Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi kasszát a dolgozó...

A családi kasszát a dolgozó fél szokta kezelni?

Figyelt kérdés

Nem élünk mélyszegénységben, de azért meg kell nézni, mire költünk. Én sajnos munkanélkülin vagyok (maximum fél évig még), a párom dolgozik főállásban, illetve mellékállásban is otthonról.

Minden pénz közös, az ő bevétele, az én munkanélkülim, meg a félretett pénz is.

Néha teljesen ki tudok akadni, mikor a párom jön ilyenekkel, hogy erre kell 20 ezer, arra kell 10, amoda 5, holott én sokkal kevesebből ki tudnék hozni mindent (ebéd a munkahelyén, számlák, ajándékok, szórakozás, bérletek, miegymás).

Konyhapénznek erre a hónapra kaptam 25 ezret, hogy ennek elégnek kell lenni ennivalóra, meg a saját dolgaimra is marad fenn belőle.

Úgy érzem, én sokkal jobban be tudnék osztani mindent, mert ő elég sok dologra kiad pluszba. (pl nem olyan figyelmes az áraknál a boltban)

De szerinte ő jobban belelát, meg ő keresi meg is.


2016. jan. 6. 13:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze, más pénzét szívesen beosztanád, mi?
2016. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Abban benne van az én pénzem is, meg az a pénz is, amit addig raktam félre, amíg dolgoztam
2016. jan. 6. 16:58
 13/16 anonim ***** válasza:
Az kezeli akinek jobb a pénzügyi érzéke.
2016. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Itt nem kezeli senki. Mindenki beleteszi amit kap aztán ami megmarad annak a sorsáról közösen döntünk pl. gyűjtés valamire vagy kinek mi kell stb.. nincs marakodás, jut mindenkinek.
2016. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk én kezelem a kasszát és a férjem tölti fel))) Ő azt mondta utálja az ilyen dolgokat és nem is gazdálkodik jól a pénzzel,ezért is alakult így ki nálunk ez.
2016. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én kezelem csak és kizárólagosan a pénzügyeket, pedig abszolút nem dolgozom. Nem jókedvből, betegségből adódóan, de anyósék szeretnek "kitartottnak" nevezni, szóval... :)


Amíg én is dolgoztam, a férjem az összes pénzünket elszórta, hitelt hitelre halmozott, ez azóta sem változott. Minden hónapba adósságban voltunk, pár hónap alatt 200-250ezer forintnyi hitelkeretet állított elő, gondolhatjátok...

Most csak az ő fizetéséből félreteszünk havi 20ezret. Hogy hogyan? Egyszerűen, írom a kiadásokat.

Eleinte borzasztóan nehéz volt, képes volt napi többször boltba menni, csomó nasit venni, rendelgetni, burger king, meki, a legdrágább élelmiszerek...

Nehéáz volt leszoktatni róla, nagyon is. Eleinte voltak hisztik.

Most vett magának életében először saját pénzből számítógépet, azóta nem panaszkodik :)

2016. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!