Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi kasszát a dolgozó...

A családi kasszát a dolgozó fél szokta kezelni?

Figyelt kérdés

Nem élünk mélyszegénységben, de azért meg kell nézni, mire költünk. Én sajnos munkanélkülin vagyok (maximum fél évig még), a párom dolgozik főállásban, illetve mellékállásban is otthonról.

Minden pénz közös, az ő bevétele, az én munkanélkülim, meg a félretett pénz is.

Néha teljesen ki tudok akadni, mikor a párom jön ilyenekkel, hogy erre kell 20 ezer, arra kell 10, amoda 5, holott én sokkal kevesebből ki tudnék hozni mindent (ebéd a munkahelyén, számlák, ajándékok, szórakozás, bérletek, miegymás).

Konyhapénznek erre a hónapra kaptam 25 ezret, hogy ennek elégnek kell lenni ennivalóra, meg a saját dolgaimra is marad fenn belőle.

Úgy érzem, én sokkal jobban be tudnék osztani mindent, mert ő elég sok dologra kiad pluszba. (pl nem olyan figyelmes az áraknál a boltban)

De szerinte ő jobban belelát, meg ő keresi meg is.


2016. jan. 6. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem lehet közösen leülni, és kitalálni egy olyan pénzügyi rendszert, ami mindkettőtöknek jó?


Nálunk is így van, van közös kasszánk, amiből minden közös kiadásunkat fedezzük, és van, ami ezen felül megmarad, és mindenki magának osztja be. Nem mondom, hogy nálatok is ez legyen, mert olvasom, hogy neked nincs munkád most, de azért csak meg tudjátok beszélni, hogy mindenkinek jó legyen.

2016. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

nálunk én kezelem (nő), de mindketten dolgozunk

ha kell vmire nagyobb kiadás (ez 10 felett beszéltük meg) akkor megbeszéljük. ennyi.


de talán beszélgtni kéne

2016. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég makacs egy embernek tűnik.


Párommal meg szoktuk beszélni, hogy akkor mire mennyi jut és mit hogyan. Nálunk én kezelem jobban a pénzt, de ezt párom be is látja.

Attól még fontos a megbeszélés, mindkettőtöknek ugyanannyi joga van beleszolni (még akkor is ha most munkanélkülin vagy...attól még egy csapat vagytok).

2016. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kéne beszélnetek. Közös életben alapvető a jó komminikáció. Nekem könnyű, mert bár extrém szegények vagyunk, egyformán gondolkodunk, tudunk takarékoskodni, ha abszolút nyomorogni nem is, egyszerűen kellenek a pici luxusok, minek élünk, ha nem? De ezt nagyon minimalizáljuk. Aki nálunk takarékosabban él, az varázsló, több évtizedes szegénység-tapasztalattal.

Mondd el neki a javaslataidat, hogy hol tud megfogni némi pénzt különösebb áldozatok nélkül (vagy pici áldozattal, de annyit, hogy az sokkal fontosabb dolgokra igen jó lesz), s ha ez nem tetszik neki, mondja el, hogy miért nem. Engem sosem zavart, hogy épp hosszan nincs jövedelmem, attól még mindent ugyanúgy megbeszélünk s ugyanúgy szavam van (igaz, annyit örököltem pár éve, hogy ha anyagiak adják a jogot, az is megvan. de szerintem az ember mindenképpen figyelembe veszi a másik véleményét egy rendes kapcsolatban, ha nem a teljesen magánügyeiről van szó).

2016. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem azt jelenti a közös kassza, hogy kapok meghatározott összeget kajára, amiből oldjam meg, ő meg elszórja a többit, mert többet keres nálam. (diákmunkás diák vagyok, párom dolgozik főállásban) Nemsokára végzek, ha ugrik a diák jogviszonyom sokkal kevesebb lesz a bevételem, mint most, mert diákmelóm se lesz már. Szóval már lélekben trenírozom, hogy lehet pár hónapig meg kell majd húznunk a nadrágszíjat. Viszont ez majd nem azt fogja jelenteni, hogy addhoc hozzám vág egy összeget, hogy oldjam meg. Le szoktunk ülni pár havonta megbeszélni, hogy állunk anyagilag és hogy milyen szokásunkon kellene változtatni, mert pl tavaly tavasszal nagy csoki lázban égtünk és irdatlan mennyiségű pénz ment el édességre. Nyáron a meleg miatt se erőm, se kedvem nem volt főzni így sok mirelit kaját ettünk meg rendeltünk, az is megdobta a költségvetést. Ezeket ilyenkor mindig átbeszéltük, együtt osztottunk, szoroztunk, hogy pl azért nem volt heti kétszer pizzát rendelni de nem fér bele, viszont a hétvégi igen, akkor ez maradhat. Viszont ha végzek a sulival amíg nem lesz állásom ezt elfelejtjük, és így tovább.
2016. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs aranyszabály. Ez függ a párt alkotó két ember egyéni személyiségétől és a közös "párszemélyiségtől".

Kinél ez válik kinél az - és van akiknél semmi.

Mi közel 3 évtizede vagyunk együtt, nálunk az a rendszer, hogy a havi előre tervezhető kiadásokat a kereseteink arányába elosztottuk. Én fizetem a kocsi és lakáshitelt valamint egy jelzálogalapú hitelt a másik lakásunkra, a párom pedig a rezsit és két kis összegű áruhitelt. A maradék pénzével mindenki azt csinál amit akar, nem kérjük egymáson számon, hogy ki- mire költ.

Főzni itthon csak hétvégén szoktunk, így arra nem nagyon költünk. A bevásárlásoknál kialakult hogy ki mit vesz meg a közösbe. A párom pld. a háztartási szereket ( mosópor, mosogató, öblítő..., és hústermékeket, ő a tisztálkodószereket én az elemeket, izzókat, ásványvizet, üdítőt, ő a pezsgőt én a bort... és így tovább. A kasszánál aztán vagy külön fizetünk, vagy az egyikünk fizet, és otthon "elszámolunk". A családi ajándékok az ő reszortja, viszont én tankolok, és enyém a cascó meg a kötelező. Évek alatt csiszolódott a rendszer és remekül működik. Persze ez nem azt jelenti, hogy úgy élünk mint ha idegenek lennénk. Hol én hívom meg egy vacsorára, hol neki jut eszébe, hogy vigyünk haza két gyros-tálat, szinte nincs nap, hogy valami apróságot ne vennénk egymásnak. De nem fojtjuk meg egymást, nincs az, hogy valami megtetszik és nem veszem meg, mert "jaj, mit szól majd a másik, hogy ilyen hülyeségre költök".

2016. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván a megbeszélés lenne a legjobb megoldás. Nem a valamelyik fél átveszi az irányítást("kezeli a pénzt") és majd ossza a zsebpénzt.
2016. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Volt a ferjemmel fel ev amikor nem dolgoztam csak o.....

O "kezelte " a penzt... mindenbol dragat vett amibol az olcsobb is ugyanolyan jo.

Kemenyen 2 hetig kezelte a penzt.

Merr rajott h nem marad..... amikor en kezeltem szukosen de kijottunk pont. Aztan lett munkam de ugyanugy en kezelem a penzt.. :) eloszoris a szamlak aztan ami maradt kajara azt vettuk. Most pedig rakunk is felre hal istennek.

Menj el vele vasarolni. 25E bol esztek? Azt hogy?.. ulj le vele es beszeljetek....

1 honapig kezeld te a kasszat es rajon h jobb e vagy nem.

2016. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itthon vagyok gyermekkel, januártól kettővel, így nekem relatíve kevés a bevételem. Egy közös számlánk, amikor megjön a férjem fizuja átutalom az összes számlát, levonódik a lakáshitel, törlesztők stb. Kb. ekkor csinálok egy havi nagybevásárlást ez kb. 25-30.e ft, plusz veszek le valamennyit, hogy legyen itthon ha kell valamire, ebből van "költőpénz" a férjemnek. Nem nyúlunk bele kérdezés nélkül a másik tárcájába. Nekünk ez bevált, a férjem örül, hogy nem kell a számlákkal vacakolnia, ha rajta múlna a mérőállások sem lennének bediktálva, én meg tudom, hogy a számlák be vannak fizetve.
2016. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben vagy közös, vagy az a fél kezeli, aki jobban ért hozzá. Ez független attól, hogy ki dolgozik és ki nem.

Kezdjétek el írni a kiadásokat, akkor lehet hogy rádöbben a párod, hogy mire mennyi megy el.

2016. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!