Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért iszik és utána miért...

Miért iszik és utána miért szid össze mindenkit aki hozzászól?

Figyelt kérdés

apukám már elég rég óta iszik,de nem naponta teljesen részegre(szerencsére)hanem csak ha pl vendégségbe megyünk,akkor na,kínáják is,éshát nem utasítja vissza.

de itthon is az van,dugdossa a polcon,a fiókba,a garázsba és megy is iszogat pár kortyot,aztán tesz-vesz és megint iszik...

kiskoromba egyszer megelégeltem és kiöntöttem a pálinkáját és anyámat szidta össze vissza,hogy hogy képzeli meg nemtudom...akkor még elég kúltúráltan beszélt,mert ottvolt mamám is,de láttam rajta,hogy mérges volt nagyon.

volt már olyan,hogy bewhiskey-zett a vendégsébe,és mikor indultunk hazafele,mondta,hogy kiparkol az autóval ő,mert anyum nem tudta betenni a váltót. és nem látta rendesen az utat se,és lement egy kisebb árokba.akkor is üvöltött mikor anyum rászólt.

volt olyan is,ogy vasárnapi ebédhez készülődtünk,és ő már déli 1(!) órakor annyit ivott,hogy olyan szerencsétlenül ült le a székre h lecsúszott róla.láttam rajta,hogy nem úgy mozog,mint aki véletlenül leesik,hanem mint aki részeg.

egy ideig szedett valami gyógyszert és akkor nem ihatott semmit se,de utána nemszedte tovább,a gyógyszer még mindig ott porosodik a polcon...

most nemrég volt egy olyan,hogy családi összejövetelen egy apró kis dolog miatt mindenkivel ordibált,de inkább nagyimmal.meg a kutyát megverte a lánccal,mert az nemhallgatott rá.ekkor ordított rá nagytatám(az ő apja)hogy "fejezze be,vagy menjen a francba".

aztán apám odaült mellém,és én inkább elhúztam mellőle,nem bírtam,mert mind csak az járt a fejemben,hogy ordít nagyimra is,aki nem is tehet a dologról,a kutya vinnyog amikor megüti... jaj:(

bementem és elkezdtem sírni...anyum tudta miért,aztán mentünk haza,hozzá se szóltam csak ott kötekedett velem,aztán fogtam és becsaptam az ajtót és monddtam,hogy menjen a francba.tegnap is ordított mint a sakál,mert nem volt kedvem menni vásárolni anyummal,és ordított ott mindent össze,aztán inkább nem szóltam semmit,mert engem mindig lehurrog.


emlékszem,tesómmal is sokat veszekedtek és tesóm is meg én is olyan vagyok,hogy amikor már nagyon nembírjuk,sírunk és üvöltünk,akkor levegőt is alig kapunk.


anyum,meg mások is mindig próbálják csitítani,hogy fejezze be.leszoktatni a piáról,de mindig látom,hogy jön a kis szatyrával és ottvan benne egy vodkás üveg.

volt,hogy a munkahelyén is elvolt dugdosva...


segítsetek kérlek valahogy,mit tehetnék?

bocsi ha túl hosszú,de köszi ha segítesz!


2010. máj. 6. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
ez úgy hívják alkoholista személyiség. Az ilyen családból csak az elköltözés a ki út.Anyukád nem akar kilépni a házasságából? Ordítozik aztán verekszik fenyegetőzik, ez folyamat. Ezer dolgot mesélhetnék. Egy dolgot tudok tanácsolni, 18 évesen ne is néz vissza költözz el, mert változni nem fog.
2010. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én apám alkoholista. Azaz nem alkoholista hanem mániás depresszióban szenved és iszik vagy mi. Amúgy nem tudom mi a 2 között a különbség na mind1 is...

Szóval a szüleim 4 éve váltak el, mert apám ivott és kb. ugyan ilyen volt, mint ahogy te leírod édesapád, csak durvábban. Anyát is verte, éjszakai ordítozások, egyszer rendőrségkihívás meg minden ilyesmi volt. Anyám 5 év elteltével, mikor már nagyon sokat küszködtek, apám ígérgetett, ilyen-olyan elvonón volt, anyám meg nyelt, de mikor betelt a pohár, anyám beadta a válópert, és el is váltak. 3an vagyunk tesók, mi anyával ittmaradtunk, apa elköltözött. Hát valami borzasztó volt úgy élni, velünk is ordítozott meg minden. Persze most hiányzik, néha találkozunk vele, de még mindig jobb így, mintha együtt maradnak, és inna.

Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld ezt megbeszélni anyukáddal, hogy ez így nem mehet tovább. Esetleg ha ez nem megy, akkor a nagyszüleiddel. De ezt ne nézd tétlenül. Ja, és kitartás! :)


14/L

2010. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem akarom és szerencsére ők se,szóval nem fognak elválni,mert ezt a hibáját leszámítva tényleg nagyon jó apa,nagyon szeretem.
2010. máj. 6. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Oké, az én apám is nagyon jó apa, és szeretem is, attól függetlenül, hogy iszik. :)

2010. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!