21 évesen nem vagy elkésve, de aki később (pl 30 vagy több évesen) szüli meg a gyerekét annak egyre nagyobb lesz a kockázat h Down kóros lesz a gyerek (asszem életkorban 10%-kal nő évtizedenként az esélye)

Tehát NEKED nics okod aggodalomra ;) ellentétben a 30 éves szinglikkel :D

2010. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!