Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós közel vagy távol? Pro...

Anyós közel vagy távol? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Szerintem nem egészséges az anyós nyakán lakni, nem tesz jót a kapcsolatnak. Párom szerint jó, mert majd ha lesznek gyerekek, sokat látják a nagyszülőket és a nagyszülők sokat tudnak majd nekünk segíteni.
2010. máj. 5. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Minimum egy utca távolság. Az a minimum. Tapasztalat.
2010. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
kocsival fél óra...ha kell,akkor elég közel,de ha nemkell akkor elég távol:D
2010. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Érveket is légyszi.
2010. máj. 5. 17:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg is indoklom. Az igaz, hogy jók a nagyszülők, ha el kell menni ide-oda, vagy vigyázni kell a picurra; de legtöbb anyós egy idő után akaratlanul is rátelepszik a menyére, és osztja a jótanácsokat ha kell-ha nem. Mi távolabb élünk anyóstól, de ez így jó, mert néha égnek áll a hajam attól amiket mond; ha ezt minden nap hallgatnom kellene, én biztos kiugranék az emeletről :) Legyenek a közelbe, de ne túúl közel!
2010. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Ha folyton össze vagy zárva az anyóssal, hosszútávon megutáljátok egymást. Az pedig senkinek sem jó.
2010. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jobb egy kis távolság.Egy utca van köztünk és a párom szülei között. Amint beköltöztem az anyós már át is jött intézkedni...például rend volt a házban csak volt 2 kávéscsésze a mosatlanban...elkezdte mosogatni, közbe meg rázogatta a fejét, hogy ejnye-bejnye, nem volt időm? Ha meg épp nem talált semmi kivetnivalót a lakásban, akkor elkezdte kiszedni a félig teli szemeteszsákot...hogy majd ő rendet tesz. Valahogy, mintha folyton azt akarná éreztetni, hogy én úgysem tudom olyan jól ellátni az ő kicsi fiát....mint ahogy ő csinálta.

Csak azért nem éri meg közel költözni, hogy "de jó, majd lesz aki vigyázzon a gyerekre". Később majd bele fog szólni a gyereknevelésbe....mert úgy fogja érezni, hogy jogos. Hiszen ő is sokat van a gyerkőccel. Persze vannak kivételek. de akinek kivételesen jó anyósa van, becsülje meg.


23 l

2010. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
17:50, mintha az enyémet írtad volna le. Az tutifix, ha meglátogat minket fél óra múlva már valami van a kezében . mosógatószivacs, vagy felmosónyél. Volt hogy nekiállt főzni. Nagyon lelkes, meg aktív de én meg ott állok megsemmisülten, hogy basszus azért ekkora rendetlenség nincsen....
2010. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyóstól messze! Ha a város keleti felén lakik, akkor költözz a nyugati végébe! Ritka kivételek vannak, ha az anyós és a meny hasonló értékrenddel rendelkezik.

Általában az anyós a saját életszemléletét akarja megtanítani a menyének, meg akarja nevelni, bár a menynek is volt anyja és annak is volt saját életszemlélete.

A meny a saját anyja hagyományait akarja átadni a gyerekeinek vagy még azt sem veszi figyelembe és a saját feje után neveli a gyereket.

A gyerekekhez még a szülők is sokszor öregek, a nagyszülő jobb, ha nem nevel, csak felügyel. A nagyszülők nevelési elvei és tanácsai sokszor a mai életben elavultak és használhatatlanok egy gyerek számára.

2010. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
minél távolabb annál jobb, mivel az anyós hidd el mindig be tud kavarni...
2010. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Olyan messze kell költözni az anyóstól, hogy papucsban ne tudjon átjönni. És ez örök igazság!
2010. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!