Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs amiért éljek?

Miért nincs amiért éljek?

Figyelt kérdés

Több éve gondolkodom azon, talán jobb lenne ha én nem élnék.

A családom gyűlöl... számukra én vagyok a legrosszabb, leghülyébb, legcsúnyább, legkövérebb... egyszerűen csak egy felesleg. Bár elmondanák miért gyűlölnek.

Nincs hova mennem, nincsennek barátaim dolgozom de alig keresek valamit így albérletet sajnos egyedül nem tudnék fenttartani.

Szeretnék inkább csak egyszerűen nem létezni, hisz nincs akinek fontos legyek.

Minden nap azt kívánom bár másnap nem ébrednék fel.

Tudom nem kéne ilyeneken gondolkodnom de csak ez jár a fejemben.

Nincs miért élnem...



2017. jan. 17. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%
Jól lepontozott mindenkit, besértődött és elment. Hogy miért nem népszerű ez a lány, felfoghatatlan...
2017. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
fogsz egy hátizsákot, és elindulsz világot látni. A halálnál az is jobb.
2017. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt a kérdést fel lehetne tenni, hogy ki sértődött be. Mert te nyavajogsz a lepontozás miatt, kedves utolsó előtti... Soha nem értettem, hogy miért vannak olyan önérzetes nyomorékok ezen az oldalon, akik a lepontozás miatt sírnak.


Egyébként a kérdésre a válaszom. Megértem, hogy ez egy nagyon rossz és kilátástalan helyzet. De egy dolgot tudsz tenni, ami benne is van a mondatban. TENNI azért, hogy jobb legyen. Elhiszem, hogy ebben a környezetben a motiváció nem túl nagy, de pont legyen az neked elég motiváció, hogy ki akarsz kerülni ebből a környezetből.


Kis lépésekben kell mindent csinálni, így szerintem kezdheted azzal, hogy szerzel egy jobb munkát, és megpróbálsz gyűjteni egy albérletre. Ha ez megvan, akkor végre kikerülsz a családod környezetéből, és nem fogod azt érezni, hogy egy senkinek sem kellő felesleg vagy, mert ez nem így van. Mindenkinek megvan a maga értéke, és tudom, hogy ez sablonduma, de ez az igazság. Az, hogy a családod ennyire rosszindulatú, nem téged minősít. De az, hogy nem teszel érte eleget, már igen. Ne add fel a reményt, és gondolj arra, hogy később mindig lehet jobb. Nem tudhatod, hogy miből fogsz kimaradni később az életed során, ha most feladod, és véget vetsz neki.


Idővel meg megtalálhatod az életben számodra fontos dolgokat, változtathatsz azokon a dolgokon, amikkel nem vagy elégedett, szerezhetsz barátokat, akiknek fontos leszel, és később akár a párkapcsolatban is eredményes lehetsz. De ehhez szerintem az kéne, hogy kikerülsz ebből a rossz közegből, ami körülvesz téged, és elkezdesz önállósodni. Hidd el, megvan annak az öröme, amikor a kemény munka gyümölccsé érik és elmondhatod magadról, hogy sikerült összehozni egy jobb munkát, egy saját lakhelyet, jobb életkörülményt. :) De ehhez tenni kell, mert ha csak keseregsz azon, hogy milyen rossz az életed, nem fog megváltozni.


Azért remélem, hogy még itt vagy az oldalon, és olvasod a válaszokat, azt meg különösen remélem, hogy nem ölted még meg magad. Mert az utolsó válaszod ad okot az aggodalomra. De ha nem tetted meg, akkor annyit mondok, hogy ne is tedd meg soha, hanem küzdj a jobb életért, hidd el, hogy megéri. :)

2017. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!