Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a háziállatait elhanyagolj...

Aki a háziállatait elhanyagolja, a gyerekeit is el fogja?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy imádom az állatokat, ahogy a párom is, ez volt az egyik közös dolog, ami összehozott minket. Aztán kiderült, hogy a párom hiába szereti az állatokat, egyszerűen képtelen gondoskodni róluk. Van egy kutyája, akit a kertben tart, ezzel nem is lenne gond, viszont szerintem nagyon elhanyagolja. Soha nem viszi sétálni, játszani is csak akkor játszik vele, ha épp kedve van (értsd max heti egyszer). Szerintem néha enni is elfelejt adni neki, mert a kutya szinte ráveti magát, még ha csak egy egy kis kenyeret dobok neki is. Van 2 tengerimalaca is, na azokkal még annyit sem foglalkozik. A helyüket szerintem havonta takarította, most már inkább én szoktam, ha nála vagyok. Nekik is hol ad enni, hol nem. Ráadásul amin múltkor kiakadtam, hogy ha több napra elutazik, simán otthagyja az állatokat, nem bíz meg senkit hogy nézzen rájuk. Például nekem is szólhatott volna, szívesen elmentem volna, de nem, azt mondta mindig így szokta, semmi bajuk nem lesz.

Ezek ellenére az mondja imádja az állatait, és biztos így van, de miért nem foglalkozik velük, ha már felelősséget válallt értük? Már gondoltam rá, hogy ha lesznek gyerekeink, velük is ezt csinálja majd? Egy délutánra nem hagyhatom őket vele egyedül, mert majd elfelejt enni adni nekik vagy simán leesnek a lépcsőn vagy megfulladnak mellette? Mit gondoltok? Aki a házikedvenceiért nem tud felelősséget vállalni, a gyerekei kedvéért meg tud változni?


2017. jan. 20. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném, szerintem még agyilag nem jött fel vagy egyszerűen csak tudja hogy te úgyis megcsinálod. Mondjuk ez utóbbi sokkal veszélyesebb apa típus.
2017. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nos, röviden igen.


Nem azért mert az állat pótgyerek, hanem az ilyen ember nem ismeri a rendszert, a felelősséget, és azt, hogy egy lény az ő gondoskodására van utalva.

SOHA nem kezdenék ilyen alakkal. Lusta, felelőtlen pasi, aki minden állatot begyűjt, de nem gondoskodik róluk. Ennél már az is ezerszer jobb, ha semmit nem tart.

Én nem tudnék ilyen embert a páromként elképzelni.

2017. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Argloss ***** válasza:
56%
Nem feltétlenül. Az emberek közötti kapcsolat más, mint az ember-állat kapcsolat. Főleg, ha a saját gyerekéről van szó.
2017. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Van egy idősebb nő, egy kis tacskója van, nem nagyon foglalkozik vele, házba nem engedi be ebben a hidegben sem! többször el akarta már altatni a kutyát.

Ellenben az unokájáért odavan teljesen, folyton a fotóit nézegeti a facebookon, meg mindegy gyerektől teljesen el van olvadva.

De az állatokhoz való viszonya olyan "érdekes"

2017. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, sajnos rossz előjelek!!!

Imádja az állatot - amikor kedve van hozzá. Amikor meg mással van elfoglalva, akkor mintha nem is lennének. Holott egy állat tartása felelősséggel jár, de a pasid ez alól a felelősség alól kibúvik.

Az állatszeretet csak a szavak szintjén van meg. A tettekben már nem. Partnernek esetleg jó az ilyen pasi, de apának nem való! Ne őt válaszd a gyermekeid apjának!

2017. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Nagy allatbarat vagyok, van gyerekem es kutyam is, es torekszem a kutyus joletere, de messzemenoleg nem kell, sot szerintem nem is lehet foglalkozni vele mint egy gyerekkel. Egy kutya nem hasfajos, nem fogzik(vagyis de, de ugye eleve mar fogakkal kerult hozzank), nem kell vele lecket irni, nincs dackoraszaka stb. Kap enni, van friss vize, napjaban tobbszor setaltatva van, es jatszunk vele. Akinek ez megterhelo, az egy gyerektol idegosszeomlast fog kapni.
2017. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

# 4


Uhh...el kéne venni a vén krvától azt a kutyát. Lehet az unokáival is csak látszólag kedves.

2017. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Maradjunk annyiban, hogy az emberélet még mindig fontosabb a legtöbb ember szemében, mint az állatélet. Így aztán nem vonnék le messzemenő következtetéseket a dologból. Nálunk is jobb dolga van a gyerekeknek, mint a kutyáknak. Na, állatvédők, ide lőjetek! ;)
2017. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nem lehet ezt egyértelműen megmondani, de mindenesetre ezek nagyon rossz előjelek. Az, hogy van egy állatod, szerintem nem csak és kizárólag a szeretetről szól. Nekem is van kutyám már 5 éve, lakásban tartom. Ha újra kezdeném, nem vállalnék kutyát, mert munka és tanulás mellett iszonyat nagy felelősség, sokszor egyáltalán nincs kedvem levinni, kivinni az erdőbe, lemozgatni, megfürdetni stb, de MINDIG MEGTESZEM, mindegy, hogy menstruálok és a falat kaparom vagy 39 fokos lázam van, a kutyámról akkor is gondoskodom. És nem csak azért, mert szeretem, pedig imádom, hanem mert egyszer vállaltam a felelősséget érte, akkor az addig terjed, amíg én vagy az állatom él.


Én is szoktam néha utazni, panzióba adom vagy kutyabébiszitterhez viszem. Persze, a gyerek más, nyilván, de gyereket vállalni sem mindig öröm és boldogság, a gyerekkel is ugyanúgy kell foglalkozni, ha fáradt, beteg, álmos stb. vagy, még sokkal többet is, mint egy állattal.


Aki erre nem képes, az jogosan veti fel az aggályt, hogy akkor a gyerekével mit csinál majd, ha épp nem lesz kedve?


Szavakkal szeretni a legkönnyebb, a tettetken mutatkozik meg mégis az igazi szeretet és felelősségvállalás.

2017. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ellenben az unokájáért odavan teljesen, folyton a fotóit nézegeti a facebookon, meg mindegy gyerektől teljesen el van olvadva. "


Ja, facén olvadozni messze nem valós gondoskodás.

2017. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!