Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok spórolni? Mi...

Hogyan szoktatok spórolni? Mi az amire nem költötök, de a legtöbb család igen?

Figyelt kérdés
Hogyan és min sporoltok?Mióta?
2017. márc. 14. 13:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem dohanyzunk, nem iszunk alkoholt, se uditot, nem kávézunk (ebben semmi tudatos nincs, egyszeruen nem szeretjuk ezeket)..ételt sose dobok ki. Megnézem az akcios ujságokat, akkor veszunk tobb mindent. pl. mososzert, oblitot, mosogatoszert lassan egy éve nem vettunk :D 70%-os akcioban vettem mindent. Ruhara, cipore is akkor koltunk mikor már 70-80%-os leértékelések vannak, ez évente kétszer van itt (februar elejen és junius elejen).

Ettol fuggetlenul évente kétszer biztos elmegyunk nyaralni, de oda is már félévvel elore megvesszuk a repjegyeket. Igy például elmenni Barcelonaba, vagy Lisszabonba oda-vissza kb. 30 ezer ft.

2017. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Nincs káros szenvedélyünk,nem járunk étterembe, csak a legszükségesebb dolgainkat intézzük autóval. Nyáron a megtermelt zöldséget,gyümölcsöt berakom,a hús javát apósoméktól kapjuk,aki hentes. Mindketten szakmunkások vagyunk saját vállalkozással. Egy gyermekünk van.

Izlandra utaznánk,arra gyűjtünk,jövőre meglesz. Sajnos sosem ér véget,mert mindig van újabb célállomás.

2017. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

#10:

320-at keresek max 120-at költök és abban benne van édesség, mozi, bérlet minden!

szóval a +50-60 sem lenne gond...

otthon hétvégén eszek max, de azt is ritkán, szóval a kaját amit veszek nem magamnak veszem...

otthon vizet áramot gázt fogyasztok főleg, de azok haza pénzt + ugye bevásárlok

múltkor számoltam ha haverommal költöznék össze, akkor még kevesebb lenne a kiadásunk (átlag rezsi + magamra a kaja utazás kevesebb lenne), na az már spórolás lenne...


24F

2017. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Ja, igen, amit irtak cetlivel megyek mindig bevásárolni! A heti menut mindig elore eltervezem. Gyors étterembe nem járunk, havi egyszer megyunk el étterembe. Telefont, tévét, butorokat nem cserélgetjuk évente..ahogyan az autot sem.
2017. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

nekem fogalmam sincs mire költ a legtöbb család, se az életükben, se a pénztárcájukban nem turkálok :)


Én a saját életemben igyekszem kényelmesen jól élni. Ha kitalálok valamit, azt megvalósítani.


A spórolás szó eg így értelmetlen. emrt ami nekem p annak tűnh4et, másnak totálisan pénzkidobás. Én pl simán kiadok egy laptopra 300 ezret, másnak ez felesleges luxus, holott, én még vissza is fogtam magam evvel.


De mondjuk én meg nem költök ruhákra. Nekem a turis 200 forintos póló is megteszi, ha kényelmes, és tetszik a szine, úgyis mindig csak azt veszem fel, ami legfelül van a szekrényben.


de mivel nem érdekel más mire költ, így hülyeség az egész. Mindenki a maga kényelmét teremtse meg. ne a másét nézze.

2017. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk ez magától értetődik:

-nem iszunk,

-nem dohányzunk

-éjszakára áramtalanítunk minden készüléket

-nem veszünk üdítőket, sem palackos vizet: kulacsunk van, azt fertőtlenítjük hetente.

- sportolni otthon/ utcán szoktunk

- ha megtehetjük, mert jobb idő van, éjszakára a fűtést is mindig lekapcsoljuk.

- keveset költök szépségápolásra (amit lehet ésszel, de nőként persze fontos az ápoltság).

- nem költünk tisztálkodószerekre sokat (értsd tusfürdő és egyéb felesleges dolgok- szappant használunk és sampont).

- nem dobálunk ki rengeteg élelmiszer felesleget


Hát kb. ennyi, minden mást meg kell vennünk sajnos. Nincs kertünk,- néha kapunk gyümölcsöt/zöldséget a férjem nagyszüleitől.

2017. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sokkal kisebb lakásban lakunk, öregebb autónk van (ráadásul Suzuki), mint a hasonló gazdasági helyzetű családoknak.
2017. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

-nincsen autónk

-nem veszek bkv bérletet, biciklivel vagy futva járok a melóba (ott tudok zuhanyozni)

-családi ismerős lakásában lakunk, így csak a rezsit fizetjük, lakbért nem

-nincsen tv-nk, csak net

-nincsenek flancos műszaki cikkeink, pl apple cuccok, stb

-ingyenes szoftvereket használok fizetős helyett

-nem veszünk chipset, üdítőt

-magunknak főzünk, nem rendeljük vagy étteremben esszük a kaját


így kb havi 3-400e Ft-ot tudunk elrakni a feleségemmel. saját kertes házra gyűjtünk, meg elteszünk nyudíjra is, mert az államtól úgysem lesz.

2017. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

És mi az, hogy internet az van?

Jelentem a válaszod, mert ez csak kötekedés.


Összegezve: van hűtőnk és nagyon nem lenne gazdaságos, hogy éjszakára kihúzzam.


Minden mást, amit írtam lehet szó szerint venni. Nem fogyasztunk ész nélkül.

2017. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

... a hús javát apóséktól kapjuk, mert ő hentes...

így én is röhögve spórolnék. :))

2017. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!