Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugyanúgy viselkedek, mint...

Ugyanúgy viselkedek, mint anyum anno, pedig kicsit se akarok rá hasonlítani. Miért van ez?

Figyelt kérdés

szeretem anyumat, felnevelt engem és a kisebb tesóim, de sosem volt jó anya. mielőtt születtem egyetemre akart menni, miattam nem tudott és később mikor elkeseredett volt a házassága(miattam ment apához is), az élete miatt akkor a fejemhez vágta, hogy én tehetek róla. szóval velem sosem volt az a gondoskodó anya, amit tudtam egyedül csináltam, mindenhova egyedül mentem, ahova csak tudtam(ovi, orvos), sosem mondta hogy szeret, de tényleg. viszont verést azt jó sokszor kaptam, sokszor igazságtalanul. leginkább úgy nőttem fel hogy a magam ura vagyok, mindegy mi van otthon, máshol lehetek önmagam, mióta az eszemet tudom. anyum labilis volt, hisztis, vádló, fenyegető, de egyedül nem akart élni. miután elvált(12 lehettem) párkeresésbe kezdett, akkor én lettem a "legjobb barátja". minden kapcsolatát végig aszisztáltam, minden pasiját ismertem(csak bemutatni hozta őket el, tehát azért nem k*rva volt vagy ilyesmi, mert ő minden kapcsolatot komolynak vett), szinte részese voltam a kapcsolatainak. elég koraérett típus voltam értelmileg(szomszéd idős nénikkel töltöttem a napjaim miután tudtam járni, sokat tanultam tőlük). persze minden kapcsolata tönkrement, sorra ugyanazokkal a hibákkal üldözött el mindenkit:ragaszkodás, közben pedig kikészítés. mikor valami véget ért én gondokoskodtam róla, olyankor gépisesen megcisnálta körülötünk, amit kellett, de semmi más. mindennek részese voltam, sokszor helyette voltam felnőtt. ennek 18 éves koromra lett vége, már ő is felnőttebb, van egy párja aki "kézben tartja", nekem is van egy csodálatos párom, akivel együtt élek, anyumtól külön. egyetemre járok, oda, ahova anyum anno akart(amúgy nekem is ez az álmom).persze azóta is én vagyok a lelki támasz, a hátvéd ha rossz a kedve, összeveszett a párjával, ha segítség kell, stb.

azért írtam le mindezt, mert nem akarok olyan ember lenni mint ő, mégis azt veszem észre, hogy sorra ugyanúgy viselkedek, önkéntelenül. lassan tönkreteszem a párommal a kapcsolatom, pedig imádom és ő is engem. ugyanaz a ragaszkodás és kikészítés. anyum mindig mindennel elégedetlen volt(akár pár, akár gyerekei, munka, minden), engem ugyanez üldöz minden nap.a párom gyakran mondja, hogy olyan vagy mint anyud és én is egyre többször fedezem fel, hogy a gesztusaink, minden tettünk annyira hasonló. sajnos sok-sok negatív. sorra követem el azokat a hibákat, pedig nem akarom.

mit tehetnék, hogy ne legyek olyan? hiába figyelek mindig megtörténik. gyűlöltem a gyerekkorom anya miatt, most azt érzem, hogy ez is azért van, hogy az életben is minden tönkremegy. már arra is gondoltam, hogy pszichológushoz megyek. elhagyni nem hagyhatom, nélkülem nem megy neki(még az egyetemi városba is utánam költözött). miért van ez?

elnézést, hogy hosszú lett

20/L


2010. márc. 13. 09:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden nem lehet tokéletes!
2010. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a pozitív ráhatás az esetek többségében hatásosabb eredményt ér el, mint a negatív dolgok hangsúlyozása. Persze, hogy tisztában kell lenni a hibákkal is, de vajon hogy lehet hatékonyabban jobb az ember, ha folyton azt mondják, hogy ebben is rossz vagy meg abban is rossz vagy, vagy ha azt mondják, hogy ezek az erősségeid, ezt jól csinálod, ez neked jól áll, ez benned szimpatikus, de azon meg változtass, mert az hátrány.

Én sajnos úgy nőttem fel, hogy folyamatosan a hibáim voltak hangsúlyozva, és középiskolás koromig nulla volt az önbizalmam, és utána több mint 10 évnek kellett eltelnie, mire végre bízok a képességeimben és önmagam tudok lenni, és nem mások irányítanak minden téren és fel tudom vállalni önmagamat, és nem csak egy báb vagyok.

Nem szabad megfeledkezni a jó tulajdonságokról, mert akkor minden csak rossz lesz, a pozitív megerősítés minden embernek nagyon fontos, és én úgy veszem észre, hogy a kérdezőéknél pont ez hiányzik. Tudják, mi a rossz, de vajon tudják, hogy mi a jó?

Kérdező, légyszíves, írd össze, hogy mi az, amit szeretsz anyukádban, mi az, ami előnye, és önmagaddal is csináld meg, mi az, amit szeretsz magadban. Utána írd össze, mi az, amin lehetne javítani mindkettőtök esetében, mi az, ami hátrány. Ha az utóbbiból van több, az baj, akkor valamit rosszul csinálsz te is, és tessék azon lenni, hogy ez az oldal egyre kevesebb legyen, és a másik oldalon legyen egyre több dolog. Csak ne fuss el a problémák elől, mert ha te nem oldod meg, akkor ez majd a gyerekedre marad, ha ő se oldja meg, akkor ez így megy tovább, mindaddig, amíg valaki meg nem állítja a lavinát, csak éppen egyre súlyosabb dolgok lesznek.

2010. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
az mar alapbol jo, hogy felismerted a problemat...hat akarattal valtoztass rajta. Eddig is mindent egyedul kellett intezned, a magad ura voltal, hat legyel most is az! eros no vagy, eros jellem, kuzdj magaddal, es ne hagyd, hogy olyanna alakulj mint edesanyad. Megertem, hogy szereted az anyukad, de az o hibaiert, kudarcaiert nem neked kell vallalnod a felelosseget, nem elheted az o eletet. neked is egy eleted van, ami ajandek tehat ki kell hasznalni. Ha ugy erzed menekulni akarsz a kapcsolatobol, akkor menj, hallgass az erzeseidre, azok nem fognak becsapni. Es egy jo tanacs, ha esetleg uj baratod lesz, tartsd tavol anyudat meg ot egymastol, igy a parod nem fogja a fejedhez vagni hogy hasonlitasz ra, mert nem fogja ismerni a mamat...
2010. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. a párom elég jól ismeri anyukámat, sőt nagyon is jóban vannak, kedvelik egymást, anyum már mindig azt mondja fiaként szereti. ezzel végülis nem lehetne bajom, bár nekem sosem mondta úgy igazán. anya egyébként nagy színész, mások előtt mindig tökéletes és persze szent meggyőződése, hogy én viselkedésre, jellemre sokkal rosszabb vagyok nála. sajnos önkritika nem sok szorult bele. valahogy a mi kapcsolatunk igazi anya-lánya kapcsolat, csak megfordultak a szerepek. én felnőttként viselkedtem, mikor ő párt keresett és élte az életét mint egy elhavazott tini. aztán amint jó neki mindjárt hangoztatja, hogy engem megnevelni sem lehet, fejére nőttem, túl nagy a szám, pedig csak megállok a magam lábán. mindig azt hittem, hogy a gyerekkorom nem hagy nyomokat és nem számít, de egyre inkább tudom, hogy sokminden megmaradt belőle és olyan leszek, amilyen nem akarok. ki fogom próbálni, hogy összeírom a jó és rossz dolgokat, tudatosan figyelek rá. talán még arra is rá kell jönnöm, hogy én milyen lennék, ha nem így növök fel.
2010. márc. 13. 13:49
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
A család egy szükséges rossz dolog. Szívás, hogy a rokonaidat nem választhatod meg. Csak azt kell elviselni amit az élettől kaptál. Bár azt szokták mondani, hogy nem véletlen, hogy odaszülettünk. És párt is végül olyat választ mint a az apja és anyja, annak ellenére, hogy nem akarja.
2010. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!