Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánt a család amiért...

Miért bánt a család amiért nekem ez a hobbim?

Figyelt kérdés

Máshol sem elfogadott, ha az ember egészségesen él? Nem károsítok vele senkit mégis támadnak.

26 éves, 1 gyermekes anya vagyok.

Velem nem lehet egy jót enni és az edzés idő is biztos a gyerektől van elvéve. Ezek a vádak FOLYAMATOSAN.

Férjemnek és a gyermeknek megfőzöm az ételt, magamnak külön főzök, mert vannak céljaim, amit el akarok érni. Nem érzem ezt olyan hatalmas problémának. Nem erőltetem rá senkire az én menümet, se az egész életmódom.

A család szerint ( szülők, anyós) egy anya ne foglalkozzon ennyit a testével, mert az luxus. Főzök, mosok, takarítok. Nem járok terembe ( otthon van egy szobánk erre berendezve), mikor lefekszik a gyerek csak utána edzek vagy mielőtt felébred.

Már előre rosszul vagyok ha családi összejövetel van.

Van valaki hasonló helyzetben? Milyen frappáns megoldások léteznek ilyen esetekre?


2016. júl. 21. 08:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
figyelj beszólnak akkor leteszed a kanalat (végig mosolyogva) és közlöd hogy akkor fogsz legközelebb jönni ha erről végre leállnak, mert azért nem leszel egy cukorbeteg vérnyomás problémás tehén mert ők úgy akarják,te sokáig szeretnél akár nagymama is lenni, nem pedig 60-70 évesen feldobni a talpad.
2016. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
83%
De mi a baj az ebéddel? Soha nem főznek olyat, még véletlenül sem, amit megehetsz?
2016. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
85%

Abszolút respect neked! Követendő példa vagy. :)

Meglehet, titkon irigyek rád és próbálnak visszahúzni. Szerintem kicsit keményebben is felléphetnél ellenük, mert semmi közük ahhoz, hogy élsz és az a normális, amit te csinálsz, csak a világ eléggé kifordult magából és az a "normális" kaja a köztudatban, ami tele van cukorral, zsírral, liszttel, tápanyagértéke meg sz*rt sem ér.

Az ilyen emberek véleménye nekem semmit nem számít, én 25 éves leszek és testépítő étrenden vagyok (gyanítom, te is). Ha valaki ezt nem képes tolerálni, az egy nagy hülye.

Te csinálod jól, kitartást a célodig, de a rokonokkal ne legyél elnéző, ne hagyd magad, ne hagyd magad b*sztatni.

2016. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Egy ilyen megszólás alkalmával használj " én üzeneteket" az mindig beválik és kényelmetlen helyzetbe hozol mindenkit az őszinteségeddel.

Olyanokat mondj például (teljesen nyugod hangnemben,nem veszedve):

"Rettentően zavar és kellementlenül érzem magam,hogy mások akarják megmondani,hogy hogyan éljem az életem"

"Felmérgesít,hogy vádaskodás ér.Megteszek mindent amit egy anyának meg kell tennie, a szabadidőmmel pedig azt kezdek amit akarok, és én sem vonom magát kérdőre,hogy miért újságot olvas vagy tévét néz"

"csalódott vagyok,hogy a családban engem senki sem támogat a céljaim elérésében"

"amikor kritizálnak,hogy miért nem eszem azt amit a családom rendesen nem értem a helyzetet. Én örülök,hogy tudok példát mutatni a gyerekemnek ésössze vagyok zavarodva,hogy ezt más miért nem látja"


Ajánlanám Thomas Gordon könyveit ;)

2016. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!