Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljunk anyósomékkal?

Most mit csináljunk anyósomékkal?

Figyelt kérdés
Érdekes történet a miénk.Kezdetben az anyósomék segítettek minket apósommal.Sok dolgot vettek nekünk, élelmiszert, ruhát, mindeféle dolgokat.Aztán apósom elvesztette az állását, így nagyon rossz anyagi körülmények közé kerültek, ellenbe mi pedig nagyon jóba, mert a párom nagyon jó állást kapott és szerencsére nem kell nélkülöznünk(17hónapos lányunk is van).Anyósom kérte, hogy segítsünk már nekik egy kicsit.Oké, ez természetes, hiszen ők is segítettek, csakhogy azóta rendszeressé vált ez a kérés, és egyre többet akarnak, mert nem bírnak megélni.Eleinte 5-10ezer elég volt, de most ott tartunk, hogy havi 40ezer is van, amit segítünk nekik.Párom már nem is meri mondani, de mindig látom, hogy megint hiányzik a számláról X összeg.Saját lakásra akarnánk gyűjteni, azért dolgozik keményen a párom, de anyósom most már lehetetlenné teszi ezt a tervünk, mert épphogy pénz áll a házhoz, neki biztos lesz valami kifizetetlen számlájuk.Mit tegyek, hogy megértse, hogy szívesen segítünk, de nem vagyunk mi sem szeretet szolgálat, hogy havonta több tízezerrel támogassuk mindig őket?Párommal nem lehet erről beszélni, mert egyből azt hiszi, hogy az anyjáék ellen vagyok, de nem!Csupán szeretném, hogy mi is minnél hamarabb saját lakáshoz jussunk, de albérletre kelljen költeni.
2010. máj. 9. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem értelek. ha saját anyádról lenne szó, akkor nem panaszkodnál itt, nem igaz? Másrészt: amikor ők segítettek titeket az jó volt? Harmadrészt: jó tett helyébe jót várj! Még ti is a segítségükre szorulhattok akármikor. Főleg, ha apósodnak újra lesz munkája, és ti meg belekezdtek a saját lakás vásárlásába. Ne legyél már ennyire szőrös szívű.
2010. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%
Szerintem légy hálás a sorsnak, hogy segíthettek (anyagilag és másképpen is), mi nem élünk nagyon jó körülmények között, mégis, amikor kértek, gondolkodás nélkül segítettünk rajtuk (anyóson-apóson - az én szemszögemből nézve). Soha nem tudhatod, hogy lesz később, megbánhatod, ha nem segítesz. Igaz, azt is megbánhatod, hogy segítettél, de reméljük, hogy ez nem így lesz.
2010. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
kicsi szívem lepontozhatsz, de akkor is igazam van. Szívtelen dög vagy. Bezzeg a markodat tudtad tartani, igaz?
2010. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Neked jó volt a segítség, de te már pattogsz.. undorító vagy.
2010. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek az előzőekkel. Amíg nem volt a párodnak jó állása,akkor elfogadtátok anyósodék segítségét. Abból amit írtál,ez legalább 40.000.- Ft volt,ha nem több havonta.

Ha ezt a pénzt félrerakták volna kamatozni,most lenne tartalékuk. Így viszont nincs. Most,hogy ti jól álltok anyagilag,már neked ez nem számít. Hálátlan és fukar vagy!

Nem tudom,hogy miből élnek meg,mert a kaja is legalább 30.000.- Ft két főnek, a legszerényebb igények mellett is. A rezsire pedig 40.000.- sem biztos,hogy elég.

Te vajon mennyit teszel a közös kasszátokba? Gondolom,nem dolgozol,csak a Gyed-ed van. Az pedig nem lehet olyan sok.

Menj el te is egy jó állásba,add a lányod bölcsibe,és akkor hamarabb lesz saját lakásotok is! Vagy költözzetek oda anyósodékhoz! Mindjárt megoszlik a rezsi,nem fizettek albérletet,és nem kell ennyit segíteni a férjed szüleinek.

Igaza van a párodnak,ha úgy érzi,hogy a szülei ellen vagy!

2010. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy undorító és szívtelen dög!! Viszont akik ilyeneket írogatnak neked azok bunkóskodjanak máshol! Mért nem lehet normális stílusban véleményt nyilvánítani??


Ha még nincs saját otthonotok, és gyűjteni szeretnél rá, akkor szerintem idővel normális hogy eleged van a havi 40-ezer anyóstámogatásból hiszen az már nagyon sok pénz, a mai helyzetben. Szerintem beszéld meg indulat nélkül anyósoddal, hogy mi a szitu, akár vezesd le hogy nektek ennyi és ennyi a bevételetek, és ebből mennyit akarsz félretenni, de így nem megy, és mennyi lenne amivel ők beérnék, úgy hogy a ti terveitek is valóra válhassanak.

Üdv.

2010. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Hányszor írjam még le, ezért nem szabad a szülőktől soha, semmilyen körülmények között, semmit elfogadni. Nekünk volt, hogy kenyérre nem volt pénzünk, majdnem az utcára kerültünk, de azoktól az emberektől akkor sem kellett semmi. Mert úgyis csak azért segítenek a szülők, hogy ha fordul a kocka, zsarolhassanak. Én tényleg mindenhol ezt látom. Szerintem ezt tedd: számold ki mennyit adtak nektek, számolj rá kamatot, add nekik vissza, aztán válaszd szét anyagilag a két családot. Milyen ember az, aki az albérletben élő, kisgyerekes gyerekétől koldul. Költözzenek kisebb lakásba, ne egyenek mindennap húst, tanuljanak meg spórolni. Nem vagy rossz szívű, csak volt egy hibás döntésed, amikor pénzt fogadtál el tőlük, ezt hozd helyre, és utána ne fogadj el soha senkitől segítséget.
2010. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
A két támogatás közti arányt kéne megnézni. Nem kell bántani a kérdezőt.Ja és semmi nem tart örökké.
2010. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne pénzt adjatok a kezükbe, hanem mint ők, vegyétek meg, amire szükségük van.
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akik le szóltak:ők ha 2 havonta 10-15ezerrel támogattak minket, de ez többnyire élelem vagy egyéb pl pelenka volt!Ha a saját anyámról szólna a dolog se éreznék különben!Apósom nyugdíjas, anyósom is az, mellette takarít, de annyit telefonál ide-ode, hogy 20-25ezres telefonszámlái vannak, és nem minket hív!!És most mi fizessük ki az ő számláját?!Igen, itthon vagyok MOST még a lányommal, és a párommal egy kasszán vagyunk, nincs olyan, hogy te ennyit, míg én ennyit keresek!Aki így gondolkodik azzal nincs valami rendben!Sose kértünk tőlük, ők maguk adták, hozták, amikor jöttek hozzánk vagy mi mentünk!!!Nem vagyunk hálátlanok, de mi is albérletben lakunk, nekünk is van rezsink, és egy beteg kislányunk, akinek rendszeresen nem kevés pénzért gyógyszert kell venni a többi babaápolási és speciális ételekkel együtt(tejérzékeny és immungyenge).Én 25, a párom 27 éves, miért olyan nagy dolog, hogy saját lakást szeretnénk, és nem szórjuk a pénzt, hanem gyűjtjük?!Nem hiányolunk, de nagylábon sem élünk!Aki meg irigykedik és azért hurrog le minket az szégyelje magát!
2010. máj. 9. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!