Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám abbahagyni de így...

Nincs pofám abbahagyni de így nagyon szenvedek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kérlek kíméljetek meg a bunkó válaszoktól...

Nem vagyok elkényeztetett. Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák az életben, de most én ettől "szenvedek". Panaszkodnom kell, aki tud kérem adjon tanácsot, vagy legalább érezzen együtt:)

Szóval első éves vagyok egy egyetemen, ahová mindig is vágytam. Szeretem és ez az a szakma amit igazán szeretek. CSAK...a párommal hoztunk egy döntést tavaly(akkor 2 éve voltunk együtt), ő is oda ment ahová szeretett volna, én is. hittünk benne, hogy működik a távkapcsolat és valóban működik is, nincs is baj köztünk. csak úgy érzem sokkal boldogabb lennék mellette, ha nem kéne elviseljem a hiányát...most vagyunk fiatalok, most kellene nagyon boldogok legyünk...egy fáradt nap után nagyon jó lenne mellette lenni...ezenkívül csalódtam a lehetőségekben amit az egyetem kínál, már azt sem tudom akarom-e igazán. Ha lennének lehetőségek munka terén és a párom is velem lenne, akkor maradnék...de se lehetőség, se párom így nem tudom érdemes-e folytatnom. A szüleim fizetik a lakásomat, kaját, amúgy államin vagyok. De már így is sokba került...nincs pofám visszatáncolni...

Szomorúnak érzem magam, főleg most vizsgaidőszak közeledtével egyre inkább "egyedül" vagyok...igaz ha már egy évet kibírtunk még 2-t lehet kibírnánk, de nem tudom érdemes-e...vagy menjek a páromhoz és keressek ott valamit? :( akkor meg feladnám az álmomat...

tudom, hogy mindent nem lehet egyszerre, nem tudom mitévő legyek...

adnátok tanácsot?

2o-L


2010. máj. 8. 16:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%

"belepofáznak egyesek abba ami nekik nem adatott meg vagy nem volt. irigység nagy úr."


Wooow. El vagy te szállva. Én irigy rád? Miből szürted le?

csak arra próbáltam rámutatni hogy vannak olyan emberek akik szeretnek panaszkodni és vannak olyanok akik tesznek a változásért.

Te nem az első vagy. De még lehetsz.

De ahogyan hozzállsáz munkához (dolgozni suli mellet folyamatosan az meg persze fúúúúj mert milyen az már)

És még nem vagy elkényztetve? Csak hiszed magadról. Másoktól (szüleid) várod hogy ellássanak. Nincs sok pénzük de te nem dolgozol suli mellett mert nem akarsz.

Nézz egy kicsit magadba kicsi lány, sokat kell még nőnöd (másrészt a munkába nem lehet belebetegedni, eddig egyetlen barátom se panaszkodott erről, (nekem se tűnt fel hogy beteg lennék,) de ők nem olyanok mint te)

2010. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Ez a fiú "a párod" nem biztos,hogy a férjed is lesz.Miatta butaság az álmaidat feladni...aztán megmajd sírhatsz a szüleidnek,ha otthagyod az egyetemet,és a barátod szakít veled..:S De ha most ott maradsz az egyetemen,és végigcsinálod,akkor teljesül az álmod.És ez a fiú sem un meg téged,és áll tovább..mertha mondjuk összeköltöznél vele,akkor megunna.Merthát ugye még a huszonévesek is nagyon hamar megunják egymást,ha együtt laknak.Kivéve persze,ha nem laknak együtt,és ritkán találkoznak.

Szerintem gondolj a jövőDre!

Ne a mának élj!Ott a holnap..

Még fiatal vagy ahhoz,hogy egy férfinél megállj!Ha meg megállsz nála,akkor elég hamar megfogod unni..

2010. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ezek a dorgálások félre lettek címezve. Nappali munkára nem marad ideje, éjszakait meg érthető, hogy nem vállal. Nem végezheti lelkiismeretesen az egyetemet, ha hajnalban megy haza és 8-kor már órája van. Sem a munkáját nem tudja jól ellátni kialvatlanul, sem tanulni nem fog tudni rendesen. Lényegében elherdálná a szülei támogatását.

Azt is megírta, hogy szokott dolgozni, amikor van ideje. Kifejezetten kulturált, felelősségteljes fiatalnak tűnik a kérdező. Vannak olyan kérdések, ahol jogos lehetne a válaszolók részéről ez a hozzáállás, de itt szerintem nem az.


Neked pedig, kedves kérdező, azt tanácsolom, amit a többség: ne hagyd abba az egyetemet. Szerencsés vagy, hogy ennyire komoly, megértő ember a párod, nem várja el tőled, és mindkettőtöknek jobb lesz, ha néhány év múlva kezetekben a végzettség, neked megvan a vágyott szakmád, és komolyabb alapokon tudtok tervezni. Az kicsit aggasztó, hogy sokat betegeskedik, de nyilván tudjátok napi szinten tartani a kapcsolatot, ha rosszra fordulnak a dolgok, mellette tudsz lenni.


Sok kitartást kívánok mindkettőtöknek.

2010. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

17:26

ez a "fiú" a Párom és úgy is állok, hozza, szóval ez alapján nem kell ítélkezni...nem egy olyan kapcsolat a miénk, hogy megunjuk egymást, lepattintjuk stb..:)

De köszönöm:)

2010. máj. 9. 13:04
 25/32 A kérdező kommentje:

17:18


Nem reagálok semmit arra amit mondtál, csupán annyit, hogy az ilyen véleményeidet és megnyilvánulásaidat tartogasd meg annak aki érdemes rá. Én nem szolgáltam rá.

Tanulok, elsők között vagyok és igen nem fogok dolgozni míg nem muszáj. Ha meg kellene dolgoznék, ennyi. A szüleim meg támogatnak ameddig tudnak és van amiből. Mikor nem lesz nem kérem. Ettől nem vagyok sem rossz sem semmirekellő...de gondolj amit akarsz

2010. máj. 9. 13:06
 26/32 A kérdező kommentje:

17:4o

köszönöm a támogató válaszod:)

Valóban nagyon rendezetlenek az óráim, hol 8-tól, hol este 6-tól...naponta 1-2 óra lyukkal, szóval nem megoldható úgy a dolog hogy jó legyen.


A párommal ma beszéltem erről és megbeszéltünk mindent, támogat és ameddig tudjuk csináljuk, nagyon mellettem van:)

Köszönöm a támogatásod és a jókívánságod még egyszer, remélem minden jól alakul majd:)

2010. máj. 9. 13:08
 27/32 A kérdező kommentje:

17:26/nak reagálnék még.

"És ez a fiú sem un meg téged,és áll tovább..mertha mondjuk összeköltöznél vele,akkor megunna.Merthát ugye még a huszonévesek is nagyon hamar megunják egymást,ha együtt laknak.Kivéve persze,ha nem laknak együtt,és ritkán találkoznak. "

Ez nálunk nem így van. Két évig minden nap együtt voltunk, két év után kerültünk távkapcsolatba, amikor találkozunk 4-5 napot együtt lakunk. A problémákat megoldjuk, ő rendmániás én kevésbé, ő nem főzöcskézős én igen, én mehetnék ő nem:) remekül megvagyunk. Lakva és lakás nélkül is.

Szerintem akik fiatalon megunják egymást azok később úgyis ráunnának egymásra, a nem összeköltözés, a ritkán találkozás csak időhúzás, később robban a bomba!

Nem azt mondom, hogy 2-3 hónap után kell összeköltözni, de 2-3 év után szerintem belefér:)

bocsi, hogy leírtam, csak eszembe jutott:)

2010. máj. 9. 13:39
 28/32 anonim ***** válasza:
53%
mi meg a te kérdésedre nem vagyunk kíváncsiak:D
2010. máj. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
53%
azért a párod csak dolgozoon legyen kit lehuzni ha már a saját apádtól nem számithatsz pénzre csóró hisztis pic*a az ilyen csajokat vérbe szoktam verni
2010. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
39%

Nagy baj van ott ahol már nem vele beszéled meg hanem IDEGENEKTŐL kérsz tanácsot itt éled napjaidat a monitor előtt mert fogalmatlan sötét infantilis munkakerülő marha vagy, de megnyugtatlak, ha nem hagyod ott a sulit, a diplomát is feldughatod mert nem ér ma már semmit szinte..

kommunikálj idegenekkel ha már mással nem érted meg magad jóég..

2010. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!