Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám abbahagyni de így...

Nincs pofám abbahagyni de így nagyon szenvedek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kérlek kíméljetek meg a bunkó válaszoktól...

Nem vagyok elkényeztetett. Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák az életben, de most én ettől "szenvedek". Panaszkodnom kell, aki tud kérem adjon tanácsot, vagy legalább érezzen együtt:)

Szóval első éves vagyok egy egyetemen, ahová mindig is vágytam. Szeretem és ez az a szakma amit igazán szeretek. CSAK...a párommal hoztunk egy döntést tavaly(akkor 2 éve voltunk együtt), ő is oda ment ahová szeretett volna, én is. hittünk benne, hogy működik a távkapcsolat és valóban működik is, nincs is baj köztünk. csak úgy érzem sokkal boldogabb lennék mellette, ha nem kéne elviseljem a hiányát...most vagyunk fiatalok, most kellene nagyon boldogok legyünk...egy fáradt nap után nagyon jó lenne mellette lenni...ezenkívül csalódtam a lehetőségekben amit az egyetem kínál, már azt sem tudom akarom-e igazán. Ha lennének lehetőségek munka terén és a párom is velem lenne, akkor maradnék...de se lehetőség, se párom így nem tudom érdemes-e folytatnom. A szüleim fizetik a lakásomat, kaját, amúgy államin vagyok. De már így is sokba került...nincs pofám visszatáncolni...

Szomorúnak érzem magam, főleg most vizsgaidőszak közeledtével egyre inkább "egyedül" vagyok...igaz ha már egy évet kibírtunk még 2-t lehet kibírnánk, de nem tudom érdemes-e...vagy menjek a páromhoz és keressek ott valamit? :( akkor meg feladnám az álmomat...

tudom, hogy mindent nem lehet egyszerre, nem tudom mitévő legyek...

adnátok tanácsot?

2o-L


2010. máj. 8. 16:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott az egyetemet, már egy évet lehúztál, vagy nem tudom mennyit. Gondolj bele, ha most szaladnál a párodhoz, és esetleg nem lenne jó együtt élni vele, mert más így, nehéz a várakozás, akkor elszalasztanád az egyetem évedet, és se párod, se jövőd nem lenne. Ha van eszed, tudásod a tanuláshoz, akkor nyugodjál le, és arra gondolj mindenben támogatnak a szülők, és elfogod érni a vágyaidat. Tehát logikusan gondolkozzál. Férfi még van a világban elég, ha így nem működik, de tovább tanulni nehezebb a lehetőség! Légy felnőtt és úgy lásd át a dolgokat, ne a szerelem rózsaszín ködében éljél, hanem a jövődet tartsd mindenek előtt.Remélem segítettem!
2010. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nem tudom milyen fősulira jársz(szak)és,hogy mennyi a távolság köztetek,amúgy van-e szakmád és szereted-e?

Nem hiszem,hogy máshol közelebb a párodhoz nincs az a szak a fősulin,nézz körül,hátha át tusz menni.

Akkor gondolom összeköltöznétek és anyukádéknak is olcsóbb lennél,mert akkor a felét a lakásnak a párod fizetné.

Gondold-át,csak úgy a nagy semmibe,terv nélkül,ne lépj és a pároddal is beszélj ezekről.

32/N

2010. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát ez elég rossz helyzet ahogy leírod.:S

Szerintem ne add fel ha már a szüleid is ennyi pénzt költöttek a lakásra meg az ilyenekre. Meg ez -1 év az életbe. Elhiszem h nagyon nehéz a párod nélkül de ha már egyet kibírtatok akkor kibírtok még egyet is.

Ha szeret megfog érteni.:)

Szerintem ne add fel.:)

16/F

2010. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Az a tapasztalat, hogy aki ilyen korán jön össze egy fiúval/lánnyal az előbb utóbb szakítani fog, bár ne így lenne... Lehet, most nagyon szereted é sfeladnád érte az álmod, de mi lesz ha véletlen szakítotok? Örökké bánnád... Igazad vanabban, hogy most vagy fiatal és boldognak kellene lenned. Hát légy az! Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha kitartanál a suli és az álmod mellett és szakítanál a fiúval. Sokkal elviselhetőbb lenne hosszútávon. Tudom, ha valóban szerelmes vagy akkor ez lenne életed legnehezebb döntése. Kérdezted már a párodat erről?
2010. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
21%

"Nem vagyok elkényeztetett. Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák az életben, de most én ettől "szenvedek"."


"szüleim fizetik a lakásomat, kaját, amúgy államin vagyok"


Figyelj, el vagy tartva, fingod sincs arról hogy milyen az igazi gond.

Ha a szüleid nem raknának mindent a segged alá akkor mennyire lennél magad alatt? Ha nem tudnád miből fizetni az albérletet?

Ha magadat kéne eltartanod akkor ez fel se tünne, röhögnél magadon hogy ilyen kis szarokon problémázol.


"Ha lennének lehetőségek munka terén"

Lol. Képzeld Miskolcon (nem pesten!) rengeteg barátom van aki DOLGOZIK egyetem mellett, melyik városban tanulsz ahol EGYÁLTALÁN nincs semmi munkalehetőség egy 20 éves lány számára?

2010. máj. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A párommal tavaly pont "felnőttségből" döntöttük el azt, hogy mindenki menjen oda ahová szeretne, hogy később ne kelljen ezt hánytorgatni egymásnak, hogy "bezzeg én miattad..." (mert egy veszekedés és ez lenne az első...hanem a második)

Sajnos nincs lehetőség közelebb költözni, mivel nem Magyarországon tanulunk és amilyen szak van nálam nincs ott, és fordítva...

próbálom a jövőt szem előtt tartani éppen ezért vacilálok. viszont a párommal akarom leélni az életemet, eljegyzés van tervben szóval határozott elképzeléseink vannak a jövőre nézve...

igen szeretem a szakmát amit tanulok...minden álmom volt...de a páromat jobban szeretem mindennél az álmaimnál is...nem a rózsaszín köd miatt:)


lehet mégis az az optimális ha maradok és türelmesen kivárom a két évet...


köszi a válaszokat még egyszer

2010. máj. 8. 16:46
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

16:42-es vagyok.:)

Szerintem is várd ki.

Ez az életed.:)

Ha szeretitek egymást ki fogjátok bírni. :)

2010. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

16:42, 16:43 köszi...

igen beszéltem a párommal erről.bár neki is nehéz, abban támogat, hogy fejezzem be itt az egyetemet és két év múlva költözzek hozzá.

2010. máj. 8. 16:48
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

egy év mulva lehet hogy nem te kellesz neki.

HA OTTHAGYOD AZ EGYETEMET ELMEHETSZ SZEMETET SZEDNI. MUNKÁD MINDIG LESZ, HISZ MINDIG DOBNAK EL SZEMETET.

2010. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

16:44

tudom, hogy vannak a világon ennél nagyobb gondok, hangsúlyoztam, úgy látom nem jutott el.

Másrészt a szüleim fizetik az albérletemet, kajámat, nem hinném, hogy emiatt nem lennék jó ember. ezek szerint az egyetemisták 9o%-a semmirekellő:-S Hidd el annyi órám van, hogy nappali melót nem kapok, éjszakaira meg nem jelentkezem. Másrészt alkalmi melókat elvállalok ha van, szóval nem beszólni.

Lehet nem jutott el, de a bunkó válaszokra nem voltam kíváncsi...

2010. máj. 8. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!