Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell kint hagyni a...

Meddig kell kint hagyni a májusfát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
május végén/junius elején szoktak csinálni bulit, májusfa kitáncolás a neve, mindig az rendezi akié a májusfa, legalábbis nálunk igy műkődik, én minden évben így voltam, pedig már 7 éve folyamatosan kapok májusfát.
2010. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én megkértem a kedves páromat, hogy szedje le ha felrakta:)

Persze teljesen jóindulattal.:)

De még a tavalyiból is volt egy szalag, ami rajta maradt, ezen jót kacagtunk.:)

2010. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem tesóm leszedte hétvégén, mivel kifehéredtek a kreppek is rajta az eső miatt, meg itt gy szokás h egy hét után levesszük, de tavaly pl fent volt egy hónapig.

Régen meg az volt a szokás h a fiú veszi le, aki hozta és kínálják meg piával..xD

2010. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pünkösdig marad kint a májusfa, akkor a pünkösdi bálban "kitáncoljuk" azzal a fiúval, aki állította, és a bál éjszakáján ez a fiú leszedi és hajnalban tüzet rakunk, amin elégetjük.
2010. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Főleg az utolsóra reagálva: a régebbi korokban sokkal jobb bulik voltak :D Ma csak ivás, zene, csá. Régen volt célja is az ivászatnak, és egy idő után nem vált snasszá az egész. Ez a szokás viszont milyen romantikus, és még a tűz rakás is jó buli...:D
2010. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt még de Bakon láttam legalább 5 tavalyit! XD volt amelyiken csak pár csupasz szegény kis ág haldokolt.
2010. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!