Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a patchwork...

Mit gondoltok a patchwork családokról?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Szar benne élni.
2017. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
A patchwork családnak az a lényege, hogy sokszor anyukának is van(nak) gyereke(i) előző házasságából/kapcsolatából és apukának is, illetve közös gyerekek is lehetnek. Valóban nem jó, mert mindkét szülő a saját gyerekének kedvez. Az ilyen többnyire arról szól, hogy egymást kijátsszák a házastársak. Annál még az egyszülős család sem rosszabb.
2017. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Szvsz szánalmas hogy ilyen családok léteznek.Hogy milyen lehet ilyen családban élni?Gondolom sz@r.
2017. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Szörnyű!
2017. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

ha jól elvannak akkor miért ne? lehet a családok egy cipőben járnak (pl. mind a két oldalon meghalt az egyik szülő) és így jobban megértik egymást, a mostohatesók is jól ellehetnek. ahol szüleim élnek, ott van egy ilyen család, a fiú és a lány idővel szerelmesek lettek egymásba :) nagyon ritka és szokatlan szitu, de szemmel láthatóan nagyon jól elvoltak.

28/N

2017. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sza@r úgy ahogy mondják akik ebben élnek aki meg nem él benne csak kívülről ismer egy ilyen családot az maradjon magának. Én lettem az egyetlen közös gyerek az egyetlwn lány és a legkisebb nem kell ecsetelnem hogy a báttyáim hogy viselkednek velem pedig 35 éves felnőtt emberekről beszélünk egyedül anya fiával van jó kapcsolatom mivel ő rendelkezik olyan dologgal amivel apám családja nem ,úgy hívják inteligencia,empátia. Anya nem szereti apu gyerekwit ők se anyát ugyan igy apám se anya fiát állandó veszekedések állandó enyém tiéd miénk borzalmas anyu mennyit szenvedett azzal a két majom báttyámmal és mennyit védte a saját fiát meg engem. Valaki irta hogy sokkal jobb könnyebb egyedül álló szülőnek lenni mint ilyen patchwork családba élni annak igaza van ezt is tudom mert hálistennek (sajnos ezt kell mondjam) anyuék elváltak és ezzel megszűnt minden kapcsolat velük nincsenek ezek az erőltetett születésnapok,karácsonyok stb ahol tudod hogy mindenki utál mindenkit de jópofát kell vágni mert hát mi egy család vagyunk jaaa a nagy lof@s@zt. Nem tud működni egy ilyen család.
2017. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenben nőttem fel.

A nevelőapámtól többet kaptam, mint bárkitől az életben, anyám is beleértve. A féltesómmal is jó a kapcsolat, felnőttként is.

Most mi is "patchwork" család vagyunk. A gyerekeim jobban akarták, hogy összejöjjünk a párommal, mint én. :) Ők egymást választották, én csak sodródtam az árral. Most született a kistesó, teljesen elkényeztetik a nagyok. Még sok mindent hozhat az élet, de mi így vagyunk egy család.

2017. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Mostohatestvérrel elfogadottabb szexelni.
2017. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Apa elvan a két mostohaöcsémmel, de a mostohám utál engem, féltékeny rám, hogy apa nem csak öket szereti. Mindig ment a te gyereked, én gyerekem, meg az egymásra mutogatás...

Ráadásul a nö mindig otthon volt unatkozott és én voltam a boxzsák számára. Mikor senki sem látta, ordibált velem, anyázott, majdnem megütött stb., persze társaságban mézesmázosan viselkedezt velem is, aztán "otthon" folytatodott a lelki terror.

Az életem a tiz együtt töltött év alatt totál szarrá ment, kis hiján öngyilkosságba menekültem...


Mindegy, hosszu, de az biztos, hogy én nem fogok ebbe belemenni... csak a gyerek szivja meg, akár közös, akár saját.

2017. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok.

Mi nem tetszett a válaszomban?

Én csak válaszoltam rá, nekem tényleg szar volt benne.

2017. febr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!