Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugyanúgy viselkedek, mint...

Ugyanúgy viselkedek, mint anyum anno, pedig kicsit se akarok rá hasonlítani. Miért van ez?

Figyelt kérdés

szeretem anyumat, felnevelt engem és a kisebb tesóim, de sosem volt jó anya. mielőtt születtem egyetemre akart menni, miattam nem tudott és később mikor elkeseredett volt a házassága(miattam ment apához is), az élete miatt akkor a fejemhez vágta, hogy én tehetek róla. szóval velem sosem volt az a gondoskodó anya, amit tudtam egyedül csináltam, mindenhova egyedül mentem, ahova csak tudtam(ovi, orvos), sosem mondta hogy szeret, de tényleg. viszont verést azt jó sokszor kaptam, sokszor igazságtalanul. leginkább úgy nőttem fel hogy a magam ura vagyok, mindegy mi van otthon, máshol lehetek önmagam, mióta az eszemet tudom. anyum labilis volt, hisztis, vádló, fenyegető, de egyedül nem akart élni. miután elvált(12 lehettem) párkeresésbe kezdett, akkor én lettem a "legjobb barátja". minden kapcsolatát végig aszisztáltam, minden pasiját ismertem(csak bemutatni hozta őket el, tehát azért nem k*rva volt vagy ilyesmi, mert ő minden kapcsolatot komolynak vett), szinte részese voltam a kapcsolatainak. elég koraérett típus voltam értelmileg(szomszéd idős nénikkel töltöttem a napjaim miután tudtam járni, sokat tanultam tőlük). persze minden kapcsolata tönkrement, sorra ugyanazokkal a hibákkal üldözött el mindenkit:ragaszkodás, közben pedig kikészítés. mikor valami véget ért én gondokoskodtam róla, olyankor gépisesen megcisnálta körülötünk, amit kellett, de semmi más. mindennek részese voltam, sokszor helyette voltam felnőtt. ennek 18 éves koromra lett vége, már ő is felnőttebb, van egy párja aki "kézben tartja", nekem is van egy csodálatos párom, akivel együtt élek, anyumtól külön. egyetemre járok, oda, ahova anyum anno akart(amúgy nekem is ez az álmom).persze azóta is én vagyok a lelki támasz, a hátvéd ha rossz a kedve, összeveszett a párjával, ha segítség kell, stb.

azért írtam le mindezt, mert nem akarok olyan ember lenni mint ő, mégis azt veszem észre, hogy sorra ugyanúgy viselkedek, önkéntelenül. lassan tönkreteszem a párommal a kapcsolatom, pedig imádom és ő is engem. ugyanaz a ragaszkodás és kikészítés. anyum mindig mindennel elégedetlen volt(akár pár, akár gyerekei, munka, minden), engem ugyanez üldöz minden nap.a párom gyakran mondja, hogy olyan vagy mint anyud és én is egyre többször fedezem fel, hogy a gesztusaink, minden tettünk annyira hasonló. sajnos sok-sok negatív. sorra követem el azokat a hibákat, pedig nem akarom.

mit tehetnék, hogy ne legyek olyan? hiába figyelek mindig megtörténik. gyűlöltem a gyerekkorom anya miatt, most azt érzem, hogy ez is azért van, hogy az életben is minden tönkremegy. már arra is gondoltam, hogy pszichológushoz megyek. elhagyni nem hagyhatom, nélkülem nem megy neki(még az egyetemi városba is utánam költözött). miért van ez?

elnézést, hogy hosszú lett

20/L


2010. márc. 13. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
ha egyedül nem megy akkor mindenképp pszichológus. Sokan azt mondják, hogy bolondok járnak agytúrkászhoz, de ez nem igaz. Hihetetlen sokat tudnak segíteni. Mindenkinél van olyan pont, amit már maga nem biztos, hogy meg utd olani. 5-6 alkalom a dokinál és meg is szabadultál a gondoktól. De viszont megjegyezném, hogy lehet te is ilyen típus vagy. És tudod kutyából nem lesz szalonna. tehát ha ilyen a mentalitásod, akkor az ilyen is marad. Azon nem segíthet senki
2010. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Én is hasonló cipőben járok....sajnos nem tudsz mit tenni :( mondjuk nálunk durvább dolgok is vannak, mert az én anyám anyagilag is a padlón van és mindig hozzám jön, de nem érti meg hogy nem tudok segiteni, örülök ha megélek , meg nekem ott a pici babám is. Nem tudok segiteni anyagilag neki. De perzs eaz élete tönkremenetele miatt én vagyok a hibás meg mindenért szerinte. Pedig ő rontotta el az életét, a fura stilusa miatt. Elég rosz igy, mert csak az anyám, de én "sérüljek" folyton, miatta? Arrol nem is beszélve hogy haragszom is rá, mert jo nagy adósságba vert, de ze hosszu történet. Igy is hosszu lett. :)
2010. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan megsajnáltlak. És tudod miért, mert valószínű anyukád természetét örökölted. És az öröklött dolgokat nehéz, de lehet korrigálni, illetve kordában tartani. Kérdezd meg a párodtól melyek azok a tulajdonságaid, ami pont édesanyád természetével azonosak. Ahogy írtad nem vagy buta, hiszen egyetemre jársz, tehát nem kell megsértődni azon amit közöl veled a párod, inkább azon legyél változtass rajta. Anyukád meg ugyis ilyen marad, de te látod magad előtt a példát, és igyekezzél ne olyan lenni mint ő. Ha szereted a párod, legyen ő a támaszod, a bizalmasod, hiszen ő egy biztos pont az életedben és ne mard el magad mellől, ha nem érdemli meg. Ha végképp nem sikerül, akkor menjél el pszichológushoz.
2010. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon hasonlítunk, sajnos természetre is. mikor kicsi voltam soha nem mehettem sehova, még a nagymamámhoz sem nyaralni(pedig ott voltak az unokatesóim). anya sosem engedett, azért mert csak. végig ültem odahaza a nyarakat, gyűlöltem a bazártságot. mikor megromlott a szüleim házassága anya minden erejével magához láncolt, ez alól azt hiszem a mai napig sem szabadultam. ha baja van most is csüng rajtam. persze ha úgy érezte hogy útban vagyok(főleg a párkapcsolataiban) akkor kitagadott és egyebek. aztán egyszer csak azt vettem észre magamon, hogy a párkapcsolatom azért haldoklik, mert ugyanaz a bezártság érzés üldöz itt is. már 3 éve vagyunk egy pár és néha pánikszerűen jön az érzés, hogy szabadulni, szabadulni. pedig nem akarok. csak nem tudom elnyomni vagy kezelni.
2010. márc. 13. 10:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Segíts anyukádnak változni, és te is változni fogsz. Nálam bevált, igaz, én nem jutottam el odáig, mint te, talán mert megelőztem, de sose késő, és anyu is változik, és amiben hasonlítok rá, annak örülök (apámra meg szerencsére csak gyakorlatias dolgokban hasonlítok, nekem inkább ő a kerülendő minta nem csak magam, de társ esetén is).
2010. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
próbáltam neki segíteni a változásban. minden kudarca után igyekeztem rávilágítani a hibáira, hogy mit csináljon másként, de hiába tudja mi lesz a vége újra és újra ugyanazt csinálja. aztán csak röhög, hogy hát igen, tudta ő, de mégis megteszi. szóval változtatni rajta esélytelen. néha azt hiszem már rajtam is, pedig nagyon szeretnék.
2010. márc. 13. 10:26
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ne anyukád akard megváltoztatni! Ez az ő élete, egyedül ő tud(na) rajta változtatni. Persze, ha tényleg szeretene, akkor jó, ha segítesz neki, ha mellette vagy. De én úgy látom ennyiből, hogy igazából neki ez így elég kényelmes, te rögtön ugrasz, ha tapsol, igazából egész életében kihasznált téged, hiszen törődést, szeretet nem kaptál tőle, viszont neked adnod kellett, tőled elvárta.

Szóval egyedül magadon tudsz változtatni, és jobb, ha minél előbb elkezded.

Ülj le a pároddal, barátaiddal, mindenkivel, akivel közeli kapcsolatban állsz, és kérd meg őket, hogy mondják el, mi a probléma veled, miben hasonlítasz anyukádra. Kérj konkrét példákat, hogy mondják el, hogy pl. akkor hasonlítottál rá, amikor múlt héten ezt meg ezt tetted.

Ezeket írd össze, és tartsd valahol szem előtt. Kérd meg a párod/barátaid, hogy ha ilyen helyzet van legközelebb, ne menjenek bele a "játékba", hanem figyelmeztessenek.

Nálam az is bevált, hogy vezettem egy kis "naplót", amibe leírtam, ha olyat tettem, amit nem kellett volna, így később vissza tudtam nézni, hogy milyen helyzetekben viselkedek nagyon hülyén. Pluszban én még pozitiv dolgokat is beleírtam, tehát sikereket, olyanokat, amikor sikerült lekűzdenem önmagam, ha történt velem vmi pozitiv, mert ezek visszaolvasva jót tesznek ám az önbizalomnak.


Ha mindezek után sem sikerül, akkor menj el pszichológushoz.

2010. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, hogy rosszul közelítetted meg a problémát. Nem a hibáira kell rávilágítani, hanem az előnyeit kell erősíteni.
2010. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen, de tisztában kell azért lennie a hibáival is. Nekem ez sokkal jobban segített, de persze ahány ember, annyiféle módon lehet változni.
2010. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Oruljél neki,hogy eszesnek szulettél,egyetemre jarsz,tanulsz,és sok jot orokoltél anyukadtol,mert akkor most lehet nem itt volnal,ahol vagy!
2010. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!