Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell ezt kezelni? Hogy...

Hogy kell ezt kezelni? Hogy viselkedjünk velük? Mivel tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Az unokatesóim (14 éves fiú, 16 éves lány). A nagymamájukkal éltek eddig. Ám a nagyi nemrég hirtelen beteg lett, aztán meghalt. Az unokatesóim eddig Miskolcon laktak. Mi pedig bidapestiek vagyunk. Hozzánk fognak költözni. Mi 5en vagyunk tesók. Úgyhogy a lány az ikertesómés az én szobámba fog jönni. Nem igazán ismerjük őt. Hogy kezeljük a nagyijul halálát?. Tényleg nem tudom, én szeretnék segíteni, csak nem tudom hogy fogjak hozzá. Ti milyen kedvességeknek örülnétek? Hagyjam gyászolni, vagy egyből vigyük a városba, barátokhoz?

A fiú az öcséimmel lesz. Ott nem lesz szerintem gond:)

15/L


2017. márc. 1. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az esne jól ha úgy kezelnétek mintha semmi sem történt volna. Nyugodtan hívjátok el őket a barátaitokhoz ha több idő kell nekik max nemet momdanak de kitudja lehet hogy egy pár hónap múlva igent.
2017. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell úgy kezelni, mintha semmi se történt volna, hiszen nagyonis történt! Lassan, türelemmel, megfigyelve őket, alkalmazkodva. Nem lehet előre megmondani, ki hogy reagál, de mindenképpen fontos, hogy gyászoljanak, hogy nyugodtan legyenek szomorúak, hogy emlékezzenek a nagyanyjukra, hiszen fenekestül felfordult az életük, elvesztették a biztos pontot.
2017. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az apukám csinált nekik egy plakatszerűséget h Isten hozott!. Apukám "felélesztette a volkswagen kisbuszt úgyh majd megyünk velük mindenhova. Vettünk nekik szekrényt, ahova majd pakolhatnak. Viszont attól tartok h a bunkó öcséim simán rákérdeznek h "a szüleid hol vannak?" vagy "a nagyitoknál laktatok, de durva" Csak a szokásos...

Bocsánat, csak izgulok. Így is alig férünk el a lakásban, és furi lesz még két új emberrel.

2017. márc. 1. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, készítsd fel az öcséidet, hogy ne fogalmazzanak durván. Az őket jogosan izgató kérdésekre, pl hogy mi lett a 2 gyerek szüleivel apukád adja meg a választ még mielőtt odaköltöznének. De amúgy kérdezni lehet, csak nem tapintatlanul.
2017. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez jó nehéz történet és becsülendő,hogy a szüleid vállalják őket!

Én is mindenképpen a kisebb tesókkal beszélnék,hogy ne faggassák őket mindenféle kérdésekkel és megértetném velük,hogy ez nekik most mennyire rossz lehet.


A te részedről kedves,hogy segíteni akarsz. Szerintem kérdezgesd majd,hogy mihez lenne kedve. Szerintem mivel ő egy évvel idősebb,nem akar majd a te barátaiddal lógni,inkább otthon akar majd maradni. Én készülnék otthoni programokkal,mint sütisütés, főzés, társasozás, közös filmezés (popcornnal,chipsszel), szerintem ezekben tuti benne lenne. Ha 16 éves,akkor a Twilight trilógiát, Harry Pottert biztosan szereti,csináljatok moziestet.

Fontos,hogyha valamiben nem akar részt venni,se hagyd magára, kezdj bele a dolgokba amit felajánlottál,tuti,hogy szívesen fog csatlakozni.

2017. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az öcséid tapintatlanok lehetnek, de hidd el, nem ők az egyetlenek, ezekkel a kérdésekkel meg kell birkózniuk az unokatesóidnak, mert számtalanszor felteszik majd nekik, pl. az új suliban.


Mit tegyetek? Ne erőltessétek rájuk magatokat, ha ők magukban akarnak lenni, hagyjátok rájuk, hisz már csak ketten maradtak egymásnak.

Én anya halála után sokat voltam egyedül, és megőrültem, mikor mindenki abajgatni próbált (jaj, szegény), meg drámázott (úristen, mi lesz most), vagy tolakodott (mi volt a baja?, Nagyon rosszul érzed magad?), és társai. Nem vagyok agresszív, de az ilyeneknek úgy be tudtam volna verni az orrát, hogy nem száll le rólam, a témáról.

2017. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan még nem halt meg egy közeli rokonom sem szerencsére, de szerintem ilyen helyzetben először csak elég, ha kedvesek vagytok velük, bizalmat ébresztetek bennük. Jobban fogják érezni magukat, ha nyugodt környezetben vannak és tudják, hogy a problémáikkal fordulhatnak a szüleidhez vagy akár hozzád és a testvéreidhez is. Biztos jól esne nekik, ha bevonnátok őket a közös programokba, és közben próbálnátok megismerni őket, így néha kicsit elvonnátok a figyelmüket a gyászról. Persze ha látod rajtuk, hogy nagyon szomorúak, akkor inkább jobb magukra hagyni őket egy pár hétig, amíg jobban lesznek, vagy beszélgetni velük, ha szeretnének.
2017. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!