Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van okom félni?

Szerintetek van okom félni?

Figyelt kérdés
Férjemmel pár éve együtt regisztráltunk a Facebookra.Sosem titkolóztunk egymás előtt, egymás jelszavát is tudjuk, azaz tudtuk, mert ő megváltoztatta pár héttel azután, hogy külföldre ment dolgozni! Szerintetek miért tette? Nő lehet a dologban? Soha nem titkolózott, és ő is bármikor beléphet az enyémbe, így nem értem ezt az egészet.
2017. jan. 31. 12:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
52%
#30: Nem vagyunk egyformák. Én attól, hogy 23 évvel ezelőtt férjhez mentem, ugyanúgy önálló személyiségnek tartom magam. És annak ellenére, hogy semmi titkolnivalóm nincs sem a leveleimben, sem a telefonomban, de még a facebookomban sem, kőkemény veszekedés forrása lenne, ha azt látnám, hogy a párom nézelődik benne! Ugyanúgy én sem kutakodok...
2017. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
32%

Ettől még önálló személy vagy, én is az maradtam. Önállóságomnak azonban nem kifejeződése az idegenekkel folytatott beszélgetés vagy netes aktivitás.


Mi is 23 éve házasotzunk :)

2017. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
76%

#32: Ez nálam olyan lenne, mintha kibontaná a leveleimet. Személyes tér, privát szféra... Ennyi minimum kell. De nem vagyunk egyformák...

Nálam válóok lenne... Ugyanis ez azt jelentené számomra, hogy nem bízik bennem. Onnantól pedig nem tudnék vele együtt élni.

2017. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
43%
Nézd, én abszolút értek mindent, amit írsz, együtt regisztráltatok, ismertétek a jelszót. Nekem ez agyrém, de megértem, hogy nektek ez így (volt) jó. Viszont elárulom mi az az egyetlen, amit viszont abszolut nem értek. Hogy derült egyáltalán ki, hogy megváltoztatta a jelszót? Hogy kell elképzelni azt a szituációt, hogy gondolsz egyet és ezer év után, miért ne alapon bekukucskálsz hozzá? Mi járt a fejedben, ami miatt egyáltalán eszedbe jutott, hogy akkor "én most leülök és belépek az férjem FB profiljába, lecsekkkolom, körülnézek, mert miért ne, ezer éve házasok vagyunk, hadd tuddjam már mit csinál"? Nem az a lényeg itt, hogy miért cserélte le a kódját, hanem az, hogy egyáltalán mi a lópikulának jutott eszedbe az, hogy belenézz az ő fiókjába, mi olyan dolgod lehetett neked ott, amit a sajátodból nem tudsz intézni? Nekem ez a visszás, mert jöhet bárki is a fene nagy bizalommal, pont az a lényeg, hogy bíztatok egymásban, de ha ez még mindig így lenne és nem akarnád ellenőrizgetni sosem derült volna ki, hogy nem stimmel a jelszó. Fura ez a mai nagy nyomonkövetés, nekem sosem jut eszembe a férjem telefonjába/laptopjába belenézni, se föl nem veszem helyette, pedig nincsen jelszóval védve egyikőnk készüléke sem. Oké anno ismertétek egymásét, most meg nem. Nem azon kellene agyalni, hogy miért hozott létre amúgy tökéletesen érthető módon új belépőt magának, hanem inkább azon, hogy mi a fenének akarod használni az övét, ha neked is van és elvben tökéletesen meg is bízol benne. A legtöbb megcsalás amúgy egyszerű, mint a faék, nem kombinálnak annyit a pasik, mint a nők, megoldják ezt arckönyv segítsége nélkül is ha akarják, ámde mégis valahogy a legtöbb feleség paranoid lesz pár év után és konteókat vízionál. A féltékenység a létező legostobább és legfölöslegesebb dolog a világon, ugyanis ha nincs rá okom minek, ha meg van, akkor bárhogy is kapálózom, már ba*zhatom. Ennyi.
2017. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
40%

33:

Értem, amit írsz. Nekem kibonthatja a leveleimet is, ő is az enyémeket. Nem érdekes. Ugyanis, ha megteszi, nem azért teszi, mert "nem bízik bennem", hanem mert mondjuk ügyet akar intézni, és ahhoz kell. Nincs bizalmi vagy nem bizalmi kérdés egy levél, egy email, facebook esetén. Fel sem merül. Ezek a dolgok nem lehetnek annyira fontosak, hogy bizalomról vagy a kapcsolatunkról szóljanak.


A fontos kb. ebben is az, mint mindenben, hogy a felek mindegyike tartsa be a közösen hozott szabályokat.

2017. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 holnaptegnapja ***** válasza:
60%

Én is szoktam változtatni a jelszavam.


Számítástechnikai értelemben teljesen érthető a személyi biztonság a hekkerek miatt.


Mindenkinek ajánlott, hogy jelszavát legalább 30, de 60 naponként cserélje le másikra, és ha lehet 8-nál több karakter mennyiségűnél többre. És ha lehet egyetlen jelszó se legyen értelmes jelszó.

Pl. rozmaring, kukutyim, szivemcsucske, 771211Lali stb.

Mert ezeket a legkönnyebb törni.


Mind ez azért, mert a jelszó hekkereknek ne legyen már olyan könnyű dolguk :)


A cégemnél 30 naponként kötelező jelszót változtatni.


A céges sz.gép figyelmeztet rá, hogy még van 10 napom, hogy új jelszót csináljak.

Másnap már csak 9 nap, 8-7-6 stb.

Ha nem cserélem le a figyelmeztetés után 10 nappal, letilt és kizár a gépemből.

Mehetek az IT-hoz kérni egy ideiglenes jelszót, amit ha begépelek, azonnal kötelező megváltoztatnom.


Ezt azért írtam, hogy nekem teljesen megszokott, hogy nem évekig ua. a jelszavam.


Sőt, az interneten sehol sem ua. a jelszót használom.

Mert ha feltörné valaki, akkor az összes népszerű helyen is próbálkozhat bejutni ahol regisztrálva vagyok a drága hekker úr.

(a sorompót miért is nyitja feeel ? :D )


Pl. lehet hasonló oka is a jelszó változtatásnak.

(írom a kérdezőnek is)

2017. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 holnaptegnapja ***** válasza:
100%

Internet Cafeban sosem lépek be e-mailomba, vagy olyan helyre, ahol regisztrálva vagyok és a jelszómmal léphetek be.

Mert a nyilvános gépek egy cseppet sem megbízhatóak.

Miután felálltam a Cafe gépem mögül, senki nem garantálja, hogy amit ott beütöttem jelszavam, azt a Cafe szerver gépe már nem e tárolta is.


(bocs, ezért a jelszó kitérőért, ... de ez is szóba került, ha külföldön tartózkodik a férj, és ilyen helyen internetezett, akkor az is lehet, hogy már lenyúlták a jelszavát, és nem Ő maga változtatta meg.

Vagy ha okos, akkor Ő változtatta meg. (a külföldi idegen sz.gép használatnál erősen ajánlott még gyakrabban változtatni)

Pl. Lemerült az okos telefonja, és bement egy I.Cafeba.

2017. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha tilos náluk telefonozni, nem azért változtatta meg a jelszavát, hogy te az ő munkaideje alatt még véletlenül se lépj be a profiljába? Elég ciki lenne, ha a főnök elé állítana, hogy miért volt belépve 20 perce a Facebookra... Közben meg nem is... Remélem, érted.
2017. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom amit az előttem szóló
2017. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Sajnos más gépéről belépett este és mára már ő sem tudott belépni,engem kért meg,hogy e-mailen keresztül kérjek új jelszót (ő nem ért ilyesmihez,meg nem is érdekli),ezért gyanakodtam igazán,mert fúrcsáltam,hogy eddig nem foglalkozott ilyesmivel,most mi oka volt megváltoztatni.Így megcsináltam neki,és megint nincs "titkos jelszó" egymás előtt.Nem is értem,hogy hihettem ilyent,hogy hátha "valaki" van a dologba!Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :)
2017. jan. 31. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!