Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám abbahagyni de így...

Nincs pofám abbahagyni de így nagyon szenvedek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kérlek kíméljetek meg a bunkó válaszoktól...

Nem vagyok elkényeztetett. Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák az életben, de most én ettől "szenvedek". Panaszkodnom kell, aki tud kérem adjon tanácsot, vagy legalább érezzen együtt:)

Szóval első éves vagyok egy egyetemen, ahová mindig is vágytam. Szeretem és ez az a szakma amit igazán szeretek. CSAK...a párommal hoztunk egy döntést tavaly(akkor 2 éve voltunk együtt), ő is oda ment ahová szeretett volna, én is. hittünk benne, hogy működik a távkapcsolat és valóban működik is, nincs is baj köztünk. csak úgy érzem sokkal boldogabb lennék mellette, ha nem kéne elviseljem a hiányát...most vagyunk fiatalok, most kellene nagyon boldogok legyünk...egy fáradt nap után nagyon jó lenne mellette lenni...ezenkívül csalódtam a lehetőségekben amit az egyetem kínál, már azt sem tudom akarom-e igazán. Ha lennének lehetőségek munka terén és a párom is velem lenne, akkor maradnék...de se lehetőség, se párom így nem tudom érdemes-e folytatnom. A szüleim fizetik a lakásomat, kaját, amúgy államin vagyok. De már így is sokba került...nincs pofám visszatáncolni...

Szomorúnak érzem magam, főleg most vizsgaidőszak közeledtével egyre inkább "egyedül" vagyok...igaz ha már egy évet kibírtunk még 2-t lehet kibírnánk, de nem tudom érdemes-e...vagy menjek a páromhoz és keressek ott valamit? :( akkor meg feladnám az álmomat...

tudom, hogy mindent nem lehet egyszerre, nem tudom mitévő legyek...

adnátok tanácsot?

2o-L


2010. máj. 8. 16:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ne csinálj hülyweséget! Ne add fel az álomd csak mert hináyzik a napi kpőcsoalt.

keress baártokat és töltsd velük az időd amikor külön vagytok. Nyíugodtan járhattok bulikbqa enélkül,ohgy baj lenne. Élj aztán ha végeztek megtanultok együttélin. hiddel megéri.

Én is így éltem távkapcsolatbna a fősikolai évek alatt, és most 10 éve vagyunk boldog házasok, cosdálatos volt az az időszak külön ésm ég jobb így. Így fogoda megtanulni értékelni.

képzweld i lesz ha esetleg öszekötlöztök és kiderül ,hogy bajaitok vannak nem oldájtok merg és szét mentek. Mi lett akkor azálomdsl?

2010. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Férj feleség vagyunk,10 éve együtt élünk. A férjem külföldön dolgozik, 2-3 hetenként jár haza, és kitartunk egymás mellett, mert szeretjük egymást. Ez csak egy példa volta számodra amit leírtam.
2010. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Ne csinálj hülyweséget! Ne add fel az álomd csak mert hináyzik a napi kpőcsoalt.

keress baártokat és töltsd velük az időd amikor külön vagytok. Nyíugodtan járhattok bulikbqa enélkül,ohgy baj lenne. Élj aztán ha végeztek megtanultok együttélin. hiddel megéri.

Én is így éltem távkapcsolatbna a fősikolai évek alatt, és most 10 éve vagyunk boldog házasok, cosdálatos volt az az időszak külön ésm ég jobb így. Így fogoda megtanulni értékelni.

képzweld i lesz ha esetleg öszekötlöztök és kiderül ,hogy bajaitok vannak nem oldájtok merg és szét mentek. Mi lett akkor azálomdsl?

2010. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Egy olyan pár akivel mindent (ezt is) meg lehet beszélni többet ér száz munkahelynél. Azt előre sajnos senki nem tudja milyen szakmát válasszon, miben fog boldogulni.


Ha tanácsul nem is szolgál leírom velem mi történt. A szüleim tanácsára és mert akkor divatos volt elmentem egy suliba, amit utáltam mint a bűn (de hát akkor úgy gondoltam a szülők csak jobban tudják) Minden nap kínszenvedés volt a suliban, de nagynehezen elvégeztem. Azután még egy év következett, ahol csak a száraz szakma ment. A vizsgáim nem sikerültek, ráadásul jött a "szerelem". A sulit otthagytam (anyuék ki voltak bukva!), de átmentem egy másik szakra, amit imádtam (mondanom sem kell ugyanabban a városban, hogy a "szerelem" megmaradjon). Boldog voltam, mert szerettem a sulit, de mind a kettőnknek menni kellett, mert nyáriszünet volt és jött a távkapcsolat. Ebből az lett, hogy közölte ő nem fog hetente utazgatni. akkor ez nagyon fájt, úgy gondoltam vége a világnak. Átkoztam magam, hog miért vagyok ilyen szerencsétlen. Rá pár hónapra jött egy újabb távkapcsolat és ebbe már úgy vágtam bele, ha csak egy hétig tart sem veszítettem semmit. Közben befelyeztem a sulit és munkát kerestem. A párom mondta, hogy náluk van fölvétel és elhelykedhetnék a szakmámba. Fölvettek (mázlim volt!) és hozzá költöztem. Most két kisbabánk van, azt csinálom amit szeretek és igazi szerelem lett a távkapcsolatból, pedig kéthetente találkoztunk. én a szívem szerint döntöttem helyesen.

Bocs a lányregényért:)

2010. máj. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

a párom sokat betegeskedik...emiatt is aggódom miatta...jó lenne mellette lenni...


Azt hiszem csak az elkeseredettség beszélt belőlem, holnap biztosan másképpen látom. Maradni fogok, mert sajnálom azt az egy évet, a munkát és a pénzt amibe került...

2010. máj. 8. 16:55
 16/32 anonim ***** válasza:

Bírjátok ki ezt a kis időt!Lehettek még együtt eleget hidd el!

És erre eszembe jutott egy mondás:A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad!

Ne add fel az álmod!Sok sikert nektek és kitartást!!!!!!:):)

2010. máj. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi válaszokat is:)

Számomra a párom, tényleg a párom. akire bármikor számíthatok. Nem egy futó kapcsolat, egy rózsaszín köd, hanem egy sok mindent túlélt kapcsolat. Nem hinném, hogy szakítunk bármikor is. Mindent megtudunk beszélni, egyetértünk, hajlamosak vagyunk kompromisszumokra, bocsánatkérésre, tiszteljük egymást. Nem hinném, hogy találok még egy ilyen társat magamnak. Szóval szakítani nem fogok vele.

Az meg, hogy a korán kezdődött kapcsolatok véget érnek (előző kommentekre reagálva) nekem nem irányadó. Sok pozitív pl. van előttem. hiszek benne.

A párommal úgy mentünk bele, hogy megcsináljuk, és bízok benne, hogy így lesz!

Köszönöm a biztatást és a válaszokat még egyszer:)

2010. máj. 8. 17:01
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

"éjszakaira meg nem jelentkezem"


Ezzel kellett volna kezdeni.

Van meló csak nem akarsz dolgozni


Bár nem értem, hogy az ami nem a kicsi lelkedet megnyugtató válasz, hanem az igazságot kimondó, az miért bunkó?

2010. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

"ezek szerint az egyetemisták 9o%-a semmirekellő"


Egyetemre járok.

Igen, azt látom hogy a 90% valóban semmirekellő

2010. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért akadtál fenn a kérdés meló részén. nem fogok betegre dolgozni mikor a minimumot (ami nekem a maximum) megkapom a szüleimtől. Nem élek nagy lábon, nem járok bulizni, nem cigizek a minimumra költök. A szüleim munkásemberek, nekik sincs sok, de ami van szívesen adják.

Ha nem járnék egyetemre, akkor dolgoznék. Nyáron is szoktam. Amúgy meg a kérdésnek ehhez semmi köze. jellemző ez, hogy belepofáznak egyesek abba ami nekik nem adatott meg vagy nem volt. irigység nagy úr. Amúgy nem vagyok eleresztve nem költök 1oooo-es nagyságrendeket szóval ne ítélj, hogy ne ítéltess...másrészt meg mi jogon szólsz be ha nem is ismersz...nincs jobb dolgod, azt hiszem.

És nem azért vagy bunkó mert ellenem beszéltél, hanem a stílusod miatt és mert olyanért kötözködsz aminek semmi köze a kérdéshez....befejeztem

2010. máj. 8. 17:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!