Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, vagy nem velem...

Mit csináljak, vagy nem velem van a baj?

Figyelt kérdés
17éves leszek és a szüleim úgy kezelnek mint egy 10évest. A sulim kb 500m-re van a házunktól és anyum tudja mikor van vége az utolsó órámnak, utána mindig fel kell hívnom, hogy mi újság, de ha fél órával utána hívom akkor már hol voltam? kivel? mit csináltam? (beszélgetek osztálytársaimmal suli után, ha ezt mondom akkor nem hiszi el , pedig tényleg így van.) Akkor volt egy buli, szülinapi, nem engedett el mert, hogy ott isznak az emberek (15-19 évesek voltak a buliban) és h nekem oda nem kell menni, meg h mindenkit megd.gnak nem kell h én is úgy menjek haza h valaki megb*sz. Bulizni kb 2x voltam úgy, hogy jött értem, semmit nem ihatok, sőt már a barátaimat is "eltiltja" tőlem. " nagyon sokat hallom már xy nevét, nem tetszik ez nekem" Pedig nem balhés a baráti társaságom, sőt, ellenkezőleg. Egyszer levágattam a hajam elég rövidre, és elkezdi hogy: hogy tudsz így kinézni? ne viccelj már, ez borzalmas. Semmit nem beszélek meg vele, nem is beszélek szinte hozzá. (anyumhoz) Apukám ő ilyen visszahúzódó, általában az van amit anyum mond és ő is támogatja mert nem akar összeveszni vele, így inkább rábólint. Mindig azzal jön anyu, hogy :" kivan nyalva a s*gged " Amit annak vesz, hogy kb mindent megkapok, de ezzel nem lesz jobb a kapcsolatunk ha közben cinkel. Bátyámmal teljesen máshogy viselkednek.Nagyon rossz ez így nekem. :S Mit tegyek? 17/L
2010. máj. 11. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, a tipikus válasz: "Nem érdekel mások mit csinálnak."

Régen, amikor még kiborultam az ilyen alkalmakkor - ma már beletörődtem a helyzetbe - számtalanszor elmondtam neki, hogy úgy érzem magam a saját otthonomban, mintha egy börtönben lennék, ő pedig észre sem veszi, hogy mennyire boldogtalanná tesz. Pedig közöltem vele, hogy változzon meg, mert különben az lesz a vége, hogy egy nap lelépek és búcsút mondhat nekem.

Hát, nem érdekelte különösebben, mert anyámat csak a saját hülye elvei éltetik. Szerencsére mára javult a helyzet egy egész csöppet, pont ma közöltem vele, hogy pénteken bográcsozunk két barátnőmmel. A szerencsém az, hogy ismeri és szereti őket, de azt még nem mertem megmondani, hogy éjszaka is maradok kártyázni, pedig csak egy utcányira lakik a barátnőm. Komolyan, szánalmas, hogy 18 évesen ezt még nem merem megmondani, de mit tehetnék? Nem akarom hallgatni a megjegyzéseit...

2010. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
beszéld meg vele
2010. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy ez van, de nem érdekli. Mondtam neki.

Egyik barátnőmmel (imádja/imádta anyu) azért nem jó, hogy barátkozok, mert 2hetente kb eljár bulizni és iszik. És ő ennek nagyon nem örül, hogy ilyen barátnőm van. De a mai világban azt hiszi olyan a barát aki szín 5ös tanuló, egész nap a sarokban ül, nem csinál semmit, néha könyvtárba jár, de azt is évente 2x... ez nekem nem jön be !

2010. máj. 11. 16:50
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne fogadd el az anyagi dolgokat, amiért azt hihetik, hogy megvásárolták a tulajdonjogot fölötted.
2010. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2014. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!