Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mit kellene...

Ebben az esetben mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Házas férfi vagyok, egy gyerekünk van.

Az a baj, hogy Apám is elmegyógyintézetben van és mióta megszületett a gyerekünk én se vagyok tiszta(tudathasadás).

Totál feszült vagyok, érzem, hogy össze vissza ver a szívem, de a pulzusom is min 100.

Emellett nem tudom aludni, dadogok, nem tudok dolgokat megfogni, össze vissza beszélek.

Rászoktam a dohányra meg az alkoholra is.

Úgy érzem nem nekem való ez az egész, soha nem is akartam apa lenni, azt hittem majd megváltozik a véleményem.

Régen full egészséges voltam, most olyan vagyok, mint egy intézetből szabadult, szerintem hamarosan ha így folytatom a munkahelyemről is ki fognak rúgni.

Mit tegyek?

A barátok is mondják, hogy nem lehet rám ismerni, hol depressziósan fekszek az ágyban hol járok fel, le mert pánikrohamom van, izzadok, mint a dög.

Esküszöm még az arcom meg a nézésem se olyan.

Lefogytam vagy 5 kilót, de többet, mert sportoltam és úgy nézek ki, mint egy puhány.

Pár hónap alatt teljesen tönkre mentem, már arra is gondoltam többször, hogy öngyilkos leszek.

Csak azért nem teszem meg, mert mi lesz a családdal.

Abba is belemennék, hogy fizetek havonta 100 ezret, csak vége legyen ennek az egésznek.

Bár már úgy is alkoholista leszek, mert a gyerekre nemet mondtam.

Nem bírja ezt az én idegzetem, egyébként is volt már ebből kifolyólag egy autoimmun betegségem.

Abba meg bele se megyek, hogy Apám h bolond volt terrorizála az egész családot, ütött vágott minket, mikor kisebb voltam fajtalankodott is vele.

Utána jött ez az autoimmun nyavalya is.

Aztán mondjuk enyhült, de elegem van, én nem akarok így élni.


2017. márc. 27. 19:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a privát válaszokat.

Én a 100 ezret gyerektartásra értettem.

Nők, ezzel kiegyeznétek?

2017. márc. 27. 19:45
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak az utolsó kéredésedre válaszolnék. Nem egyeznék ki ,mert nem csak magamnak szülném a gyereket. Ha magamból indulok ki,akkor csak olyan embernek szülnék aki szeret és a gyereket is tervezné ,várná velem együtt. Teljesen összetörnék ha ilyen történne. De persze ha alkoholista lennél és nem lennél hajlandó változni,hátráltatnál,akkor talán kiegyeznék,hogy a gyermekemnek jobb legyen. Hogy ne egy megkeseredett családban nőjön majd fel.
2017. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem megy, kezdj új életet. Lehet, hogy ha nem nonstop az életed része a gyerek, majd ragaszkodni fogsz hozzá és jó kapcsolatotok lesz. 100e tartasdij felesleges, 25-30az átlag, ha 50 neked belefer, azön nem haboroghat az anyuka
2017. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ne hagyd h a múltad tönkretegye a gyerekeddel való kapcsolatot.
2017. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem találsz ki valami nyugis hobbit, mondjuk eljársz horgászni a folyópartra?
2017. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mert mindig feszült vagyok, az alkohol se segít. Régen ha ittam, jót aludtam, 10 órát.

Mostanában leiszom magam kotta részegre, elájulok.

Alszok 3 órát, kijózanodok az idegességtől.

2017. márc. 27. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Válj el, menj orvoshoz, kezeltesd magad, hogy rendbe jöjjön az egészséged.

Én anyukaként örülnék, hogy nem kéne veled élnem, félteném a gyereket és nem hiszem, hogy jót tesz neki, ha ilyen körülmények között nőne fel.

Persze, nyilván sajnálnálak is és azt szeretném, hogy meggyógyulj.

Azt nem értem, hogy hogyan lett gyerek, ha soha nem is akartál.

2017. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy első körben menj el orvoshoz. Egészséges légkörben felnőtt férfiakat is megijeszt néha a gyerekkel járó felelősség, hát még téged, ilyen múlttal a hátad mögött. Ha van, aki támogat, például a feleséged, jobb esély van rá, hogy kijutsz a gödörből. Sajnos, a skizofrénia esetében gyakori a családi halmozódás, benne volt a pakliban, hogy nálad is jelentkezik a baj.
2017. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tönkretettem két ember életét.

Nem ezt érdemelték volna.

2017. márc. 27. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nyers leszek, de igyekszem őszinte lenni. Nem ez a megoldás. Ha el is hagynád a családodat, attól a helyzeted még nem lenne jobb. A mentális betegséget nem tudod otthagyni, amikor elköltözöl, az veled fog menni. Lehet, hogy most az kínoz, hogy nem vagy jó családapa, de ha otthagynád a családodat, akkor dupla erővel kínozna ugyanez, mert akkor tényleg nem lennél az.


Nőként én nem mennék bele a 100 000-be, mert a gyerekvállalás arról szól, hogy ketten neveljük fel a gyereket. Ha a párod is úgy döntene hozzád hasonlóan, hogy inkább fizet 100 000-et, de nem akar foglalkozni a gyerekkel, akkor ki foglalkozna vele? Vagy ezt csak te teheted meg, mert a mentális betegségedre hivatkozhatsz? Sok embernek van valami pszichiátriai betegsége, nekem is volt, tudom, milyenek. De azt is tudom, hogy elég jól kezelhetőek. Az, hogy apád milyen, téged nem predesztinál semmire, a gyerekkori traumáid is feloldhatóak terápiával.


Mindenképpen kezdj bele egy terápiába pszichiáterrel, mert biztos, hogy tud segíteni. Ha már öngyilkossági gondolataid is voltak, akkor muszáj, hogy belekezdj egy kezelésbe. A magad kedvéért elsősorban, nem csak a családodért. Biztos vagyok benne, hogy a feleséged támogatni fog mindenben. Sok sikert kívánok hozzá!

2017. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!