Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljunk anyósomékkal?

Most mit csináljunk anyósomékkal?

Figyelt kérdés
Érdekes történet a miénk.Kezdetben az anyósomék segítettek minket apósommal.Sok dolgot vettek nekünk, élelmiszert, ruhát, mindeféle dolgokat.Aztán apósom elvesztette az állását, így nagyon rossz anyagi körülmények közé kerültek, ellenbe mi pedig nagyon jóba, mert a párom nagyon jó állást kapott és szerencsére nem kell nélkülöznünk(17hónapos lányunk is van).Anyósom kérte, hogy segítsünk már nekik egy kicsit.Oké, ez természetes, hiszen ők is segítettek, csakhogy azóta rendszeressé vált ez a kérés, és egyre többet akarnak, mert nem bírnak megélni.Eleinte 5-10ezer elég volt, de most ott tartunk, hogy havi 40ezer is van, amit segítünk nekik.Párom már nem is meri mondani, de mindig látom, hogy megint hiányzik a számláról X összeg.Saját lakásra akarnánk gyűjteni, azért dolgozik keményen a párom, de anyósom most már lehetetlenné teszi ezt a tervünk, mert épphogy pénz áll a házhoz, neki biztos lesz valami kifizetetlen számlájuk.Mit tegyek, hogy megértse, hogy szívesen segítünk, de nem vagyunk mi sem szeretet szolgálat, hogy havonta több tízezerrel támogassuk mindig őket?Párommal nem lehet erről beszélni, mert egyből azt hiszi, hogy az anyjáék ellen vagyok, de nem!Csupán szeretném, hogy mi is minnél hamarabb saját lakáshoz jussunk, de albérletre kelljen költeni.
2010. máj. 9. 20:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagy irigy. Közhely, de tényleg mindennek meg van a határa. Mert az oké, hogy ők is segítettek nektek egy darabig, de szerintem az nincs rendjén, hogy ti meg akár évekig kisegítitek őket 40-50 ezrekkel. Meg abszolút nem mindegy, hogy mire megy el a pénz. A több ezres telefonszámla nem tartozik a megélhetési kifizetések közé. Kell a telefon a munkájához? Nem! Akkor tessék azt a telefont szigorúan a legszükségesebb hívásokhoz használni.

Nálunk is volt hasonló helyzet. Anyóst néha-néha kisegítettük. Ezzel nem is volt gond, mert megtehettük, csak amikor nála is megtaláltam az asztalon a több 10 ezres telefonszámlát, akkor bepipultam. Meg akkor is, amikor kiderült, hogy bár néha megszorul, azért a férjem tesójának ad néha egy kis pénzt. Bár a tesó dolgozik, csak nem olyat, amiből meg tud élni, hanem ő inkább olyat csinál, amit szeret. Anyuka meg mindig kisegíti, mi meg anyukát. Na amikor ez kiderült nagyon eldurrant az agyam. És finoman ugyan, de közöltem a férjemmel, hogy le kell erről ülnünk beszélgetni. Mert az természetes, hogy anyóst néha kisegítjük, ha fontos dolgokra kell a pénz, de az, hogy a tesót is mi "tartsuk el", meg a telefonszámlára menjen el a pénz, az már nem oké. Ő is belátta, hogy ez így nem jó. Szépen fogta magát, és nélkülem ugyan (nem is hiszem, hogy ott kellett volna nekem lenni), leült a családjával beszélgetni.

Azóta anyós nem kért pénzt, és mégis megél valahogy. Bár ha mondjuk megyek vásárolni, és valami olyat látok, ami neki is jól jönne, akkor természetesen kérés nélkül megveszem.

2010. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen szep gesztus az, ha a szulo segit a gyereken vagy forditva, de azert vannak bizonyos hatarok. Legeloszor a paroddal kellene leuljetek megbeszelni, hogy mi az az osszeg amivel a sporlas mellet tamogatni tudjatok anyosodekat.Ezutan pedig a parod kellene beszeljen a szuleivel es elmondja nekik, hogy mi a celotok es kozolje veluk a kozosen megbeszelt osszeget, de persze azt sem tul hosszu tavon.A vegkifejlet attol fugg, hogy mennyire megertoek anyosodek, de ezt mindenfelekeppen tisztazni kell minel elobb.
2010. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Anyósom úgy gondolja, hogy annakidején, ők segítettek, így most nekünk kötelességünk!Az bezzeg nem is tűnik fel neki, hogy a két dolg közt anyagilag óriási különbség van.Párom a csillagokat is lehozná az anyjának ha kérné sajnos, de azt hozzá kell még tennem, hogy a sógoromék is hasonló összegeket adnak havonta anyósoméknak, csak ott nics gyerek, és ők külföldön élnek.
2010. máj. 10. 10:57
 14/16 A kérdező kommentje:
Talán az is a baj, hogy anyósom a drága dolgokat szereti, pl bio élelmiszer és nevesebb termékek, mert ő olcsóra nem ad..
2010. máj. 10. 11:01
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

10:22-nek teljesen igaza van!!!Annyit adjatok csak,amennyit tudtok.Ne ők döntsék el,hogy mennyit kell adnotok.

De azok után,hogy azt írtad,nem vesz olcsó dolgokat,és bio-t eszik,én még annyit sem adnék,amennyit nélkülözni tudnék.Nyújtózkodjon addig,amíg a takarójuk ér!!!!

És ne hasonlítsuk össze a külföldi fizetést a hazaival,főleg hogy neketek van gyereketek és albérletben laktok.

2010. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Áhh.. mis is hasonlóan jártunk: amíg nem volt autónk, anyósomék néha kölcsönadták az övéket, kb. havonta elnhettünk vele vásárolni, meg évente nyaralni. Most, hogy nekünk lett autónk (nekik is van!), mindenhova nekünk kell őket vinni. Mert ők segítettek pár évig, mi most cserébe segítsünk örökké.

Ne fogadj el semmit, ez lett volna a megoldás..

2010. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!