Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyereket össze lehet...

Egy gyereket össze lehet hasonlítani (egy szinten lehet emlegetni) egy kutyával?

Figyelt kérdés
Nekem mindkettő van, szerintem a gyerek azért mégiscsak gyerek, holott imádom a kutyákat. De amilyen válaszokat egyik másik kérdésnél itt gyerek-kutya témában olvasni...
2010. máj. 12. 15:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

15:18!

Ari amit írsz, csak tele van ellentmondásokkal. :)

2010. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%

Neeem is!

Úgy érettem, hogy egy emberi élet nyílván fontosabb.

De ha már arról van szó, hogy Én személy szerint melyket türném meg a házamban...

Amég nem kell kapcsolatba lépnem a gyerekekkel adig oké, hogy vannak. Csak nem kelljen velük érintkeznem!

2010. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem akarsz ne válaszolj, de azért felteszek neked pár kérdést.

Hány éves vagy? Mióta vagy párkapcsolatban? A párod is így vélekedik, hogy inkább kutya mint gyerek?

2010. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező is válaszolhat: miért fáj neki ha valakinek valahol fontosabb egy kutya? Valami kára lesz belőle? Gondolom nincs gyereke az ilyen illetőnek, mert azért olyankor már az a fontosabb de addig meg kinek árt?

Igen lehet lepontozni, nekem is a kutyám a fontosabb és az összes kutyát cukinak tartom míg a gyerekeket nem. De nincs gyerekem és nem is tervezek. Fáj ez valakinek? Igen valaki szerint az idegen gyerek is fontosabb mint a kutya, szerintem nem, ezért lehet megkövezni. Megértem hogy akinek gyereke van annak az a fontosabb.

Csupán egyet nem fogadok el! A kutya nem CSAK EGY kutya. Nem csak egy állat! Nem szabad az állatokat lenézni, és folyton azt hangoztatni hogy ki a felsőbbrendű, normális embernek erre nincs szüksége. Nem a te érdemed hogy ember lettél sem az hogy az ember ilyen fejlett lett. Lehettél volna giliszta is vagy akármi, ki mondja meg hogy az élőlény minek szülessen? És az is lehetett volna hogy pl a farkasból lesz a bolygó uralkodója és nem az emberből... Szóval szerintem fogadd el azt ami vagy és ne verd a melled mert ehhez nagyjából semmi közöd csak épp "szerencséd" volt. Hogy azt már ne is felejtsem el hogy a sok alsóbbrendű, "csak állat" nélkül te sem lehetnél sőt az emberiség sem emelkedhetett volna fel. Azért ezekbe gondolj bele. Természetesen legyen a gyereked a legfontosabb, és válaszd őt bármi áron, de attól még az állatokról sem kell így beszélni.

Ja és mint tudhatod az emberben nagyon sok közös van, egy kutya egy kisgyerek szintjén áll hiszen különben nem lehetne a legjobb baártunk. Szóval ennek tudományos alapja is van.

A kutyatámadásra: természetesen alap, hogy MINDEN AZ EMBER A HIBÁS. Tudod ha felsőbbrendű vagy akkor a rosszat is el kell fogadnod, nem csak a jót. A kutya nem olyan fejlett hogy gonoszságot vagy gyűlöletet érezzen. Ha a kutya megtámad valakit arról mindig a gazdája tehet. Mert nem nevelte meg, vagy a gyerekét nem nevelte meg, vagy mert egyedül hagyta őket, vagy mert olcsón vette nem jó helyről és idegi baja van az állatnak vagy akármi de egy kutyának sem célja sosem hogy valakit bántson.

Lehet lepontozni. :)

2010. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
15:46! Ott a pont nálad!
2010. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
Én csak úgy tudom (gyerekem is van, kutyáim voltak), hogy bizony vannak bizonyos dolgok, amiket a kutyák is hasonlóan csinálnak, mint az emberek, a gyerekek. De ezzel nyilvánvalóan nem hozom őket egy szintre. Akinek mindkettő van, az tudja miről beszélek....
2010. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

Nekem előbb volt kutyám ill. több kutyám mint gyerekem.

Későbn szültem, de a kutyáimat ugyanúgy féltem mint régen.

A gyerek csak annyiban más, hogy tud beszélni.

A kutya szeretete örök és feltétlen.

A gyerek szeretete, amikor megszületik ösztönösen feltétlen és önzetlen. A szülő viselkedése miatt változhat meg esetleg és tönkre is mehet a kapcsolat.

Mindkettőben közös, hogy aggódnak értem és én is aggódom értük.

A gyerek több figyelmet és pénzt igényel, taníttatni kell, a kutya szerényebb, kisebbek az igényei, ha bántod, akkor sem utál meg. A gyerek más, ha bántod, megutálhat.

2010. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

Egy olaszországi kutyatenyésztő web-lapján rengeteg fotót láttam a kutyáiról és volt egy fotó a gyerekéről is. A gyerek fotója alatt a képaláírás a következő volt:


"A legjobban sikerült kölyök."


Nagyon tetszett a felirat, úgy gondolom, hogy a tenyésztő szívében ugyanazt a helyet foglalják el a kutyák és a gyerek is, csak másképp kell viselkedni az egyikkel és másképp a másikkal.



Ebben minden benne van.

2010. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon jo a kerdesed, mert neha en is ki szoktam akadni azon, hogy egyesek miket valaszolnak ezzel kapcsolatban. Volt pl. egy kerdes, hogy a fiut az anyja nem szereti, hanem mindig a kutyajaval foglalkozik csak. Erre jottek olyan valaszok, hogy persze, mert az allat jobban megerdemli a szeretetet, nem beszel vissza stb. Szerintem ha valakinek nincs gyereke, szerethet egy allatot ugy, mintha a gyereke lenne. Egy kis allat segitheti is feleleszteni a szuloi osztonoket, de ha van gyereke valakinek mar, es az allatot jobban szereti, az mar nem normalis dolog egyaltalan! Vannak olyan emberek, akik az emberekkel bunkok, csak az allatokkal kedvesek (alt. kozepkoru vagy idos, hajadon holgyek). Hat az ilyen ember sem veletlenul maradt egyedul es lehet egy kutya hu tarsa, de az akkor sem ugyanolyan...az allat nem ember, nem gondolkodo leny es nincs lelkuk, akarmennyire is faj ez egyeseknek.
2010. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
48%
15:18: szerintem semmi gond nincs azzal, ahogy gondolkodsz, AMIG nincs gyereked. Mert ha mar lesz mindketto es a kutyat teszed elore, hat abbol nagyon nagy kar szarmazhat...eletre szolo sebek, amiket anyakent/apakent sosem leszel kepes begyogyitani. Ha nem akarsz gyereket, OK, szeresd a kutyad, de ne vallalj gyereket!
2010. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!