Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy vadidegenekk...

Miért van az hogy vadidegenekkel sokkal boldogabb vagy, mint a családommal/illetve régebbi ismeretségeimmel?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rákaptam arra, hogy így kapcsolatokat kötök , interneten keresztül, és azokkal (noha még nem találkoztunk) de jobban elvagyok, mint a családommal illetve "húsvér" barátaimmal. Sokkal jobban várom azt mikor tudok felmenni msn-re és beszélgetni velük, mint pl. egy vasárnapi ebédet. miért ? 19/F
2010. máj. 3. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ember 19 évesen ki akar nyílni, új barátokat keresni, új témákról beszélni, önmagát is szeretné kinyílvánítani, megismertetni másokkal. És esetleg egy jó kis szerelem lehetősége, vagy az örökké tartó nagy szerelemé is ott lappang. A család kezd megszokottá, esetleg unalmassá válni ilyenkor. És a szülők úgy-e mindent tiltanak, akadályoznak, ez borzasztó, de persze ott van, hogy ők a felelősek a tinikért, nekik fáj legjobban, ha a gyerekükkel rossz dolog történik, ha csúfos tapasztalatokat szerez, szóval ők kénytelenek örökké fegyelmezni. Ez meg a gyerekeknek nem szokott tetszeni.
2010. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

19 évesen azért már nem egy "tiniről" van szó.


Egyébként ez valamennyire normális, nyugalom:P mondjuk a húsvér barátoktól való elfordulás nem világos, de biztosan van okod rá. szerintem 1-2 év és kihevered:)

2010. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal inkább abban látom a választ/megoldást, hogy vannak dolgok, amit egy közeli ismerősnek nem mondasz el, mert mit gondolna rólad, az egy vadidegennek, akivel nem is találkoztatok még (sőt, talán egymás nevét sem tudjátok) simán elmondod, mert nem fogadnak kétkedő, rosszalló pillantások. Sokkal könyebb valaki kívülállónak elmondani dolgokat, véleményét kérni olyan dolgokról, melyekben nem érintett, hiszen nincs egyik oldalról sem "részrehajlósága".
2010. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

A 23:25-ös szerintem nagyon jó dolgot írt. Legalábbis a saját esetem is nagyon hasonló, és sokszor gondolkoztam, hogy ez miért lehet, és én is erre szoktam jutni.

Illetve mivel a régi közeli ismerőseimmel már nincs lehetőségem gyakran találkozni, már gyakorlatilag meghalok, ha nem tudok beszélni az aktuális dolgaimról. Amúgy egyik netes ismerősöm gyakorlatilag a legjobb barátom lett időközben. És észrevettem, hogy akik az interneten tartós barátságokat tudnak kötni, azoknak ehhez nagyon hasonló "problémái" vannak, vagy voltak korábban.

2010. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Pár vadidegen nem ismer a családod minden rossz tulajdonságod ismeri és fel is hozza.
2010. máj. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősök és a család nem szeret eléggé és előítéletesek veled szemben. Ezzel szemben egy vadigennek nincsenek előítéletei. Megnyilhatsz nyugodtan neki, tisztelettel bánik veled.
2010. máj. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az msn-es "barátságok" sokkal kevesebb felelősséggel járnak: felmész meghallgatod, ha van kedved, aztán lelépsz, mikor már menned kell. Nem találkoztok, ne kell igazán nagy dolgokat tenned értük, áldozatot hozni. Ez így nagyon kényelmes. A családtagokért és húsvér barátokért ellenben igen.

msn-en, mivel te meséled a történeteid, melléd állnak, a te pártodat fogják többségében, ha a tanácsukat kéred. A húsvér barátok ugyanakkor kiállnak magukért.

Igazából msn-en nem barátaid vannak, csak lelki szemetesládáid - mint ahogy te is nekik. Találkozz velük, többször is, utána gondolkodj el azon, kivel vagy boldogabb...

2010. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akivel lehetséges azzal találkozom ,az msn csak kiindulási pont. Nem nevezném őket lelki szemetesládának, mert nem csak a bánatot hanem az örömet is megosztjuk egymással, meg úgy képbe kerülünk egymás életével kapcsolatban.
2010. máj. 6. 14:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!