Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, vagy nem velem...

Mit csináljak, vagy nem velem van a baj?

Figyelt kérdés
17éves leszek és a szüleim úgy kezelnek mint egy 10évest. A sulim kb 500m-re van a házunktól és anyum tudja mikor van vége az utolsó órámnak, utána mindig fel kell hívnom, hogy mi újság, de ha fél órával utána hívom akkor már hol voltam? kivel? mit csináltam? (beszélgetek osztálytársaimmal suli után, ha ezt mondom akkor nem hiszi el , pedig tényleg így van.) Akkor volt egy buli, szülinapi, nem engedett el mert, hogy ott isznak az emberek (15-19 évesek voltak a buliban) és h nekem oda nem kell menni, meg h mindenkit megd.gnak nem kell h én is úgy menjek haza h valaki megb*sz. Bulizni kb 2x voltam úgy, hogy jött értem, semmit nem ihatok, sőt már a barátaimat is "eltiltja" tőlem. " nagyon sokat hallom már xy nevét, nem tetszik ez nekem" Pedig nem balhés a baráti társaságom, sőt, ellenkezőleg. Egyszer levágattam a hajam elég rövidre, és elkezdi hogy: hogy tudsz így kinézni? ne viccelj már, ez borzalmas. Semmit nem beszélek meg vele, nem is beszélek szinte hozzá. (anyumhoz) Apukám ő ilyen visszahúzódó, általában az van amit anyum mond és ő is támogatja mert nem akar összeveszni vele, így inkább rábólint. Mindig azzal jön anyu, hogy :" kivan nyalva a s*gged " Amit annak vesz, hogy kb mindent megkapok, de ezzel nem lesz jobb a kapcsolatunk ha közben cinkel. Bátyámmal teljesen máshogy viselkednek.Nagyon rossz ez így nekem. :S Mit tegyek? 17/L
2010. máj. 11. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolom féltenek, bár ez már túlzás. Nem tudom mennyire lehet velük beszélni erről a dologról, de szerintem próbáld meg. Ha nem hallgatnak meg, vagy nem érdekli őket a dolog, akkor lázadj:) Én ezt tenném, és tettem is régen.Lassan el kell fogadniuk, hogy felnőttél.Ha már 17 éves vagy, akkor nemsokára előtted a lehetőség, hogy elmenj tanulni egyetemre, fősulira..Szerintem válassz olyan helyet, ami messze van a lakóhelyedtől, és akkor már nem tudják irányítani a dolgaidat.
2010. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldal vagyok. A féltő szülő. Bár az én lányom még nem 17 éves, de ahogy leírtad, pont ugyanezt várom el tőle. Hívjon fel órák után, tudni szeretném mikor indul, mikor van otthon. Nem szeretném ha csavarogna. Számomra elképzelhetetlen, hogy nem tudjam, hogy merre van. Mert féltem és nagyon szeretem. Bár az ő iskolája nem 500 m-re van, hanem több buszmegállóra és 5 évvel fiatalabb nálad. Ilyen korban még abszolút megérthető az "ellenőrzés". 17 évesen már túlzásnak tartom. Csak azt akarom mondani neked, hogy egy lányt sokkal jobban féltenek, mint egy fiút. Le merem fogadni, hogy pusztán szeretetből és féltésből teszik ezt, amit. Viszont 1 év múlva nagykorú leszel és nem jó, hogy ennyire nyesegetnek. Szép szóval beszéld meg velük, hogy a túlféltéssel egy gyámoltalan valakivé tesznek, aki majd nem tudja megoldani a problémáit.
2010. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kibírni egy darabig, és keress egy távoli főiskolát, ahol kollégiumba, vagy albérletbe mehetsz. Szívből sajnálom, hogy így van, de mesélek neked egy történetet, ami velem esett meg.


Tizenhat éves voltam, és 25 km-re lévő városban jártam középiskolába. Általában három órakor szoktam hazaérni az utolsó óra után a busszal. Egy alkalommal, csütörtök-pénteken megbetegedtem, és amikor hétfőn iskolába mentem, az osztály azzal fogadott, hogy megyünk moziba (iskolai program volt, osztályfőnökkel együtt) és a mozijegyemet nekem is megvették az osztálypénzből. Paráztam is, hogy most mi lesz, két órával később fogok hazaérni. Telefonunk nem volt még akkor, nem tudtam hazaszólni. Egy osztálytársnőm, aki a szomszédos faluban lakott, ő nyugtatott le, hogy úgyis egy busszal megyünk haza, nem leszek egyedül a buszon.


Haza is értem szépen két órával később. Azt a cirkuszt, ami odahaza fogadott, nem kívánom senkinek. Hol voltam, merre jártam, kivel tekeregtem, ne mondjak már olyan hülyeséget hogy mozi, miért nem szóltam róla előbb. Hiába magyaráztam, hogy pénteken dőlt el a mozi, én pedig beteg voltam. nem akarták elhinni, hogy osztállyal moziba menni, pláne osztályfőnökkel, na neeee...


Másnap sírva odamentem az osztályfőnökömhöz. Elmondtam neki, mi volt velem odahaza, és kértem, hogy adjon igazolást, hogy valóban, velük, moziban voltam. Adott, egy hang nélkül, még a dirivel is lepecsételtette. Hazavittem, és a szüleim orra alá nyomtam. Felért nekik egy orrbaveréssel.


Két évvel ezelőtt külföldre mentem ki egy nagyon jó barátomhoz. Anyám szabályosan megtiltotta, hogy menjek, huszonhét éves, pénzkereső felnőtt létemre. Közöltem vele, hogy az én pénzem, az én életem, és kábé húsz éve lejárt az, hogy ő nekem valamit megtiltson.


Egyszóval, vannak ilyen szülők, és sajnos nem veszik észre, mennyire tönkreteszik a gyerekük életét, megölik a kapcsolataidat.


Nem mondom, hogy beszélj velük, mert úgyis a szavadba vágnak. Próbáld meg leírni jóanyádnak levélben, és kérd meg, hogy találjon valami megoldást, mert ha elzár mindentől, mindenkitől, annak rossz vége lesz.


Amint pedig teheted, menekülj.

2010. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Én teljesen megértem azt, hogy féltenek, ezzel nekem nincs is bajom, felhívom őket még kb akkor is ha átugrok a boltba, mert tudom, hogy baj lesz ha nem tudnak róla. De nem engednek be a közelünkben lévő nagyvárosba sem(30km), mert, nem nekem való, meg, hogy biztos nem azt csinálom amit mondok. Sőt, még a városba se enged ki, biciklizni csak max 2-3 óra hosszára. Ezalatt is a barátaimmal lennék..:S és már ők is túlzásnak tartják ezt, mert csak én vagyok iylen köztük :S

2010. máj. 11. 15:35
 5/15 A kérdező kommentje:
Arra meg rájöttem, hogy amióta ez van lázadok. Tudom nem szép dolog, de sajnos tényleg ezt hozza ki belőlem. Amikor már géptől is eltiltanak...:S
2010. máj. 11. 15:37
 6/15 anonim ***** válasza:

=/ én is így vagyok. :S

csak nekem nem kell anyám felhívni. De ha már kések 10 percet, akkor hol voltáL??

14/L

2010. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A lázadás nem jó ötlet, annál szorosabbra vonják a gyeplőt. Minél higgadtabban és nyugodtabban érvelsz, annál felnőttesebb vagy. Ha lázadsz, hisztizel (most csak idézőjelben), annál inkább gyereknek vesznek. Nyugodtság, hideg fej, türelem, józan ész!
2010. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
küldd el őket pszichológushoz, sztem valami nincs rendben náluk !
2010. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok, mint te. Anyámmal semmit nem tudok megbeszélni, és imád gyerekként kezelni, holott már 18 éves vagyok.

Szerencsére nem kell minden délután telefonálgatnom, hogy hazaértem-e már a suliból, de ha a szokásosnál később érek haza, az első kérdés: hol voltál eddig?

16 évesen voltam először bulizni, akkor is csak éjfélig maradhattam, azóta is úgy kell kikönyörögnöm belőle félévente egyszer, hogy elmehessek a barátaim szülinapi bulijára-amin természetesen napokig gondolkodik, és feltételekhez köti, meg minden...

A baj, hogy nekem hatalmas szabadság-, és függetlenségvágyam van, és ezt olyan szinten lekorlátozta egész gyerekkoromban, hogy mára igencsak megromlott köztünk a viszony, őszintén szólva, alig várom, hogy elköltözhessek itthonról - minimum 200 km-re.

A lényeg, hogy ha kívülállóként nézem magam, azt a szomorú helyzetet tapasztalom, hogy van egy 18 éves lány, aki teljesen bizalmatlan az anyja iránt, szinte fél tőle - igen, jóformán rettegek megkérdezni, hogy elmehetek-e valahova, mert előre tartok a grimaszaitól és a megjegyzéseitől. Csak rettentő, hogy sok barátom van, és őket folyton vissza kell utasítgatnom mindenféle hülye indokkal,;mert az ugye nem mondhatom, hogy "bocsi, anyám nem enged".

Erről nem lehet beszélni róla. Anno sokat dühöngtem, tisztára idegbeteggé tett a helyzet, de rájöttem, hogy csapdában vagyok,mert máshova nem tudok menni.

Írj neki levelet, csak ezt tudom ajánlani, légy vele őszinte, nehogy az legyen a vége, mint nálunk, én ugyanis a jövőben ki óhajtom zárni az anyámat az életemből. Egyszerűen nem bírom elviselni, mert gátló tényezőként élem meg a jelenlétét. Ne hagyd, hogy nálatok is idáig fajuljon a helyzet.

Ha a beszélgetés nem megy, teljesen ŐSZINTÉN írd le, hogy mit érzel, hogy ezzel neked árt, stb... nem veszíthetsz semmit...

2010. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, teljesen ugyanez van nálam is.

Ha elhívnak valamit már sokszor előre mondom ,h bocsi de nem, mert úgysem mehetek. A barátaim már tudják milyenek a szüleim, mert muszáj volt valakinek beszélnem róluk és csak folyamatosan azt mondogatják, hogy nem lennének a helyemben semmi pénzért. Nem tudom, ha beszéltem velük, mert volt egy kisebb balhé és utána elmondtam nekik, hogy zavar,hogy nem mehetek sehova, meg , hogy úgysem csinálok semmi rosszat(nem olyan típus vagyok), de erre nekik csak az a válaszuk hogy: nem érdekel, mások sem érdekelnek , hogy őket engedik. :S

Ja és amikor nem csinálhatok semmit, akkor bejön a szobámba és kérdezi h: -mi bajod van? -miért? -hát semmit nem csinálsz, semmi fej, nem örülsz semminek... Kérdezem én, minek örüljek, annak, hogy be vagyok zárva? :S

2010. máj. 11. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!