Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a háziállatait elhanyagolj...

Aki a háziállatait elhanyagolja, a gyerekeit is el fogja?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy imádom az állatokat, ahogy a párom is, ez volt az egyik közös dolog, ami összehozott minket. Aztán kiderült, hogy a párom hiába szereti az állatokat, egyszerűen képtelen gondoskodni róluk. Van egy kutyája, akit a kertben tart, ezzel nem is lenne gond, viszont szerintem nagyon elhanyagolja. Soha nem viszi sétálni, játszani is csak akkor játszik vele, ha épp kedve van (értsd max heti egyszer). Szerintem néha enni is elfelejt adni neki, mert a kutya szinte ráveti magát, még ha csak egy egy kis kenyeret dobok neki is. Van 2 tengerimalaca is, na azokkal még annyit sem foglalkozik. A helyüket szerintem havonta takarította, most már inkább én szoktam, ha nála vagyok. Nekik is hol ad enni, hol nem. Ráadásul amin múltkor kiakadtam, hogy ha több napra elutazik, simán otthagyja az állatokat, nem bíz meg senkit hogy nézzen rájuk. Például nekem is szólhatott volna, szívesen elmentem volna, de nem, azt mondta mindig így szokta, semmi bajuk nem lesz.

Ezek ellenére az mondja imádja az állatait, és biztos így van, de miért nem foglalkozik velük, ha már felelősséget válallt értük? Már gondoltam rá, hogy ha lesznek gyerekeink, velük is ezt csinálja majd? Egy délutánra nem hagyhatom őket vele egyedül, mert majd elfelejt enni adni nekik vagy simán leesnek a lépcsőn vagy megfulladnak mellette? Mit gondoltok? Aki a házikedvenceiért nem tud felelősséget vállalni, a gyerekei kedvéért meg tud változni?


2017. jan. 20. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10%
Hülyeség. Semmi köze nincs a kettönek egymáshoz (Még ha a "nagy állatbarátok" igyekeznek erröl meggyözni, akkor sem.)
2017. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Abban az esetben, ha valóban szereti az állatait, el tudom képzelni, hogy el fogja hanyagolni a gyerekét is, akit szintén szeret.


Viszont rengeteg ember van, aki majomszeretettel imádja a gyerekét, unokáját, de amit a kutyájával művel, az már az állatkínzás határát súrolja. Volt barátnőm ahogy gyereket szült, teher lett neki a kutya, egy idő után lepasszolta azzal az ürüggyel, hogy szőrallergiás a gyerek, pedig az udvarban simán el lehetett volna szegény kutya. Amúgy meg egy anyamajom, nyalja falja a gyerekeit. Férjem húga ugyanez. Mióta gyereke van, leszarja a kutyáját, amit az ő nyafogására tartottak meg annak idején.

2017. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy más-e vagy sem.

Ki a fenének kell olyan pasi, aki nem gondoskodik az állatairól?

És igenis van összefüggés. Felelőtlen, sőt kegyetlen ember az ilyen, aki nem eteti, gondozza az állatait megfelelően. Nekem azonnal kuka lenne. Mire lehet mégis számítani tőle? Nos, semmi jóra. Sem gyerek, sem semmilyen témában.


"ha több napra elutazik, simán otthagyja az állatokat"

Féreg az ilyen. Bocsánat, de az.

2017. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát nem sok felelősség tudat van benne. Családot nem alapítanék vele, mert az első percben felmondana a munkahelyén aztán éljen meg a család...
2017. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!