Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérdezzek rá, hogy ki...

Hogy kérdezzek rá, hogy ki kell-e fizetnem?

Figyelt kérdés

Nővérem férjének van egy fénymásolószalonja. A nővéremmel nem olyan közvetlen a kapcsolatunk, idősebb is nálam 10 évvel, meg már jó ideje nem lakunk együtt, nem találkozunk annyit. Anno azt mondta, hogy ha kell valamit nyomtatni csak szóljak, akár képet, akár suliba valamit. Többnyire csak sulis dolgokat nyomtattattam, ami tényleg kellett, meg is csinálták mindig. Aztán karácsonyra a barátomnak az autójára akartam egy matricát csináltatni. Írtam a nővéremnek, hogy ilyet tudnak-e, azt mondta megoldható, megbeszéltük, hogy mekkora legyen meg mindent, aztán a végén írta, hogy 1000 Ft lesz. Jó gondolom ennél többe került bőven, mert biztos külön kellett valahonnan rendelni ilyen anyagú matrica papírt, meg amúgyis, de azért meglepődtem, mert eddig még soha nem kért pénzt érte. El is szégyeltem magam, hogy kb soha nem kérdeztem meg, hogy mivel tartozom. Eddig mindig mindent ingyen megcsináltak, sokszor még többet is nyomtattak, mint kértem, hogy biztos elég legyen, meg volt amikor a nővérem kérdezte meg, hogy nem akarok-e olyasmi polót csináltatni, mint amilyen neki van, mondom nekem mindegy, aztán meg is csinálták. Szóval tényleg nem számítottam rá, hogy most meg így lesz.

Persze kifizettem, nem haragudtam meg rá vagy ilyesmi, csak fura volt.

Most suliba kell kinyomtatni egy 10 oldalas dolgot, és nem tudom, hogy hogy kérdezzem meg, meg azt, hogy kell-e fizetni. Mint írtam 10 oldal, amit 5 lapra bőven elég kinyomtatni, gondolom ezért csak nem kell fizetni, és ha meg megkérdezem, hogy mennyi lesz akkor meg lehet hülyén veszi ki magát. Értitek, hogy én most azt hiszem, hogy ennyire zsugurik, hogy még ezt is ki kell fizetni.

Lehet túl bonyolítom, de nem tudom, hogy kérdezzek rá. Szerintetek?


2017. jan. 18. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom, a nővéred arra ajánlotta fel a segítségét, ami kimondottan neked kell. Egy barát autómatricája nem igazán a te személyes dolgod.

Egy fénymásolással foglalkozó üzlet nem igazán gyárt autó matricát. Az más dolog. Elképzelhető, hogy a nővéred az ismeretségét bevetve készítette el a matricát olyan baráti áron.

De sokkal tisztábban látnál, ha megkérdeznéd tőle.

2017. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Csak kérdezz rá a végén, hogy "mivel tartozom?", ha azt mondják hagyjd el, akkor köszönd meg. Ennyi az egész.
2017. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Hat nem tudom.... En biztos nem kertem volna el 1000ft ot a tesomtol.. Szerintem adj neki egy ketszazast es mond neki ,hogy a visszajarot megtarthatja😂 Most komolyan erre nem lehet mit valaszolni. Kerdezd meg tole az a legegyszerubb!
2017. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Te most komolyan 200ft-on sz@rozol? Menj el máshová,nyomtasd ki és szépen leteszed a kért összeget!

Ha meg mindenáron náluk akarod,akkor simán megkérdezed,hogy mennyivel tartozol! Ilyen eszetlen kérdésért egy kisregényt írni...szánalom! Bocs!

2017. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülye kérdés, meg túl bonyolítom, de egyrészt azért írtam kisregényt, mert szerintem így lehet átlátni teljesen a helyzetet, másrészt meg azért kíváncsi voltam, meg vagyok arra is, hogy ki mit gondol erről.
2017. jan. 18. 22:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért kérték el ezt a szerintem szimbolikus összeget, mivel a pasidnak ment a cucc. Azt megértem, hogy számodra dijjmentesen nyomtatnak, de úgy nem megy az üzlet, ha mindenkinek valami alapon ingyen csinálnák..

Amúgy én a helyedbe vennék egy kis nyomtatót...széepn otthon, helyben kinyomtatod a cuccot. Nem kell szaladgálni sehova, és főleg nem ilyesmiket agyalni.

2017. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne spilázd túl. A végén megkérdezed, hogy mivel tartozol, valószínűleg legyinteni fog rá, te meg mosolyogsz és megköszönöd. :)

Ha legközelebb sokat kell nyomtatni, akkor hasonló kérdést követően szabadkozhatsz, hogy te is tudod, hogy ez nem ingyen van, és nem akarod kihasználni, szóval tényleg örömmel kifizeted, mert az évek során mennyit segített, és még a matricát is milyen olcsón kihozta, és mennyire gyönyörű volt.

De ezt a rizsát öt oldalért kár lenyomni. :)

2017. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátod automatricaja és 5 oldal nem azonos dolog, és a matrica nem is neked készült.
2017. jan. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól van igy. Ha azt mondta hogy 1000 akkor kikell fizetni.

És illik megkérdezni mindig hogy mennyivel tartozol.

Inkább te ne legyél zsugori. !!!

A pénz az mindenütt pénz.

2017. jan. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy db 1m×2m molinó vagy matrica kb. 15000forint alsóhangon. Ráadásul az nem is egy sima fénymásolat,teljesen más eljárás.
2017. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!