Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idős/beteg...

Van itt olyan, aki idős/beteg hozzátartozóját gondozza egyedül?

Figyelt kérdés
És esetleg csak vele éltek. Érdekelne, hogy hogy telnek a mindennapjaitok, mennyire nehezíti meg az életeteket, hogy valakinek a gondját viselitek.
2017. febr. 25. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Én apósom ápoltam, három hós gyerekkel költöztünk hozzájuk, mert anyósnak nyugdíj előtt nagyon rossz lett volna az ápolási díj.

Hát, reggel felkeltem, tisztába tettem a gyereket, aztán az apóst. Megetettem a gyereket, aztán az apóst... egy évig tartott, sajnos meghalt :(

De én szakképzett ápolónő vagyok, tehát nem jelentett gondot.

De nem való mindenkinek.

2017. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem az jelent gondot, hogy nem vagy szakképzett ápoló. Ezt a munkát szociális gondozó szokta csinálni általában. Hanem ,hogy együtt élsz valakivel aki non stop felügyeletet igényel.
2017. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehez sajnos, tönkreteszi az életed az hogy nonstop vigyázol egy idős embere akinek a természete is rossz leggyakrabban.
2017. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

1


Ja persze hát úgy elhiszem hogy nem jelent gondot ha 20-an még vannak körülötted (a munkahelyen) otthon meg megvan a saját kis életed is, a gyereked, a férjed, meg a többi. De ! csináld ezt egymagad egy ingerszegény környezetben, elhermetizálva a világtól, egy luk szobába, egy fekvő, mozgásképtelen emberrel, havi 30 ezer ápolási segélyért.

2017. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
De undorító az irigységed, 4-es.. :)
2017. febr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Nem irigy vagyok, csak látom azt amit látok és még ellátásra, ápolásra szoruló hozzátartozóm sincsen.

2017. febr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Szarul,,, felkelés, apa tisztába tevése, reggeliztetése, aztán munka. Délben haza, tisztába tevés (ha összekakálta magét, akkor fürdetés), ebéd (cirka másfél ora), aztán melo. Este fozés, foglalkozás a gyerekkel (minőségi idö szoba sem jöhet, mert közben apámat kell rendezni, -csillapitani, megpróbálni ágyba imádkozni, és ha agressziv, akkor kihivni rárá az orvost, aki lenyugtatozza). Éjszaka pedig féléberen aludni, ha baj van, meghalljam.

Már keresem neki az otthont, mert ez nem élet, a lányom meg szenved, mert semmi idöm rá - mellesleg sem magamra.

2017. febr. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed, döntened kell?

Én évekig ápoltam alzheimeres hozzátartozómat(akit nagyon szerettem). Néha ugy gondoltam, hogy a börtön jobb lehet ennél. onnan legalább időnként van eltávozás.


Ha érintett vagy, akkor mindenképp próbáld meg, hogy hetente legalább fél napod legyen. De úgyis rohadtul nehéz.

2017. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!