Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánt a család amiért...

Miért bánt a család amiért nekem ez a hobbim?

Figyelt kérdés

Máshol sem elfogadott, ha az ember egészségesen él? Nem károsítok vele senkit mégis támadnak.

26 éves, 1 gyermekes anya vagyok.

Velem nem lehet egy jót enni és az edzés idő is biztos a gyerektől van elvéve. Ezek a vádak FOLYAMATOSAN.

Férjemnek és a gyermeknek megfőzöm az ételt, magamnak külön főzök, mert vannak céljaim, amit el akarok érni. Nem érzem ezt olyan hatalmas problémának. Nem erőltetem rá senkire az én menümet, se az egész életmódom.

A család szerint ( szülők, anyós) egy anya ne foglalkozzon ennyit a testével, mert az luxus. Főzök, mosok, takarítok. Nem járok terembe ( otthon van egy szobánk erre berendezve), mikor lefekszik a gyerek csak utána edzek vagy mielőtt felébred.

Már előre rosszul vagyok ha családi összejövetel van.

Van valaki hasonló helyzetben? Milyen frappáns megoldások léteznek ilyen esetekre?


2016. júl. 21. 08:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Mondd azt, hogy nem mész el az összejövetelre, mert veled nem lehet egy jót enni :-)

Különben ez nekem kicsit olyan, mint az alkoholizálás társaságban, mikor unszolják a piát annak aki nem akar inni. Ennek olyan tudat alatt rejlő oka van, hogy annak van lelkifurdalása aki iszik, és rosszul érzi magát, ha valaki ellenpéldát mutat, miszerint berúgás nélkül is lehet jól érezni magunkat. Ugyanez igaz a nagyevőkre is:

Én szeretem a jó kajákat, de mindenből keveset és ki nem állhatom mikor elmegyek egy túlsúlyos családhoz, és rosszmájú megjegyzéseket tesznek, hogy "nehogy má' csak ennyit egyé'. " Kákabelű, meg fér még belém, fér még rám stb. Magyarul tudják, hogy elhízottak, és legyek én is az, mert úgy fair.

2016. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondd, hogy nem akarsz úgy kinézni 60 éves korodra, ahogy most ők.
2016. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
A 9#-es válaszoló a számból vette ki a szót. Már csak azt nem értem, miért így pontozták mások... Különös.
2016. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%
"Anyuka, ez nem a maga dóga"
2016. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

"A család szerint (szülők, anyós) egy anya ne foglalkozzon ennyit a testével, mert az luxus."


Tanulságos lenne tudni, hogy azok az emberek, akik így gondolkoznak, meg mások életét kívánnák szervezni a sajátjuk helyett, naponta átlag mennyi időt punnyadnak a TV előtt.


Ha nem akarsz nyíltan konfrontálódni velük, mert fontos neked, hogy lehetőleg jó viszonyban maradjatok, akkor megpróbálhatnád szó nélkül hagyni a megjegyzéseiket, beszólogatásaikat, - de tényleg semmi módon nem reagálni rá, sem szóban, sem egy rosszalló tekintettel, semmivel.


Az ilyen emberek pont arra hajtanak, hogy valamifajta érzelmi reakciót váltsanak ki belőled, kibillentsenek a lelki békédből, nyugalmadból, és belevigyenek olyan helyzetekbe, amikor annak ellenére, olyan dolgokba beszélnek bele, ami a privát szférád része, meg kéretlen életviteli tanácsokat adnak, még te érezd úgy, hogy magyarázkodnod kell, indokolnod a döntéseidet, érvekkel megvédened az igazadat, stb.


Ha látják, hogy ezek a próbálkozások sorra lepattannak rólad, és képtelenek bármifajta reakciót kiváltani belőled akkor idővel elunják, mert értelmét veszti az egész, illetve aki közülük egy kicsit legalább értelmesebb, az előbb-utóbb felismeri, hogy saját magából csinál hülyét a viselkedésével.


Egy másik lehetőség, hogy - ha jó a humorérzéked - az, hogy mindig valami vicceset szólsz vissza a megjegyzéseikre.


Nekem az a taktika vált be legjobban hasonló helyzetekben, hogy ha olyan kérdésekben akarnak tanácsokat osztogatni, a saját nézeteiket, elképzeléseiket rám erőltetni, amihez semmi közük, akkor ahelyett, hogy magyarázkodnék, "védekeznék", egyszerűen visszadobnám a labdát, és folyton kérdezek.


A te helyedben pl. ha családi összejövetelen folyton az lenne a porondon, hogy én mennyit edzek, stb., elkezdenék kérdéseket feltenni pl. anyukámnak, anyósomnak arról, hogy a napi X óra szabadidejét mivel tölti, mire mennyi időt fordít, stb.


Nem minősítenék, nem kritizálnék, mindig csak kérdeznék - ha pl. kiderülne, hogy néznek tévét, akkor megkérdezném, hogy TV-t nézni a szabadidőnkben mennyivel értelmesebb, hasznosabb tevékenység, (vagy éppen kisebb "luxus"), mint edzeni.

2016. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%

13: Azért mert egyszerűbb másokat szidni, mint belátni, hogy nekünk saját magunknak is lehet teendőnk a jó viszony érdekében, és nem csak a másiktól kéne várni, hogy alkalmazkodjon hozzánk.

Gondolom, fájt az igazság a kérdezőnek. Bár most visszaolvasta, és semmi bántót nem írtam. Szerintem normális tanácsokat adtam.

2016. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe. Ahelyett, hogy örülnénk neki és motiválnának. Plusz milyen jogon akarják megmondani egy családos felnőtt nőnek, hogy hogyan élve az életét? Egyik füleden be, a másikon ki.
2016. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a kommenteket!


A napomrol azert tudnak, hogy lassak nem a csaladtol veszem el az idot es ez nem egy perce pontos napirend, amirol beteges lenne ha tudnanak. En ugy gondolom.


Nem szeretnem ha megromlana a kapcsolatunk, ezert probalok megoldast talalni.

Es igen nehezemre esik megenni amit foznek, mert messzebb loknek a celomtol. Szeretem azt, hogy nincs rajtam egy deka narancsbor sem es nem vagyok hajlando errol lemondani. Minden vasarnap kozos ebed van. Az mar tul sok csaloetkezes lenne.

2016. júl. 21. 14:07
 19/24 A kérdező kommentje:
Masreszt nem traktalom oket. Soha nem en hozom fel a temat, de mindig borul a bili, mikor ebedelni kell.
2016. júl. 21. 14:08
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha valakit meghívok ebédre, olyat főzök neki, amit szeret/megehet. Nem adok pl. normál lisztből készült palacsintát desszertnek, mert bunkóság.


Ha te egészségesen étkezel, akkor mondjuk egy adag párolt zöldséget el lehet készíteni + hozzá egy csirkemellet, ez nem akkora teher - vagy ne hívjanak vasárnaponként ebédelni.


Szerintem nyaljanak sót, te pedig legközelebb vigyél magaddal olyan kaját, amit meg tudsz enni.

2016. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!