Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyereket össze lehet...

Egy gyereket össze lehet hasonlítani (egy szinten lehet emlegetni) egy kutyával?

Figyelt kérdés
Nekem mindkettő van, szerintem a gyerek azért mégiscsak gyerek, holott imádom a kutyákat. De amilyen válaszokat egyik másik kérdésnél itt gyerek-kutya témában olvasni...
2010. máj. 12. 15:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
44%

Tévedés hogy mindenki úgy szeret egy kutyát ahogy egy gyereket! Ez a kutyának árt őt kutyának kell kezelni! Én nem akarok gyereket és imádom a kutyákat de nem gyerekpótlók mert ha gyereket akarnék akkor szülnék, én kutyát azért akarok mert kutya és aki normális az így gondolja. De persze ez nem azt jelenti hogy kevésbé szeretem a kutyát, de nem úgy mint egy gyereket. anélkül is lehet legjobban szeretni.

Aki szerint meg egy állat nem gondolkodik annak ajánlom menjen vissza tanulni, halgasson meg szakértőket...

2010. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%

Én sem úgy szeretem a kutyámat mint egy gyereket!

Nem is tudom ez valami más...

És nem szertnék gyereket. Én is pontosam tudom, hogy nem tudnám megfelelően a gondját viselni. De nem is fülik a fogam a babázáshoz... Persze lehet, hogy eljön az a pillanat amikor anya szeretnék lenni, de egyenlőre még nem érkezett el a kellő idő.

Szerencsére ez a párom is 100%-osan elfogadja. Mondjuk Ő is úgy áll hozzá, hogy nem tudna egy gyerekhez alkalmazkodni. Nekünk most a munkánk és a kutyánk a mindenünk. Ez is a másik vissza tartó erő: én nem akarok 9 hónapig terhes lenni, aztán meg még évekik a felszedet sullyal harcolni. Én úgy érzem, hogy nem nyerhetek az égészen annyit mint amennyit vesztehetek. Ha már gyereknél tartunk: aakor inkább mer tehetséges gyerekeket segítek felfelé. Nekem ez nyujtja meg az "anyai" örömöket. Az nem érdekel, hogy egy gyerek, hogyan kezd el járni meg hogy hány ötöst hoz haza. Az sem érdekel, hogy hogyan tanul meg olvasni. Szinte minden gyerek ugyanúgy csinálja ezeket a dolgokat. Viszont ha látom, hogy küzd a kitűzött céljaiért és egyre feljebb szertne jutni akkor ott nincs vita: segítek neki. Nagy szerncsém, hogy anyagilag azt megtehetem...


a 15.18-as voltam.

33/N

2010. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%
Egy kutyát lehet nagyon-nagyon szeretni. Lehet az érzelmeinket rázúdítani, gyereket pótolni vele, stb. DE egy kutyát nem lehet össze hasonlítani egy gyerekkel. Lehet jól nevelni gyereket.Lehet tanítani a kutyát.Igen a gyereket meg kell tanítani, hogy hogyan közeledjen a kutyához. DE! Ha a kutya egy gyereket meg harap, letépi a karját, abban minden esetben a gazdája a felelős. Tudnia kell, mennyit tűr a kutyája és nem hagyni, hogy elfajuljon a játék. Esetleg ha gyerekek jönnek pórázra tenni a kutyát. Főleg ha kicsi gyerekek közelednek. Egy kétéves gyerek bármennyire jól nevelt, még nagyon kicsi, hogy megértse mit ne tegyen a kutyával. S ha a kutya nem elég toleráns baj lehet.S azért egy gyerek élete mindig fontosabb.
2010. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
En vilag eletemben rettegtem a kutyaktol egy kiskori rossz elmeny miatt. Nem ok a hibasak, hanem sokaknak a gazdaja, mert rohadtul nem erdekel par embert, hogy a kutya eppen hol van es kint koborol az utcan, igy megtamadhat akarkit, ahogy engem is annak idejen. Nagyon probalom legyozni az ellenerzeseimet, de 23 evesen nem tudtam meg arra a szintre eljutni, hogy kutyat merjek a kozelembe engedni. Es ez nem a kutyak miatt van, hanem a felelotlen ember miatt. Nem utalom a kutyakat, csak felek, hogy rosszul nevelte a gazdaja es nekem annyi. Bocsanat, tudom, hogy nem egeszen a targyhoz tartozik, de gondoltam, leirom. Hatha jarnak erre kutyasok es jobban meggondolja a felelotlen fajta, hogy mit tesz a kutyajaval es hany ember eletet keseriti, nyomoritja meg plusz a kutyaet is. Halalos harapas eseten nem a kutyat kellene elaltatni, hanem a felelotlen, semmirekello gazdat, ugyanis mindig a gazda a hibas. Nemcsak abban lehet hibas, hogy szabadjara engedi, tul sokat enged neki (vagy eppen tul keveset es szegeny allat lancraverve szenved aztan persze, hogy elszabadul a pokol, ha kikerul ebbol a helyzetbol). Az is hiba, ha valaki olyan kutyat valaszt, ami nem hazi tartasra valo. Ott mindenkepp a gazdat kell felelosse tenni, ha tortenik valami. Nem az allat a hibas, nem tud ugy gondolkodni, mint egy ember, valoszinuleg jobban fel, mint az ember tole, es ezert tamad. Kernek minden kutyatartot, hogy nagyon felelossegteljesek legyenek, mert borzaszto seruleseket okozhatnak az ebek, es nem ok a hibasak elsosorban ezert...
2010. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%
Azért egy nagytestű HAMISFAJTA kutyát ne igen tarts kisgyerek mellett, mert féltékeny lehet rá a kutya és gyengébb ellenfélnek tekintheti!!!!! Utálom az olyan feleleőtlen szülöket akik statford és rotweiler kutyákat tartanak kisgyerek mellett... utána pedig hadd ne mondjam milyen szörnyűségek történnek!
2010. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, tanuld meg a fajtákat helyesen leírni és nézz szét etológia témában. :)

Hamis kutya nincs csak rossz gazda... Egy nagytestű kutya is csodálatos a gyerek mellett ha te úgy neveled. Sőt hogy mit ne mondjak, az apró testű kutyák sokkal agresszívabbak persze nagy kárt okozni nem tudnak de akkor is. Mindegyik kutya rossz lesz ha a gazdája nem ért hozzá, akármilyen méretű. A féltékenység meg nem féltékenység mert a kutya nem ember, hanem rangsorprobléma.

2010. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy kutyam meg támad egy gyereket akkor nem állapíthatjuk meg egyértelműen, hogy kinek is a hibája. Amibiztos: nem a kutyusé vagy a gyreké, hanem a gazdijé vagy a szülőjé.

Pl.: ha a kutyan nincsen kikötve és agresszív és a végén megtámadja az utcán játszó gyerekeket akkor mindenképpen a gazda a felelős.

De ha egy gyerekre többször rászólunk, hogy ne menjen be a szomszéd szobába mert a kutyánkat oda zártuk be amég vendégek vannak a házba, akkor már a szülőjé a felelősség amiért nem figyelt megfelelően a csemetéjére.

Persze vannak ennél jóval összetettebb esetek is. De hát minden éremnek két oldala van.

2010. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!