Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánt a család amiért...

Miért bánt a család amiért nekem ez a hobbim?

Figyelt kérdés

Máshol sem elfogadott, ha az ember egészségesen él? Nem károsítok vele senkit mégis támadnak.

26 éves, 1 gyermekes anya vagyok.

Velem nem lehet egy jót enni és az edzés idő is biztos a gyerektől van elvéve. Ezek a vádak FOLYAMATOSAN.

Férjemnek és a gyermeknek megfőzöm az ételt, magamnak külön főzök, mert vannak céljaim, amit el akarok érni. Nem érzem ezt olyan hatalmas problémának. Nem erőltetem rá senkire az én menümet, se az egész életmódom.

A család szerint ( szülők, anyós) egy anya ne foglalkozzon ennyit a testével, mert az luxus. Főzök, mosok, takarítok. Nem járok terembe ( otthon van egy szobánk erre berendezve), mikor lefekszik a gyerek csak utána edzek vagy mielőtt felébred.

Már előre rosszul vagyok ha családi összejövetel van.

Van valaki hasonló helyzetben? Milyen frappáns megoldások léteznek ilyen esetekre?


2016. júl. 21. 08:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És dolgozom, de csak napi 8 órát. Szerintük ennyi minden nem fér bele egy napba.
2016. júl. 21. 08:58
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
válasz: Bocs hogy neked már nem volt se energiád,se kedved, se ambíciód ehhez,mondjuk meg is látszik :D
2016. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az lenne a frappáns megoldás, hogy magasról sz**nám le, hogy ki-mit mond.
2016. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

1. Neked van feltétlen igazad, az egészséged és a kinézeted is lényeges, függetlenül attól, hogy van-e gyereked. Egy anya is lehet csinos, söt szerintem az lenne a normális, hogy nem hanyagolja el magát.


2. A családi összejöveteleket csökkeneném a helyedben, de ami elkerülhetetlen, ott ne foglalkozz a hülye megjegyzésekkel, hanem arra gondolj, hogy ök - anyós, szülök - hogy néznek ki, és hogy te is olyan akarsz lenni vagy inkább nem.


3. Nyugodtan szólj nekik, hogy a te életed nem rájuk tartozik, te sem szólsz bele abba, hogy ök hogyan élnek. Meg esetleg szólj a párodnak, hogy ö állítsa le a szüleit.

2016. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

és komolyan az anyósod órára lebontva tudja a napirended?


Inkább ezen aggódnék... 26 évesen, saját családdal ez közel beteges önállótlanság szerintem

2016. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Vélasz: mindhármunknak megfelel ez így, tovább lehet lépni.

Ha pedig nem szállnak le rólad, akkor nem kell menni és kész.

2016. júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

1., Mindent lehet túlzásba vinni, ezt a környezet előbb veszi észre, mint te (egy önvizsgálatot megér, de ha a férjed elfogadja, akkor nincs miről beszélni).

2., A család szólhat, de nem b..szogathat. Ezt én úgy oldottam meg, hogy ahányszor "elkezdődött a műsor" felpattantunk, elköszöntünk és távoztunk. A 3. alkalom után már nem volt rá szükség.

2016. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Előbb-utóbb megszokják. Bele fognak törődni! Mond meg, hogy felnőtt ember vagy a te életed!
2016. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a megoldás itt is a kompromisszum:

- Él úgy, ahogy te szeretnél, sportolj, edd, amit akarsz.

DE! Ezzel ne traktálj senkit sem. Miért piszkálnak ezzel? Nem kell nekik erről mesélni. Nem is kéne tudniuk, hogy te két félét főzöl. Az edzés miatt, meg nem szólhatnak, leírtad, hogy este csinálod otthon. Senkitől sem veszel el időt. Ezt válaszolhatod nekik is, ha rákérdeznek.

- Családi összejöveteleken ne különcködj, biztosan belefér a diétádba, ha ott is eszel valamit. Így ők is jobban el fognak fogadni.

2016. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%
Nincs frappáns megoldás. Ha olyan kemény vagy állj ki magadért, állítsd le őket. Vagy legalább a férjedben legyen annyi.
2016. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!