Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van okom félni?

Szerintetek van okom félni?

Figyelt kérdés
Férjemmel pár éve együtt regisztráltunk a Facebookra.Sosem titkolóztunk egymás előtt, egymás jelszavát is tudjuk, azaz tudtuk, mert ő megváltoztatta pár héttel azután, hogy külföldre ment dolgozni! Szerintetek miért tette? Nő lehet a dologban? Soha nem titkolózott, és ő is bármikor beléphet az enyémbe, így nem értem ezt az egészet.
2017. jan. 31. 12:48
1 2 3 4 5
 11/45 holnaptegnapja ***** válasza:
61%

Én egy cseppen sem aggódnék, ha így járnék.


2 okból.


1,

(szerintem)nem egészséges dolog a magánszférát odaadni, majd rájönni, hogy rossz lépés volt.

(mindenkinek, minden körülmények közt alanyi jogon jár a magánélet.

Akkor is, ha 12 gyereke van és házas - a kiskorúak más. De ott is valamilyen arányban a korához képest.

(így született mindenki) - mármint hogy a territóriumának határát magánéletben is ki illik jelölni.

Minden titkát nem köteles senki sem elmondani.

Teljesen mindegy, hogy házas valaki vagy sem.

Sok titkot elmond az ember, de biztos hogy mindent nem.

Olyan ember sz.tem nincs.


2,

Ha viszont valaki ezt a jogát már feláldozta, akkor már a másik fél ehhez hozzászokott, és jogot formál, pl. a párja magánéletének betekintésébe.

(Én úgy gondolom - és ez nem bizalmatlanság - a magán életen belül is van magánélet.)

Ez olyasmi, mint aki fáradt, és szeretne egy kicsit a magánéletébe visszavonulni, a kis szobájába, vagy munka szobájába és ott kicsit egyedül el lenni. Van aki így tud töltődni és ez számára pihenés. Egy kis menedék vár féle.

Egy olyan ahol csak Ő szeretne valamit csinálni és ehhez csak neki van köze.

Ez az "egymás jelszavát ismerjük", nem egészséges.

Ha valamire kíváncsi a párom, megkér, megmutatom neki.

De a jelszónak az az értelme, hogy totál személyes, mint sok egyéb dolog az, egész életünkben.


Hangsúlyozásom, hogy ennek semmi köze sincs a bizalmatlansághoz. Bárki bármit is ír, vagy mond.


Nagy baj, ha valaki a magánszféráját könnyelműen lemondj(t)a.


"Az ember társas lény", de nem mindig, mindenkor.

Csak akkor amikor épp az a felvonás következik.


Senki nem tulajdon. Nem birtok.

A szerelem nem szereti az ilyesmit, a szeretet sem.


Az ágyban együvé válni az teljesen más.


A családban is jó és biztonságérzet, ha összetart.

(a jelszó nem szól a családösszetartozásról - más kategória)

Mivel minden ember egyidejűleg autonóm is, mindenkinek joga van a saját jelszavához és azt megosztani nem bizalmi kérdés - csak van aki annak tekinti - mert ezt szokta meg.

Ha a családnak egy bankszámlája van, és mindenki egy kasszán van, az pénzügy. A felnőttek ismerik a PIN kódot, a gyerekek nem. Ez is így van rendjén.

Ha a két felnőttnek a családban két kasszája van, az nem jelenti azt, hogy nem bíznak meg egymásban.

Ezt könnyen be lehet bizonyítani, hogy nincs ok az aggodalomra.

Valaki így érzi jól magát a bőrében - és ehhez szokott, hogy szétválassza a magán magánt a tágabb magánhoz képest.

Így rengetegen élnek a világon és senkinek nem sérül az egoja, csak akkor, ha ezt nem akarja az egyik megérteni és elfogadni.

Főleg utólag, amikor valaki már rászokott, hogy mindenbe betekintési jogot kapott.


A levelezés, és ilyenek, az nem feltétlen mindig közügy.

Még a gyerek is időnként félre vonul, és magára csukja a szobája ajtaját, sőt kulcsra is.

Ebben semmi kivetni való nincs.

Pont úgy, mint ha a fürdőszoba ajtót is rázárja valaki.

Mert van olyan ami nem tartozik a családra.

És ez szintén nem bizalmatlansági dolog.

---

Lehet, h. nincs nő a dologban, kedves kérdező.

(ha meg van, ... ott már valahol repedt a tartó pillér egyike)- azon nem az fog segíteni, hogy ismeri e a facebook kódot, vagy nem. Mert bárki csinálhat magának 10db facebook oldalt is.

A probléma nem a fészbukban keresendő.

Az már nem ok, hanem okozat.


Ha már nincs hozzáférésed a jelszavával.


Talán az apu rájött arra amit itt fentebb írtam.

S talán már megbánta.

Az is lehet, hogy tényleg nincs senkije, csak kíváncsi arra, hogy mit szólsz, ha szó nélkül megváltoztatja a jelszót. Vajon mennyire fogsz kilépni (kifordulni) önmagadból, és van e másik (rejtett éned ami bujkál benned)- tudom ez egy övön aluli kísérletezgetés.

Ehhez képes sokkal durvábbat is halottam már próbának.


Viszont, ha ez a jelszó hozzáférés utólag megvonással jár, akkor nyilván gyanakodni fogsz, hogy van valami takargatnivalója.


Ezt úgy oldanám meg, hogy ha haza érkeztem, akkor megmutatnám. Azután ismét kilépnék a közösségi oldalamról. És ha máskor is érdekel mi lehet ott, akkor megint megmutatom.

Ha már eddig láttad, hogy mi volt ott, akkor jogos, hogy megkérdezed: "miért vontad meg tőlem a belépésem a te privát szférádba?"

- H válasznak Te is megváltoztatod, akkor a legrosszabbat lépted.

Ha ezt sikerül szépen megbeszélni (akkor a legjobbat lépted), akkor ebből nem lehet gond.

Mindenkiben ott lappang az egészséges féltékenység.

Az egészségesnél több féltékenység, és az IQ dolga, hogy lesz e civakodás.

Péla:


A macskának (bocs, csak példa) még kiskorában megengedték, hogy a konyhaasztalon is mászkálhat, arra könnyen rá is szokott.

Később, amikor már megbánta a gazdi, hogy megengedte és le szeretné szoktatni, azt a macska büntetésnek fogja megélni. Nem csoda, hogy jogosnak találja, hogy ugrálhatott az asztalon és most meg nem?

Miért nem?

A legegyszerűbb lett volna, ha már az elején rá sem szokik és akkor nincs benne semmi furcsa. Az lesz a természetes, ha nem ugrál ott mert az már nincs megengedve. Leszoktatni 10X nehezebb, mint rászoktatni.


Ezt a példát azért említettem, mert mi ezt pontosan így csináltuk.

Nálunk nem ugrál a macska az asztalon, az biztos.

Nyugodtan otthagyhatjuk a szalámis szendvicset is.

Csak a földön levő étel az amit megehet és azt meg is tanulta.

Tehát mindenkinek meg van a maga territóriuma és privilégiuma alanyi alapon.

Ha van tisztelet és bizalom, akkor ez egyáltalán nem okoz semmi furcsa problémát.

Ez az önállóság alap bizonyítéka is, nem csak a bizalomé.

--

Kedves kérdező.


Nem kell semmit sem különösen aggódni, nem kell ebből hisztit sem csinálni.

Lojalitással kezelve ez nem egy nagy ügy.

Nagy ügy, ha 1 méter árvízben áll az egész ház és nincs hol lakni.

Amíg mindenki jól érzi magát, mert mindene meg van.

Beleértve és nem utolsó sorban szeretett családját is, és nem kispolgárian gondolkozó, ott semmi baj ebből.

(nem mondtam, hogy kispolgári vagy, ezt általánosságban értem - bocsi)


Békés, boldog: mindenki egyért, egy mindenkiért arany középutat Nektek :)

2017. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
23%
Azért lett fontos a jelszó, mert végre megszabadult ettől a némbertől, aki rátelepedett, és aki miatt alapból akkor ott, a facen "közösen" be kellett regisztrálniuk!
2017. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk te miért vagy otthon? Nem a barátod, hanem a férjed. Mellette kéne lenni, a távkapcsolat elenyésző százalékban működik. Ja,tudom, megalapozza a jövőtöket, és te? Te nem alapozol? Simán elege lehet belőled, ha nem is most, de később tuti. Menj ki te is! Ne bizonytalankodj, mert fel fog emészteni
2017. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 holnaptegnapja ***** válasza:
13%

Jah, ... a véleményem, nem a 100%-os pontozásért készült!

Hanem mert én ezt így sajátítottam el a tapasztalatomban.


Mindig kimondom ami a sz. a sz-on.


Ez sosem lehet mindenkinek tetsző. ;) :)

2017. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
73%
Én hosszan olvastalak, és csak bólogattam magamban, mélyen egyetértek veled "Tegnapholnapja", minden egyes szavaddal! Tőlem ment a zöld kéz! :D
2017. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
"Kedves" 12-es,nem kellett hanem,így döntöttünk anno!Sőt ő akkor azt akarta,hogy csak egy legyen ami mindkettőnk nevén van,amit mindketten használhatunk,de én akartam,hogy legyen kettő,épp ezért ha külön vagyunk,tudjunk egymással beszélni!16 év után nem hinném,hogy megakarna szabadulni,meg minden reggel és este hív videohívással,meg tudom,hogy szeret engem és a 4 gyermekünket,de azért mégis bennem van egy "félsz"!13-as még csak 1 hónapja ment ki,és pénz nélkül megindulni 4 gyerkőccel nem lehet,ezért úgy beszéltük meg,ha már jobban leszünk anyagilag,akkor mi is megyünk ki utána!
2017. jan. 31. 14:51
 17/45 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es Neked is köszi a választ,végig olvastam és most kicsit másképp látok dolgokat!Neked is a legjobbakat! :)
2017. jan. 31. 14:52
 18/45 anonim ***** válasza:
91%
de miért nem kérdeztél egyszerűen rá..? a reagálásából sok minden kiderülhet
2017. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
18-as csak este tudok rákérdezni,mikor végez a munkahelyén!Napközbe sosem lehet náluk a telefon,de este mindenképpen rá kérdezek.
2017. jan. 31. 14:57
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem telefonozhat a munkaidejében és meglátnak, hogy online van akkor baj lenne.

Ok nem tudják, hogy te vagy ő használja e.

Szerintem ne kérdezd meg, ja akarta volna elmomdja az új jelszót.

Így csak vita lesz belőle, hagyd rá. Hagy érezze hogy bízol benne.

2017. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!