Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós közel vagy távol? Pro...

Anyós közel vagy távol? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Szerintem nem egészséges az anyós nyakán lakni, nem tesz jót a kapcsolatnak. Párom szerint jó, mert majd ha lesznek gyerekek, sokat látják a nagyszülőket és a nagyszülők sokat tudnak majd nekünk segíteni.
2010. máj. 5. 17:24
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Tapasztalat: Én költöztem a páromékhoz, ketten voltak... aztán jöttem én! Nekem semmibe nincs beleszólásom, és a véleményem sincs meghallgatva...már tudja h mi lesz a gyerekünk neve...és hogy majd ő megy el vele gyesre...És igen sokat tudnak segíteni, de nem mindegy hogy segít vagy teljesen kitur azokból a feladatokból amiket neked illetve a párodnak kell megtennetek...Például a gyereknevelés... Szó ami szó Most kezdtünk saját lakást keresni a családtól 134 km-re.
2010. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2010. máj. 5. 18:50
 13/17 anonim ***** válasza:
olyan messze, hogy házi papucsban ne tudjon átjönni:) és ez az életfilozófiám:)) de mindkét fél anyósára igaz, tehát anyukámra is:D de ideális az is ha közel eső település...
2010. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne egy utcaban lakjunk, de viszont legyen abban a helysegben, ha segitsegre van szuksegem akkor tudjon segiteni, ha meg neki van segitsegre szuksege, en segithessek.Ha nincs tul kozel akkor nem lat mindent es nem hall mindent, ezert nem is tudja olyan konnyen az orrat beleutni mindenbe, ennek kovetkezteben nem sert meg, nem sertem meg azzal, hogy esetleg nem hagyom jova a velemenyet es ezltal megmarad koztunk a jo viszony.
2010. máj. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagyon közel nem jó. Két generáció. Kevés olyan ember van, aki (ha van tapasztalata) ne próbálna "tanácsot adni" és kevés olyan ember van, aki mindig minden "tanácsot" (kéretlent is) el tud fogadni. Ebből konfliktusok lehetnek. Azért írtam idézőjelbe a "tanácsot", mert mindenki másképp ad tanácsot, úgy is sajnos, hogy az nem tanácsnak minősül, hanem kioktatásnak. Sok szülő (direkt nem írok anyóst) szeret beleszólni a gyerek életébe, nem csak olyan szinten, hogy ezt így csináld vagy úgy csináld, hanem ezt csináld, azt csináld. Nekem ilyen volt az ex anyósom, 11,5 évet éltem egy házban vele. Köszönöm elég is volt. Szóval ne a közelben, kellene egy köztes állapot, amikor még ahhoz nincs túl messze, hogy ne tudjanak találkozni az unokával, ugyanakkor ne idegesítsék egymást a szülők-nagyszülők. Mi ezt szerintem megtaláltuk. Bp-en belül 3 viszonylag közeli kerületben. :)
2010. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
olyan messze jo, hogy a level is egy het alatt forduljon ...mondta anno Apam...500km-re lakaik
2010. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi meindenkinek! Azt hiszem, igazatok van.
2010. máj. 6. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!