Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább. Nagyon fáj...

Nem bírom tovább. Nagyon fáj amit csinálnak. Tönkretettek, de nem veszik észre. Mit csináljak, hogy észrevegyék?

Figyelt kérdés
A szüleim alkoholisták, mióta megszülettem. Eleinte nem volt semmi baj, de egyre többet veszekedtek, ittak. Régen voltak nagyobb szünetek, például ittak egy ideig, után abbahagyták több időre. Nyár óta sokkal rosszabb a helyzet. Elhunyt a nagypapám, és mamám hozzánk költözött. Azóta anyám megbolondult. Iszik, és kötekszik. Apám vele iszik. Mamám mindig mondj, hogy el akar költözni miattuk. Egyfolytában veszekednek. Anyám mindig mamámat szidja, apám meg ezért őt. Ma hazajöttem a suliból, nem volt semmi baj. Anyám elkezdett kötekedni, apám megverte. Ritkán van ilyen, és nem erősen, anyám is csak addig ordibál miatta, amíg ki nem józanodik. Nem hagyták abba, tovább veszekedtek, bekapcsolódott mamám is. Már akkor is nagyon zokogtam, rám kiabáltak, hogy ne hisztizzek. Nem hisztizek. Csak már nem bírom. Nem hiszik el, hogy ezzel engem bántanak. Anyám sokszor napokig fetreng a másnaposságtól, persze olyankor is veszekszik. Apámnak már egy csomó munkahelye volt, mert mindig iszik, és sokszor el sem megy, mert másnapos. Olyankor, mikor mamám normális. (csak ma nem) olyankor vele vagyok, de akkor sem bírom már. Mindig elmondom nekik, hogy csak egy kérésem van, hogy ne igyanak. Nem kérek semmit soha többé. Csak hogy ne igyanak. Ne cirkuszoljanak. Mit csináljak, hogy ezt hagyják abba?
2017. jan. 17. 18:35
 1/6 A kérdező kommentje:
13/L
2017. jan. 17. 18:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából te ezzel a helyzettel nem tudsz mit kezdeni. Nekik kell ezt rendezni de szerintem ez nem mostanában fog megtörténni. Ha nem szeretnél velük élni kérheted a gyámügy segítségét az osztályfőnököd tudja hogy hogy kell kapcsolatba lépni velük. Ha verekednek,agresszívak akkor hívd rájuk a rendőrséget.
2017. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy kár hogy vannak ilyen ,,szülők"

Sajnos ezzel tényleg nem tudsz mit csinálni később esetleg koli.

Előző válaszoló tényleg kimerítette a lehetőséget,ha már alkohol hatása alatt vannak nem fognak leállni ...

2017. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
32%
Ez annyira szomoru! Nem irtad hany eves vagy...Sajnos az ilyen szuloknel nem sok esely van a valtozasra. Tanulj es torekedj az eletben, higy aztan mihamarabb sajat eletet elhess!
2017. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából az első mondat után egyértelmű volt, hogy Te semmit nem tudsz tenni. Nekem ugyan nem alkoholisták, de egész életemben vertek, és nem értik miért hatott ez ki mindenre az életemben, megbeszélni nem voltak hajlandóak, mikor megtudták, hogy pszichiáterhez és neurológushoz járok, mert olyan beteg lettem(sajnos későn jöttem rá, hogy gond van velem), akkor legyintettek és letudták annyival, hogy hiszti. Betegek, akárcsak a Te szüleid. Nem írtad otthon élsz e ? Hány éves vagy?
2017. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de írtad, Akkor csak azt tudod tenni, hogy tanulj mint a gép! Tűzz ki célokat(szakma vagy továbbtanulás), és próbálj minél kevesebbet otthon lenni. Csak gy lehet túlélni, én is ezt tettem. Érettségi után költözz kollégiumba (ha továbbtanulsz).
2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!