Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez szemétség?

Szerintetek ez szemétség?

Figyelt kérdés

Anyukám mostanság sokat panaszkodik a nővéremre (26) hogy mennyire meg van változva és sokszor lekoptatja őt és apukámat. Egy átlagos család voltunk, átlagos anyagi körülményekkel. Szerintem szerencsések vagyunk, hogy normális szüleink vannak és mindent megtettek az érdekünkben. A nővérem tipikusan az az ember lett aki bort iszik, vizet prédikál. Régebben sokat beszélt a szeretetről meg a családról de most talán ő az aki a legnagyobb ívben tesz rá. Bekerült egy kicsit pénzesebb családba és úgy tűnik elfelejtette, hogy honnan indult és kik vannak mögötte. Rosszul esik ezt leírni és csak gondolni is de sajnos ez az igazság. Már régóta nem lakik itthon, de nyáron elköltözött a barátjával és most 230km választ el minket. Nem lehet mindig hazajönni onnan, azt tudom de nagyon gyakran járnak kirándulni, haza meg csak kb 2 havonta jön 1-2 napra. Anyukámnak ez nagyon rosszul esik és valójában nekem is mert kezd szétszakadni a családunk.

Én pont a testvérem ellentéte vagyok. Az én barátom egy kis faluban él nem messze tőlünk, teljesen átlagos körülmények között és oda fogok költözni. Eddig éveken keresztül engem szekált a család, hogy minek költöznék falura a nyomorba meg akkor menjek csak nyugodtan a tehenek közé ha az jó nekem stb. Rossz érzés volt, hogy pont a saját családom mond ilyeneket de túléltem és már egy rossz szót nem szólnak. Attól eltekintve, hogy a nővérem szinte minden találkozásnál kifejezi valamilyen módon a nemtetszését. Míg neki a tanulás, a karrier és tökéletesség a fontos, addig nekem a természet, a szeretet és a kétkezi munka. Elképesztő, hogy ugyanazok az emberek neveltek minket és mégis mennyire különbözőek vagyunk.

Most azért érzem magam kicsit szemétnek mert próbálok tanulni abból amiket anyukám mond. Nem versengeni szeretnék de azt veszem észre, hogy amit anyukám elpanaszol, hogy a testvérem miket csinál rosszul, én annak az ellenkezőjére törekszem. Szerintetek ez jól van így?

21/L


2017. ápr. 10. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Nővéred semmi rosszat nem tesz. Nem tud mindig a családdal lenni, mert messzebb él és van saját kis családja a párjával.

Nem szakadt szét a család, de nem fogtok örökké négyesben élni, mint kisgyermek korotokban.

Ilyen az élet, vannak változások, és ez nem rossz. Nővéred csak éli a felnőtt életét. Nem tesz a családra, hiszen kéthavonta hazalátogat.

Abban sincs semmi rossz, hogy más az érdeklődési körötök. Miért baj, ha dolgozik és fontos neki a karrier? Fiatal, ilyenkor általában ezzel foglalkoznak az emberek. Majd te is sokat fogsz még változni az évek során, és te sem fogsz örökké otthon élni, az is lehet, hogy másik országba kerülsz és még ennyit se tudsz hazajárni, mint a nővéred. Ettől még nem szűnik meg a szeretet.

2017. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsö mindent leírt.

Hiaba mondod, hogy te mast akarsz, megis kicsit irigynek tunsz. De ez a koroddal jar, majd elmulik. Csak arra figyelj, hogy anyukadnal a nyalizas mellett ne szidd a növeredet mert akkor TE leszel a csalad szetszakadasanak okozoja.

2017. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól van így. Éli a felnőtt életét, kéthavonta 1-2 nap elég, mégis mit gondolsz, hogy minden szabadidejét majd utazással tölti? A munkahét után jár neki, nekik is a kikapcsolódás, kirándulás. Hozzátok is megy, ő osztja be az idejét. Ez az élet rendje. Te se legyél anyuci pici lánya, felnőtt kéne legyél, találj párt, dolgozz, költözz el, majd meglátjuk, te milyen időközönként fogsz hazamenni.
2017. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Szerintem a nővéreddel semmi probléma sincs. Anyukád tipikusan bolhából csinál elefántot! Meg is mondom hogy miért:

1, a nővéred felnőtt nő, saját élettel, ahogy olvasom stabil párkapcsolattal.Persze hogy ritkábban megy haza, ők ketten egy család a párjával.

2,feltételezem nővéred dolgozik, anyukád nem várhatja el, hogy miatta vegyen ki szabadságot, hogy haza tudjon menni gyakrabban, ugyanis 230 km megtétele nem kis idő, pénz, és táv.

3, nehogy már azon akadjon fenn anyukád, hogy nővéred a párjával hétvégén kirándul,utazgat, és nem szalad egyből haza.... Nonszensz ahogy anyukád gondolkozik.....


Szerintem nővéred teljesen normális életet él, és azzal sincs semmi baj, hogy 2 havonta megy haza, ha emelett hetente hazatelefonál, vagy e-mail ír a szüleidnek. Azt a részt nem értem, mit jelent a lekoptatás a szüleidnek? Egy konkrét példa jó lenne, mert bizony nálunk is volt sértődés párszor mikor nem tudtam negyed órát csacsogni anyuval telefonon, mert pl sorban álltam, hivatalos ügyet intéztem... Lehet ezt is anyukád fújja fel, nem?


Itt amivel probléma van nagy valószínűséggel az édesanyád elvárásai.

2017. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

20 év feletti emberek mért nem költöznek el?

ezt a nyafogást végig se lehet olvasni

2017. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Zajlik az élet, és ő is éli a sajátját. A család élete meg folyamatosan alakul, még szép, hogy nem olyan lesz,m mint amikor mindketten gyerekek voltatok. A kéthavonta 1-2 nap egyáltalán nem olyan rossz arány, főleg, hogy 230 km-re lakik. Mégis mit kellene csinálnia? Látszik, hogy se nem dolgozol, se nem éltél még külön a szülőktől a pároddal.

Neked milyen elképzeléseid vannak a jövődről? Azt írtad , faluba költözöl, és kétkezi munkát akarsz végezni. Te majd hány hetente akarsz egész hétvégéket otthon tölteni anyukádékkal? De azt írod, hogy az 1-2 nap kevés. Akkor szabadságot is ki fogsz venni? Ha kertet fogtok művelni, esetleg munka mellett, akkor majd a kerti munkát mikor végzed, ha rendszeresen elmész hétvégére otthonról? A pároddal te nem akarsz utazgatni, kirándulni, aktív kikapcsolódást rendezni? Az ő szüleit is ilyen sűrűn látogatjátok majd? És ha sűrűn hazajársz, akkor a többi hétvégén meg a házimunka behozásával fogod tölteni az idődet, ergo állandóan kapkodsz majd valahova? Tudod, aki dolgozik, annak igencsak be kell osztani a szabadidejét és a szabadságát, a felnőtt ember, aki meg most építi a kis családját, az az egészséges és normális, ha a saját kis életével van elfoglalva, és nem a gyerekkori status quot próbálja fenntartani.

2017. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyud teljesen átmosta az agyad. A nővérednek saját élete van. Normális, hogy ha van szabad ideje és megteheti akkor kirándulnak. Ezt ne akarjátok elvenni tőle, ne akarjátok az idejét beosztani. Anyukádnak fel kellene fognia, hogy a gyerekei felnőttek, és saját életük van. Gondolom mikor a nővéreddel beszél akkor végig erről szól minden, sopánkodik szemrehányást tesz, sajnáltatja magát. Gondolom ő meg nem ezt akarja hallgatni. Amúgy ha ő kéthavonta jön, ti is mehetnétek kéthavonta így havonta 1x találkoznátok. De gondolom most majd jönnek a kifogások, hogy nincs kocsi , nincs pénz, nincs mivel stb... Te ne állj be a sorba és ne szapuld a nővéredet anyudnak. A családod faluról alkotott nézete hatalmas butaságra utal. Amúgy a többieknek igazuk van. Nem éltél még külön, nem tudod mit jelent mindent elvégezni és utána még magadra és a párodra is időt fordítani. Hidd el te sem fogsz tudni munka mellett, esetleg kert, gazdálkodás mellett anyukához futkosni minden nap. Úgy hogy ne szóld ki a tesód. Ne foglalj álláspontot, nyugtasd anyud, és világosítsd fel hogy ez a dolgok menete. Szokjon hozzá. Ne kezd el hogy te légy a kedvenc csak azért úgy csinálni ami anyukádnak az ideális. Arany középút. Amúgy a pénzes családba való bekerülés szintén egy buta álláspont, nem ezért nem jön hozzátok,hanem a sok hülyeség és duma miatt amit anyukád elereszt. Pont hogy ez miatt tudna jönni, lenne miből. De gondolom amikor lejön akkor ezeket az agymenéseket hallgatja tőletek.Erre meg nem kíváncsi.
2017. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Már leírtak mindent. Az a kis részlet viszont nagyon tetszik, hogy neked a természet a fontos, de ha a nővéred kirándulni mer ahelyett, hogy hozzátok rohanna máris szemét.
2017. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi szemétséget nem látok ebben. A nővéred teljesen normális életet él.

Az a fura inkább nekem, hogy anyud panaszkodik emiatt, ahelyett, hogy örülne neki. Azt sem értem, miért szakítaná szét a családot szerinted? Neki már a párja a családja, akivel él. Majd meglátod te is, ha külön kerülsz, hogy ez így normális, és kéthavonta 1-2 nap éppen elég, hogy megmaradjon a jó viszony.

2017. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A nővérednek SAJÁT élete van, nem kell, hogy kéthetente anyádék szoknyáján üljön.

Nevetséges, anyud meg szokjon hozzá, te pedig gondolkozzál már önllóan, ne anyád baromságait szajkózd!


Mellesleg 21 vagy, lassan te is elköltözhetnél, már saját érdekedben is.

2017. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!