Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérdezzek rá, hogy ki...

Hogy kérdezzek rá, hogy ki kell-e fizetnem?

Figyelt kérdés

Nővérem férjének van egy fénymásolószalonja. A nővéremmel nem olyan közvetlen a kapcsolatunk, idősebb is nálam 10 évvel, meg már jó ideje nem lakunk együtt, nem találkozunk annyit. Anno azt mondta, hogy ha kell valamit nyomtatni csak szóljak, akár képet, akár suliba valamit. Többnyire csak sulis dolgokat nyomtattattam, ami tényleg kellett, meg is csinálták mindig. Aztán karácsonyra a barátomnak az autójára akartam egy matricát csináltatni. Írtam a nővéremnek, hogy ilyet tudnak-e, azt mondta megoldható, megbeszéltük, hogy mekkora legyen meg mindent, aztán a végén írta, hogy 1000 Ft lesz. Jó gondolom ennél többe került bőven, mert biztos külön kellett valahonnan rendelni ilyen anyagú matrica papírt, meg amúgyis, de azért meglepődtem, mert eddig még soha nem kért pénzt érte. El is szégyeltem magam, hogy kb soha nem kérdeztem meg, hogy mivel tartozom. Eddig mindig mindent ingyen megcsináltak, sokszor még többet is nyomtattak, mint kértem, hogy biztos elég legyen, meg volt amikor a nővérem kérdezte meg, hogy nem akarok-e olyasmi polót csináltatni, mint amilyen neki van, mondom nekem mindegy, aztán meg is csinálták. Szóval tényleg nem számítottam rá, hogy most meg így lesz.

Persze kifizettem, nem haragudtam meg rá vagy ilyesmi, csak fura volt.

Most suliba kell kinyomtatni egy 10 oldalas dolgot, és nem tudom, hogy hogy kérdezzem meg, meg azt, hogy kell-e fizetni. Mint írtam 10 oldal, amit 5 lapra bőven elég kinyomtatni, gondolom ezért csak nem kell fizetni, és ha meg megkérdezem, hogy mennyi lesz akkor meg lehet hülyén veszi ki magát. Értitek, hogy én most azt hiszem, hogy ennyire zsugurik, hogy még ezt is ki kell fizetni.

Lehet túl bonyolítom, de nem tudom, hogy kérdezzek rá. Szerintetek?


2017. jan. 18. 22:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, hogy az a matrica sokkal tóbbe került, és mivel a nővéred férje a tulaj, ezért a tesód egy jelképes összeget kért, hogy legyen neve a gyereknek.

Szerintem nem kell tülgondolni, én azt hiszem, hogy azt fizetteték ki, amit pluszba megvettek, mert nem használják napi szinten.

Ez belefér a kapcsolatotokba.

2017. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
12%

Most kérdezd meg mivel tartozol aztán ha azt mondja semmivel, akkor adj neki egy csokit és kész.

Nem azért de 10-15 oldalt el is szúrhatnak havonta papíron a nyomdájában és semmibe sem kerül neki sem.

2017. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Félretéve az autómatricát, mert az már ki lett vesézve, de ha kényelmetlen rákérdezned a fizetségre, de az is kényelmetlen, hogy ingyen kapod a szolgáltatást, akkor miért nem mész máshova másoltatni?

Én azt tenném.

Elmegyek máshova, lemásolják, megmondják mennyi és kifizetem, aztán helló!

2017. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha a sulis dolgaidat ott nyomtatod,szerintem az nem gáz,elvégre ő ajánlotta fel+ néhány oldal nem hiszem,hogy számít.

De a plusz dolgokat én elvinném máshova inkább,úgy nincs belőle baj vagy félreértés.

2017. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy matrica jelentősen nagyobb összeg mint pár oldal sulis beadandó. Én rendszeresen kinyomtatom a jegyzeteim, legutóbb 150ft sem fizettem 30 oldalért (amugy nem lapot, hanem nyomtatott oldalt számolnak a nyomtatók, ha a lap mindkét oldalára nyomják az akkor is 10 oldal). Ha nyomtató tulaj lennék ennyit én is megtennék a rokonaimért,közeli barátaimért, elenyésző összeg. A nagyobb, drágább projektek anyag árát viszont elkérném.

Köszönd meg a nyomtatást, évi egy két alkalommal vigyél egy kis köszönő ajándékot, nem kell túl gondolni.

2017. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!