Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen arányú...

Magyarországon milyen arányú a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, mert sok esetben rejtve marad.
2017. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Elég nagynak gondolom. Főleg a nagymamám generációjába de még a szüleimébe is sok volt az erőszak. Szerintem most is sok de kevesebb mint 20-30 éve.
2017. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Valójában sokkal kisebb,mint a "hivatalos" statisztikák szerint,mivel azokat eleve olyanok készítik,akiknek érdeke minél nagyobb színben feltüntetni ,és lényegében a csúnya nézést is annak tekintik.
2017. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Statisztikák és tapasztalatok alapján azt szokták mondani a szakemberek, hogy minden második gyereket, és minden harmadik-negyedik nőt rendszeresen bántalmaznak családon belül.

Ez csak a fizikai erőszakra vonatkozik, tehát a tényleges bántalmazásra, a lelki terrorra még csak statisztika sincs.

2017. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mindenkinek az ismeretségi körében van.
2017. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Alain Delon ***** válasza:
100%
3-ra: Vagy nagyobb, mert egy nagy rész titokban marad. Nem úgy megy be se a gyerek, se a nő (vagy akár a férfi) az iskolába, munkahelyre, hogy híreszteli, hogy otthon erőszak áldozata.
2017. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
Mármint nagyobb lenne?Minél,a minden második,harmadik,negyedik nőnél is nagyobb? :) Akkor már lassan minden nőt a pincében tartanának bezárva.Ezek a számok pont azért vannak,mert a csúnya nézést is erőszaknak minősítik már,de a féltékenységet is. Tapasztalat....pont hogy nincs olyan ember,akinek a fél ismerősi köre erőszakoló vagy áldozat lenbe,persze tudom itt mindenkinek van 80 ismerőse,akit megerőszakoltak,de az ilyen hazudik.
2017. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7: Nekem nincs olyan női ismerősöm, akit ne molesztáltak volna pl. tömegközlekedésen. Lehet, hogy valakinek poén, ha egy idegen megfogja a fenekét a buszon, de ez nem normális és nem is elfogadható.

Ugyanígy nagyon sok ismerősöm mondta, hogy kiskorában félt a családban x bácsitól mert olyan fura volt és fogdosni akarta.

Felnőttként meg van több ismerősöm is, akit össze-vissza vert a párja.

Persze nem mindegyik, de sokkal többen, mint az ember gondolná. Mert ugye senkire sincs ráírva, csak azok tudják, akik közelebbről ismerik őket. Vagy a szomszédok. Hányszor hallottam már a szomszédból, hogy ordít a férfi, vagy múltkor pl. mentem egy ismerősömhöz, nézem a lépcsőházban egy betört ajtó, a pasi berúgta, mert részegen ment haza.

Arról nem is beszélve, hogy minden nap a kis lepukkant kocsmák előtt szinte tömeg van, munka után jól leisszák magukat és úgy mennek haza balhézni.

De biztosan ritka az erőszak, mint a fehér holló.

2017. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
'persze tudom itt mindenkinek van 80 ismerőse,akit megerőszakoltak,de az ilyen hazudik.' Ha nem is 80, de van ismerősöm, akit megerőszakoltak, és olyan is, akit 'csak' molesztáltak, és nem 1-2. Igazából mindenki ismer ilyet, max nem tud róla, mert a hasonló megnyilvánulások miatt nem bíznak benne eléggé, és nem árulják el neki.
2017. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki megcáfolja ezt a statisztikát az marhára burokban nőtt fel...
2017. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!