Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a húgomat és...

Nem szeretem a húgomat és félek tőle! Szerintetek ez nem abnormális?

Figyelt kérdés

13 éves húgom van, de néha úgy viselkedik mint egy 5 éves, máskor meg mint egy 20 éves. Gyerekként is sokszor csinált csúnya dolgokat, de mostanában meg főleg! Terrorban tartja a gyengébb osztálytársait, a kisebb gyerekeket is bántja.Már hívtak össze miatta rendkivüli osztályfőnökit, de a szüleim szerint ez túlzás, mert "csak gyerek, majd kinövi". Itthon is mindenkit direkt bánt, máskor kedves és együttérző, de pillanatok alatt átváltozik egy önző, egoista, nem törődöm csajjá. Egyszer nem segítettem neki a matekháziban, mert nem tudom én sem annyira a geometrikát és a combomba vágta a körzőt.A szüleim meg sem büntették! Pedig tetanuszt is kaptam. Aztán egyik napról a másikra meghalt a hörcsögöm és egy vitánál mosolyogva közölte, hogy csipőspaprikát etetett vele, hogy baja legyen. :( Anyáék szerint abba nem halhatott bele, de akkor is bántotta! És mi mástól lett volna? Ha nem miatta pusztult el se normális :( Mikor kicsi volt is nem lehetett tőle pl.házi állatunk, mert mindig megfolytotta őket. (Kiskacsa, liba ilyesmiket).

Múlthét szombaton meghalt a mamánk, mindenki gyászolja, nagyon hiányzik ő meg olyanokat mondd, hogy legalább megörököljük a hazát meg, hogy majd beleköp a koporsójába. Nagyon szeretett minket mama, nem tudom mi oka lenne ilyesmire. Ha mondom a szüleimnek, hogy kezdjenek valamit vele engem szidnak meg, mert kiálhatatlan vagyok. Nem szeretem őt, egyenesen félek neki nemet mondani, mert mindig megbosszúlja valahogy. Volt, hogy hubabubát tett éjjel a hajamba, mert irigyelte, hogy szép hosszú és miatta le kellett vágatni!

Lehet, hogy csak azért ilyen, mert neveletlen de mi van ha mentális betegség és anyáék nem veszik komolyan?

Apukám családjában van hasonló beteg, ez nem örökrödhet?


2017. ápr. 4. 15:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
szüleidnek most komolyan ennyi eszük van?? azoknak is orvos kéne de ennek a kisgyereknek meg főleg, mert pár év múlva megöl titeket. te mennyi idős vagy??
2017. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
Ahogy előttem mindenki leírta, súlyos gondok vannak a húgoddal, még "szerencse", hogy csak a körzőt vágta beléd, nem a kést. Ha az anyád nem hajlandó észrevenni és kezelni a problémát, van még egy lehetőséged, hogy bejelentést teszel a gyámügyön. Írtad, hogy koliba mész, így te később legalább biztonságban leszel, de nem tudsz addig is pl. másik nagyszülőhöz, nagynénihez költözni?
2017. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mutasd meg a szüleidnek!



1. Simulékonyság, felszínes vonzerő, felületes báj, amit a saját céljai elérése érdekében fel is használ


2. Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya


3. Öngyilkossági szándékok, bár ritka megvalósítással


4. A megbánás és a szégyenérzet teljes hiánya


5. A szociális normák szándékos megszegése


6. Személytelen, unalmas szexuális élet (...) sérült személyisége miatt képtelen igazi intimitás és kötődés megélésére.)


7. Okszerűtlen gondolkozás ( pl. nem köti össze az elmagányosodását az antiszociális viselkedésével)


8. Az empátia teljes hiánya ( a legközelebbi családtagjainak a halála sem rendíti meg, elmondása szerint ilyenkor sem érez semmit)


9. Az idegeskedés hiánya (pl. bármit megtehet következmény nélkül és meg is tesz, semmilyen külső elvárás nem érdekli, semmi nem hat rá, semmi nem jut el a tudatáig, üres belül, lelketlen, érzéketlen, nem ismeri a félelem érzését sem; bárkit megbánt, megaláz mosolyogva; hűvös távolságtartó kimért nyugalmát csak az uralt személy szabadulási akciója rengeti meg, ez olyan mérvű csapás a számára, ami fizikai elváltozást is okoz nála - elvörösdödés, könnyek)


10. Az őszinteség hiánya (gyerekes hazugságokat gyárt, ha rajtakapják a kétes ügyletein,


11. Az empátia hiánya (pl. ha véletlenül őt hagyják el, akkor őszintén azt kívánja, hogy a riválisa haljon meg, hogy visszakerülhessen a kényelmes pozíciójába; akiben már nincs haszna, senkit nem sajnál eldobni, kivéve a tárgyait, azokhoz ragaszkodik)


2. Megbízhatatlanság (pl. mindent megígér, de utólag semmit nem tart be, (...)a saját álláspontját később az ellenkezőjére változtatja, a tetteit utólag letagadja bármilyen terhelő bizonyíték ellenére)


13. Felületesség (pl. a tudását kicsit megkapirgálva kiderül, hogy csak bemagolt, meddő ismeretanyag; az életben képtelen egyedül helytállni, mindig másra szorul)


14. Saját maga nagyra értékelése ( pl. a bemagolt passzív tudását előnyként elismertetve próbál fölénk kerülni lenyomva ezzel az önbecsülésünket, miközben ő a legalapvetőbb viselkedési szabályokkal sincs tisztában, amit már egy 2-3 éves gyermektől is el lehet várni;


15. Manipuláció ( ravasz, alattomos kombinátor)


16. Felszínes érzelmek ( nem tudja, hogy szerették-e a szülei egyáltalán, hogy szeretett-e ő valakit valaha;


17. Tekintet hiánya ( szemébe nézve csak kongó üresség néz vissza ránk, nem sugárzik belőle semmilyen érzelem, szenvtelen, hideg, és folyamatosan fókuszált a tekintete; sosem fog meleg, szeretetteljes tekintettel ránk nézni, mindent - a nézést is - megtanult séma szerint csinál, utánoz a cél elérése érdekében, pl. azért hogy elnyerje mások bizalmát, vagy bocsánatát; a megtanult sémát nem tudja minden helyzetben alkalmazni, olykor tragikomikus, mennyire melléfog és mennyire a helyzethez nem illő arcot vág; a mosolyát is érdemes fürkészni, jellegzetes lárva mosoly, csak a szája mosolyog - álarc szerűen, állandóan -, a szeme nem)


18. Igény az új ingerekre, hajlam az unalomra (neki semmi és senki nem elég)


19. Felelősségérzet hiánya saját tetteiért


20. Önző, számító, mindent elvesz, semmit nem ad


21. Elkülönít, izolál, elszigetel másoktól (pl.társaságban, utcán, családban rendre olyan megalázó módon viselkedik, hogy nem lesz kedve az embernek kimozdulni vele sehová; szűk környezetében folyamatosan feszült, idegesitő hangulatot tart fönt - pl. ha jókedvű beszélgetésbe csöppen, akkor akár fizikailag is közbelép, hogy megakadályozza a kontaktust, elkezd másról beszélni, berekesztve ezzel a diskurzust,


A külvilág erről az oldaláról semmit nem sejt, jókedvű, udvarias, okos, odaadó embernek ismerik. Hitetlenkedve hallanák a horror énjéről szóló történetet, amit csak az áldozat ismer. Egyet lehet tenni az ilyenekkel, el kell kerülni őket! Föl kell vállalni, hogy rajtunk kivül senki nem fogja megérteni a lépésünket és azt is, ha ezzel a családi "összhang" megbontása miatt minket tesznek felelőssé. Az idő minket fog igazolni. Pszichopatáktól megszabadulni csak erős személyiséggel lehet.


22. Ellenőrzése alá von ( gondoskodónak mutatkozik, ami valójában ellenőrzés;


23. Féltékeny (számára minden új ismerős veszélyes, mert minden nélküle eltöltött perc gyengíti a partner fölött gyakorolt ellenőrző, irányító pozícióját


24. Mindig az életünkben van, de mi sosem vagyunk az ővében ( a másik élete nyitott könyv a számára, addig mesterkedik, amíg gúzsba nem köti az embert, hogy moccani se lehessen nélküle, miközben az ő élete privát és titkos marad)


Nehéz az eszmélés, ha ráismerünk a gyermekünkre, férjünkre, szüleinkre, szerelmünkre, rokonunkra, barátunkra, bárkire akit szeretünk, de jobb tisztán látni, mint tehetetlenül vergődni a hálójukban.


Olvass tovább: [link]

2017. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Rúgd szét a seggét a kis ribncnak
2018. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Szia kérdező. Azóta változott valami?
2019. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szia kérdező. Azóta változott valami?
2020. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Milyen régi kérdés, szinte már nem is emlékeztem rá. :)

Nem sokkal a kérdés kiírása után kolis lettem és igazából csak szünetekben és ünnepekkor jövök haza azóta, mivel a húgommal képtelenség normális kapcsolatban lenni. Még 15 éves sem volt, de már 2 rendőrségi ügye is volt és lett egy kirendelt gyámja, mert a szüleink nem tudták elfogadni, hogy valószínűleg személyiségzavara van. Apukám bátyja is is hasonlóan beteg volt, öngyilkos lett fiatalon és szerintem emiatt nem akarják tudomásul venni, hogy baj van. Nagyjából 2 éve jár pszichológushoz, ami szerintem használ neki, de mai napig félek tőle és utálok itthon lenni, amint lesz saját keresetem és fenn tudok tartani egy albérletet a közelébe se fogok jönni. Néha teljesen normális (vagy annak tünik), de nem lehet kezelni a hangulatingadozásait. Mivel még csak 16 éves az orvosa szerint nem lehet kijelenteni, hogy elmebeteg, de nem is teljesen normális az biztos. Legalább már a szüleim is foglalkoznak vele és igazából még nagyon fiatal szóval azt gondolom, hogy van remény számára, de jó testvérek sosem leszünk. Tudom, hogy nem tehet róla, hogy beteg és akár én is örökölhettem volna, de nem tudom őt kezelni és sokkal jobban érzem magam, ha távol vagyunk egymástól.

2020. jún. 14. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!