Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok spórolni? Mi...

Hogyan szoktatok spórolni? Mi az amire nem költötök, de a legtöbb család igen?

Figyelt kérdés
Hogyan és min sporoltok?Mióta?
2017. márc. 14. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nincs autónk, sem pedig hitelünk
2017. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

nem spórolok semmin

minőségibb drágább cuccokat veszek...

DE nem szalad el a ló velem!

havi 80-100 (nagyon max 120!) a kiadásom, de szülővel élek még

ebből én fizetem a nagy bevásárlást (30-50), magamnak az utazást, kaját...

szerintem jól kell beosztani a pénzt :)


24F

2017. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Alain Delon ***** válasza:
100%
Sokan költenek pl. cigarettára. Én nem költök rá. (És nem is dohányzok.)
2017. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Spórolsz te...azzal, hogy a szülőkkel élsz, szerinted nem spórolás?
2017. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem dohányzom, nem iszom, nem járok bulizni. Szerintem ezekre sok (legtöbb?) fiatal költ.


Cserébe viszont - és én ERRE spórolok - utazom és színházba járok.

2017. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak annyit főzök/vásárolok, amennyi el is fog fogyni. Nem dobok ki kaját.
2017. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyunk rászorulva a spórolásra,viszont nem is szórom a pénzt.

-több napra főzök

-megnézem a szórólapokban mi az akciós és megéri, hétvégén pedig bevásárolunk

-nem dohányzunk

-csirkét, disznót nevelünk, így a hús és tojáskérdés meg van oldva, valamint van egy kis veteményesünk is

-van amiben nem ragaszkodunk egy adott márkához pl:tej, sajt, felvágottak, kechup/majonéz, háztartási vegyszerek, így ezekből mindig az akciósat vesszük

2017. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Dohanyzas, ital, buli...ezekre egyaltalan nem koltok, nem elek veluk.

Kaverol viszont nem mondok le!

Nem eszunk minden nap gyors kajaldaban, vagy etteremben, inkabb fozok. Cola, chips, edesseg sem kerul minden nap a kosarba.

Meg nem veszek fel hitelt, csak azert hogy legyen karacsonyra uj okos 3D lapostv...ar-ertek aranyban dontok nagyobb kiadasok teren.

Nem cserelgetem az iphone-t mindig a legujabb modellekre, csak hogy rajolhassak az utcan vagy a kollegak elott, vagy hogy a gyerek meno legyen suliban... meg hasonlo "aprosagok".

Szerintem nagyobb dolgokon tobbet lehet sporolni, de persze eves szinten a karos szenvedely is sokba jon ki...

2017. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

#4:

családról volt szó

elmondom neked rég a saját lábamra tudnék állni, de anyagilag apámnak lenne megterhelő ha elmennék, én úgy is betudnám osztani a pénzt...

nem spórolás miatt lakok vele, persze megéri, de nem az ok...


24F

2017. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 2-es!

A kajára havi 30-50 eFt 1 főre reális, de ha a szülőkkel élsz, akkor még tegyél félre havi 40-50 eFt-ot mintha ebből fizetnéd a külön-lakás rezsijét (az esetleges albérleti díjról már ne is beszéljünk!), és utána mondd:

"szerintem jól kell beosztani a pénzt" ! egyáltalán nem biztos, hogy a kaján felül, egyéb dolgokra havi 80-100 ezer maradna.


- Egyébként valóban, aki dohányzik, hagyja abba, vagy legalább jelentősen csökkentse. (Nekem sikerült letennem! Még mielőtt bárki nekem esne!) Rengeteget lehet vele spórolni.

- Csak cetlivel járjon bevásárolni!

- Keresse az akciós termékeket, bizony rá kell szokni, hogy leginkább azt főzök-eszek, ami akciós, és nem mindig azt, amire ráéhezek

- Sok az üzlet, keresni kell, mi-hol a legolcsóbb

2017. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!